Sportvilág

2017.07.27. 18:15

Hosszú-arany után érkezett egy bronz

BUDAPEST Magyarország negyedik érmét szerezte meg a vizes világbajnokságon Hosszú Katinka: a hétfői 200 m vegyes aranya után 200 méteres pillangóúszásban harmadik lett.

Vas Népe

A csütörtök délutáni prog-ram kilenc versenyszáma közül háromban volt magyar résztvevő. Döntőt női 200 méter pillangón Hosszú Katinka és Szilágyi Liliána úszhatott - előbbi a legjobb, utóbbi az ötödik idővel jutott a szerdai elődöntőből a legjobb nyolcasba, illetve még a női 4x200 méteres gyorsváltó.

A délelőtti öt selejtezőből kettőnek lett magyar részről folytatása is. A legfájóbb a 200 m mellúszás londoni olimpiai bajnoka, a háromszoros világbajnok Gyurta Dániel elvesztése volt, akinek produktuma a 17. helyre volt elég, tehát még az elődöntőbe sem jutott be - tavaly, a riói olimpián is ugyanígy járt. Női 100 m gyorson a legfiatalabb magyar úszó, a 15 éves Gyurinovics Fanni 28. lett, női 200 m mellen Sebestyén Dalma a 22. helyen zárt. Nagyon jól úszott viszont férfi 200 m háton a magyar duó, Bernek Péter (1:56,53) a második, Telegdy Ádám (1:57,41) a nyolcadik idővel várhatta az esti elődöntőt. Ami az egyiküknek sikerült, a másikuknak nem. Bernek Péter 1:55,79 perces országos csúccsal a hatodik idővel bejutott a döntőbe, Telegdy Ádám pedig lemaradt róla, a 1:56,69-es egyéni csúcsával kilencedik lett.

Következett a női 200 méteres pillangóúszás döntője: Hosszú Katinka pályafutása során harmadszor tudott vb-bronzot szerezni ebben a számban - 2:06,02 perces idővel csapott célba, míg a szám másik magyar versenyzője, Szilágyi Liliána 2:07,58 perccel a hetedik lett. A világbajnoki cím az olimpiai bajnok spanyol Mireia Belmonte (2:05,26) tulajdonába került, míg az ezüstérem a német Franziska Hentkéébe (2:05,39). A 28 éves bajai úszósztár a magyar csapat negyedik érmét szerezte a hazai rendezésű világbajnokságon.

Nagyon boldog volt a harmadik helyezésével Hosszú Katinka a 200 m pillangó döntője után
Fotó: MTI/Illyés Tibor

A női 4x200 méteres gyorsváltóra tíz csapat nevezett - egyetlen futamban döntöttek az esti fináléba jutásról. A Késely Ajna, Verrasztó Evelyn, Jakabos Zsuzsanna, Gyurinovics Fanni összeállítású kvartett 7:55,77 perces idővel hetedikként bekerült a döntőbe. Ahol Gyurinovics helyett már Hosszú úszott. Késely, Jakabos, Verrasztó a hetedik helyen úszott, Hosszú Katinka egy helyet tudott javítani a csapat pozícióján, amely végül a hatodik helyet szerezte meg (7:51,33). Az aranyat az amerikaiak hódították el a kínaiak és az ausztrálok elől.

USA-SPANYOL FINÁLÉ NŐI VÍZILABDÁBAN. Az Egyesült Államok és Spanyolország vívja a női vízilabdatorna döntőjét. Az USA az elődöntőben simán, öt góllal verte Oroszországot, míg a spanyolok annál nagyobb csatában győzték le a legjobb nyolc között Magyarországot búcsúztató Kanadát.

Elődöntők. Egyesült Államok-Oroszország 14-9. Spanyolország-Kanada 12-10.

Pénteken 15 órakor kezdődik az Oroszország-Kanada bronzmérkőzés, 20.30-kor pedig az Egyesült Államok-Spanyolország finálé.

A MAGYAROK PÉNTEKI PROGRAMJA.

Úszás. Selejtezők, 9.30: férfi 50 m gyors (Lobanovszkij Maxim, Takács Krisztián), női 50 m pillangó (Molnár Flóra), férfi 100 m pillangó (Cseh László, Milák Kristóf), női 200 m hát (Burián Kata, Hosszú Katinka), férfi 4x200 m gyorsváltó, női 800 m gyors (Kapás Boglárka, Késely Ajna). Elődöntők, döntők. 17.40: férfi 200 m hát döntő (Bernek Péter). 17.49: női 200 m hát, elődöntő (?). 18.09: férfi 50 m gyors, elődöntő (?). 18.35: férfi 100 m pillangó, e-lődöntő(?). 18.45: női 50 m pillangó, elődöntő (?). 19.11: férfi 4x200 m gyorsváltó, döntő (?). Vízilabda. Női. 5. helyért. 13.30: Olaszoszág-Magyarország.