Szentgotthárd

2013.09.23. 15:30

Remekül kézilabdázott a Szentgotthárdi KK

Remek győzelemmel kezdte a 2013/2014-es szezont a Szentgotthárd NB II-es férfi kézilabdacsapata.

Pawel Packing Szentgotthárdi KK -Tatatbánya KC II. 33-22 (15-12). Szentgotthárd, 200 néző, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Kóbor, Tasnádi.

Szentgotthárd: Surányi - Hertelendy 6, Pars 2, Kozák 8, Huszár 7, Katona 1, Hegyi 3. Csere: Páli (kapus), Kocsis Gy. 2, Kocsis T. 1/1, Mákos P. 3, Bouti, Jászberényi, szakács, Ernst P., Vilics. Edző: Ernst Attila.

Az első játéknapon a jó erőt képviselő, dobogóért küzdő Tatabányát fogadta a Szentgotthárd. A papírformának megfelelően a vendégek kezdtek jobban (10. perc: 3-6), de a hazaiak gyorsan belelendültek, és átvették a vezetést, a játék irányítását. A gotthárdiak remek, motivált kézilabdával rukkoltak elő. Stabilan védekeztek, türelmesen, szellemesen, hatékonyan támadtak. Az első félidőben még tartotta a lépést a Tatabánya, de fordulás után hamar eldőlt a mérkőzés sorsa (40. perc: 21-14). A szervezett, lelkes hazai csapatból minden játékos jó teljesítményt nyújtott. Meglepő, de ilyen arányban is megérdemelt a Szentgotthárd győzelme. Ifi: 35-17 (16-7).