Vasi foci

2014.11.18. 09:25

Megyei II. Az éllovas Rum lélektani előnyhöz jutott az őt üldözőkkel szemben

Körkép - A Megyei II. osztály Sárvári-csoportjának 14. fordulójában sem hibázott az éllovas: a Rum hét góllal győzte le a Sitkét, ezzel őszi bajnoki a Rába-parti alakulat.

Kelemen Attila

Szergény–Gérce-Vásárosmiske 1-1 (0-0)

Szergény, 35 néző, vezette: Kedves R.

Gól: Elek Péter (89.), illetve Sali Gábor (53.).

Szergény: Papp – Piri, MÓROCZ, MÁRKUS, Verasztó – MEZŐ K., Barabás, Mező M., Gergely (Kerekes) – Németh, Viasz-kádi (Elek). Edző: Buzás Imre, Szép Tamás.

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi Z. – Tóth, Németh, Farkas, Sali G. (Komáromi A.) – Kovács, Mórocz (Hompok), SALI Z., RÁCZ (Horváth) – MÁTHÉ, NUNKOVICS. Edző: Haraszti István.

Az egész mérkőzésen kiegyenlített küzdelem volt a két csapat között, lényegében a középmezőnyben zajlott a játék. Nehezen bírtak egymással a csapatok, ez meg is mutatkozott abban, hogy gól nélkül vonultak le szünetre. A második félidőben a vendégek szereztek vezetést, ám az utolsó percben sikerült otthon tartania az egy pontot a Szergénynek. A végeredmény a játék képe alapján reális és igazságos.

Kenyeri–Jákfa 3-1 (2-1)

Kenyeri, 50 néző, vezette: Horváth Árpád.

Gól: Horváth Bálint (11.), Gábor Szabolcs (19.), Tulok József (93.), illetve Böröndy Milán (5.).

Kenyeri: Lakos – Szabó (Németh M.), CSÁSZÁR, Tulok, VARGA (Koronczai) – NÉMETH A., Szántó, Horváth (Bebesi), KÓBOR (Pungor) – Rajki (Csiszár), Gábor. Játékos-edző: Pungor István.

Jákfa: Seper (Varga) – Nagy M. (Kiss), Takács (Nagy L.), Bertha, Rövid (Szabó P.) – BÖRÖNDY, Balhási, Fehér, Szabó A. – Szabó D., Vörös. Edző: Horváth István.

Rossz napot fogott ki a hazai csapat, rosszul is kezdték a mérkőzést: a Jákfa a 11. percben előnyhöz jutott. Ám hamar sikerült a Kenyerinek feleszmélni, és megfordítani az eredményt. Ugyan a hazaiak kezükbe vették az irányítást, ám a játék képe hagyott kívánni valót maga után. De a kötelező három pontot megszerezte a Kenyeri, és ezzel a Rum első számú kihívójává lépett elő.

Ölbő–Simaság 6-2 (3-1)

Ölbő, 30 néző, vezette: Hérincs Csaba.

Gól: Elekes Dániel (2., 38., 68., 84.), Balázs Dávid (45.), Sipos Tamás (81.), illetve Varga Péter (30., 48.).

Ölbő: Szentgyörgyvári – Nardai, Tóth Attila, SIPOS, SZELE Z. – ELEKES, Kovács, Péter (Horváth), Balázs (Sági Kiss) – Szele G., TÓTH ALEX. Játékos-edző: Lakner Péter.

Simaság: Kiss – Puskás (Ézsöl), Németh I., Horváth (Németh Z.), MÉSZÁROS PÉTER I. – Németh L., VARGA P., VARGA D., Mészáros Péter II. – Krukics, Szabó (Baranyai). Edző: Szabó Sándor.

Jól kezdte a mérkőzést a hazai csapa, rögtön a második percben már gólt is szereztek. Ám az első negyed órában a Simaság is feljavult, kiegyenlített volt a játék. Az első játékrész végén a hazaiak lendületből 3-1-es előnnyel várhatták a folytatást. A második félidőben ismét tudott válaszolni a vendég együttes, ám a hajrában ismét rákapcsolt az Ölbő, és végül ilyen arányban is megérdemelten győzött. Az akarás és a jó játék volt meghatározó.

Szeleste-Pósfa–Csénye

1-0 (0-0). Szeleste, 80 néző, vezette: Kovács Balázs.

Gól: Kalányos Gergely (70).

Szeleste-Pósfa: SIMON – MERSICH, Szele, HORVÁTH, BURKON – Séfer, SZIGETI, Rozmán, BARBALICS BENCE – Szár (Jarovoj), Barbalics Bálint (Kalányos). Szakosztályvezető: Rozmán Róbert.

Csénye: Simon – Géczi, Vajda, Szabó K., Pendli R. – Vass, Pendli P., Marton (Dénes), Soós (Horváth) – Szabó B. (Pankaczi), Tóbiás. Edző: Pankaczi Zoltán.

