Sportvilág

2014.07.24. 22:28

Kikaptak a svédektől a magyar U18-as kosarasok

Nem sikerült jól a bemutatkozása a magyar U18-as fiú kosárlabda-válogatottnak a korosztály B divíziós Európa-bajnokságán.

Svédország-Magyarország  62-50 (11-10, 14-15, 19-12, 18-13).

Magyarország: Kovács 6, Antóni 11/9, Hódi 8/3, Andrássy 2, Bagó 5/3. Csere: Popgyákunik 4, Pongó 4, Filipovics, Szabó 6/3, Peringer 2, Krivacsevics 2.  Vezetőedző: Horváth Imre. Edző: Váradiné Szarka Ildikó.

A magassági fölényben lévő svédek ellen két és fél negyeden keresztül partiban volt az öt Falco-játékost (Kovács Bence, Hódi Patrik, Bagó Martin, Popgyákunik Balázs, Szabó Domonkos)  is soraiban tudó magyar együttes.  25-25-ről indult a második félidő, és még 31-31-ig tartották a lépést a mieink. A negyedik negyed 44-37-es svéd vezetésről indult, a 37. percre viszont  egészen bedarálták a magyar csapatot, már  18 ponttal mentek (60-42).

A B csoport másik mérkőzésén: Luxemburg-Hollandia 75-58. (Románia szabadnapos volt.)

Pénteken 15 órakor Luxemburg együttesével csapnak össze a magyar fiúk.