Sportvilág

2014.08.20. 18:30

Újra nyert a magyar kosárlabda-válogatott

A kosárlabda Európa-bajnoki selejtező negyedik játéknapján a vendég Portugáliát győzte le magabiztosan a magyar válogatott.

A mieink a sorozat nyitányán idegenben verték meg a portugálokat, aztán legyőzték Grúziát is, majd kikaptak Csehországban. Portugália eddig még nem nyert mérkőzést az Eb-selejtezőben – igaz, legutóbb csak hosszabbításban kapott ki a bombaerős grúzoktól. A magyar csapatból Dénes Gábor kiesett, a grúzok elleni meccsen kapott egy kemény ütést, bordazúzódást és repedést szenvedett, Csehországban csak fájdalomcsillapítókkal, injekciókkal tudott játszani, de már nem vállalhatta a szereplést.

Magyarország–Portugália 65–52 (16–15, 14–17, 23–10, 12–10)

Kecskemét, 1200 néző, Európa-bajnoki selejtező kosárlabda-mérkőzés.

Magyarország: Wittmann 16/3, Thomas 12/3, Vojvoda 7, Tóth N. 4, Keller 14. Csere: Tóth Á. 3, Ferencz –, Eilingsfeld 3/3, Ruják -, Csorvási 4, Supola 2. Szövetségi kapitány: Sztojan Ivkovics.

Portugália: Fernandes 9/3, Lima 2, Silva –, Hallman 15/9, Fonseca 7. Csere: Guerreiro 5, Balseiro 4, Pinto 5/3, Soares 3/3, Queiroz 2, Ferrerinho –. Szövetségi kapitány: Mario Palma.

Az eredmény alakulása, 2. perc: 0-5. 6. perc: 7-7. 15. perc: 22-21. 18. perc: 27-27. 20. perc: 30-32. 24. perc: 38-39. 27. perc: 48-39. 30. perc: 53-42. 34. perc: 63-42.

Görcsösen, gyengén kezdett a magyar válogatott (2. perc: 0-5) – talán a kötelező győzelem, az esélyesség terhe nyomta a vállakat. A percek múlásával rendezte sorait csapatunk, de nem tudott meglépni, lendületbe jött a felszabadultan, tét nélkül játszó vendég. A második negyedben sem változott a helyzet, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett (15. perc: 22-21). De egyre nőttek a gondjaink: kimaradtak a triplák, nem ment a dobás se Wittmannak, se Vojvodának, a két kezdő magas ember, Tóth Ádám és Keller pedig nagyon gyorsan begyűjtötte harmadik hibáját. Így Portugália vonulhatott előnnyel nagyszünetre (20. perc: 30-32). Fordulás után felváltva estek a pontok, ám a magyar válogatott szigorított védekezésén, gyorsabb ritmusra váltott, egyre komolyabb előnyt harcolt ki magának (27. perc: 48-39) – és talán fáradni is kezdett az ellenfél. Thomas és Wittmann is belelendült, így a támadás is gördülékenyebbé, pontosabbá vált Az utolsó etapnak már 11 pontos előnyből futhatott neki az Ivkovics-csapat (30. perc: 53-42). A magyar válogatott pedig ráérzett a lehetőségre, űzte, hajtotta ellenfelét, igyekezett gyorsan eldönteni a meccs sorsát. És el is döntötte, 20 pont fölé növelte előnyét (34. perc: 63-42). Az utolsó percekre így nem maradt izgalom, iskolajátékkal, látványos kosárlabdával szolgálta ki közönségét az együttes. Második félidei remek játékával biztosan nyert válogatottunk, és továbbra is jó eséllyel pályázik a 2015-ös Európa-bajnoki részvételre. Ez bizony komoly bravúr.

Wittmann Krisztián (labdával) ismét a tőle megszokott hasznos, ponterős játékkal rukkolt elő. Fotó: Kiss Teodóra/Archív

A másik mérkőzésen: Csehország–Grúzia: 86–67.

A magyar válogatott vasárnap Grúzia vendégeként lép pályára.