Az első félidőben rengeteg helyzetet kihagyott a Szeleste, ami a második játékrészben csaknem megbosszúlta önmagát: 4-1 ellen törtek előre a csényeiek, ám a hazaiak kapusa bravúrosan védett. Végül a 80. percben sikerült megszerezni a győztes találatot a tipikus egygólos mérkőzésen.

Ikervár–Mersevát 2-1

(2-1). Ikervár, 100 néző, vezette: Finta Zsolt.

Gól: Pap István (24.), Papp Barnabás (43.), illetve Gáncs Péter (41.).

Kiállítva: Németh Bálint (38.).

Az ikerváriak gólszerzője, Pap István tör előre a labdával, őt Horváth András üldözi. A háttérben Kosztolánczi Richárd követi a támadást. Az Ikervár végül sikerrel vette a merseváti akadályt. Fotó: Szendi Péter

Ikervár: BIRÓ – NASZÁDOS, Tóth, KOVÁCS, PAPP – Vincze T., Kosztolánczi (Baumgartner), VINCZE Z., Németh – Schimmer (Nedeczky), PAP. Edző: Horváth József.

Mersevát: Tóth – Györvári, Kövi, Fűzfa (Dénes), Horváth G. (Pethő) – Gáncs, Nagy Sz., Nagy B., HORVÁTH A. – Kocsis, NAGY T. Edző: Nagy Csaba.

Meglepő módon támadólag lépett fel a vendég Mersevát, ám így is a hazaiak örülhettek az első gólnak. Egy felesleges hibát követően, emberhátrányba került az Ikervár, amit a vendégek ki is használtak, és még a félidő vége előtt egyenlíteni tudtak. Ám hamar jött a válasz, egy büntető lévén, így 2-1-el vonultak szünetre a csapatok. A hajtós, küzdelmes mérkőzésen ezt követően nem változott már az eredmény.

Püspökmolnári–Rábahídvég 2-0 (2-0)

Püspökmolnári, 120 néző, vezette: Takács Ryan Lee.

Gól: Horváth Árpád (14.), Varga Ádám (23.).

Kiállítva: Maraffai István (78.).

Püspökmolnári: Tóth – KISS G., VARGA M., HORVÁTH Á., Mihálydeákpál (Amatics) – Horváth Szabolcs I., SZIFFER I., HORVÁTH SZABOLCS II., SZIFFER K. (Kiss Z.) – Varga Á., Simon. Játékos-edző: Sziffer István.

Rábahídvég: Góger – NÉMETH, Maraffai, Nagy, Rózsás (Horváth) – Smolczer (Farkas), Vass, Pintér, BODA – Sinkó, Pap. Edző: Horváth Ernő.

A Molnári az első félidőben eldöntötte a mérkőzést úgy, hogy a két gól mellett ismét több nagy helyzetet hibázott. Esélyt sem adott az ellenfélnek. Szép számú közönség ellőtt helyenként tetszetős játékot mutatott be a hazai alakulat, mely végül megérdemelten nyert.

Rum-Sitke 7-0 (3-0)

Rum, 100 néző, vezette: Horváth Patrik.

Gól: Horváth Gábor (13., 27., 56.), Somogyi Gábor (25., 49., 83.), Molnár Richárd (81.).

Rum: Busi (Marcz) – Kontics (Horváth R.), KORONCZAI, ROSTA, Leitgeb – OLÁH, Székely, SZALAI, SOMOGYI – HORVÁTH G., Molnár. Edzők: Somogyi Gábor, Pup András.

Sitke: VICZMÁNDI – Toldi (PÉNZES), Molnár, Papp, Glavánovics – RUZSICS, Németh, Magyar, Döbröntei – Horváth, Szalai. Edző: Németh Attila.

Ilyen arányban is megérdemelten nyert a Rum, a szimpatikusan és sportszerűen játszó Sitke ellen.

A forduló válogatottja: Simon Krisztián (Szeleste-Pósfa) – Mersich Csaba (Szeleste-Pósfa), Koronczai Ottó (Rum), Horváth Ádám (Püspökmolnári), Sali Gábor (Gérce-Vásárosmiske) – Elekes Dániel (Ölbő), Varga Péter (Simaság), Horváth Gábor (Kenyeri), Somogyi Gábor (Rum) – Horváth Gábor (Rum) / Elek Péter (Szergény), Pap István (Ikervár).

1. Rum 13 12 0 1 61 - 15 36

2. Kenyeri 13 10 2 1 40 - 14 32

3. Pecöl 13 9 3 1 49 - 28 30

4. Ikervár 14 9 0 5 36 - 27 27

5. Gérce Vásár. 13 8 3 2 25 - 12 27

6. Szeleste-Pósfa 13 8 2 3 23 - 13 26

7. Jákfa 13 5 3 5 20 - 23 18