Vasi foci

2015.06.01. 15:26

Megyei II.: Két fordulóval a szezon vége előtt mindkét csoportban nagy a küzdelem az érmes pozíciókért

Körkép - A 29. fordulóval folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság a Szombathelyi- és a Körmendi-csoportban.

Szombathely

A játéknap rangadóján a már bajnok Táplánszentkereszt kikapott a dobogóra hajtó Spari vendégeként. Hozta a kötelezőt a Lukácsháza, hét gólt rúgott ellenfelének a Söpte, a Balogunyom, valamint a Ják is.

Lukácsháza–Vasszécseny 3-1 (0-0)

Lukácsháza, vezette: Bognár L.

Gól: Szalai Sz. (58), Komálovics M. 2 (70, 82), illetve Horváth D. (73).

Lukácsháza: Mihácsi M. – Szalai M. (Mészáros A.), Gugcsó P. (Pónácz B.), Kovács D., Szentkúti P. – Varga D. (M. L.), Németh R., Németh P., Szabó C. (Komálovics M.) – Komálovics Á. (Németh Cs.), Szalai Sz.

Vasszécseny: Lugosi M. – Bori G., Boda G., Kőműves M. (Kovács Sz.), Horváth Á. – Viszked P. (Palaczky D.), Horváth P. (Rauch Zs.), Viszked B., Horváth D. – Balázs Á. (Pető K.), Horváth G.

Kiegyenlített első félidő után a hazaiak – a meccsbe jól beszálló cseréknek is köszönhetően – megérdemelt győzelmet arattak a végig sportszerűen küzdő Szécseny ellen.

Spari–Táplán 3-0. Tóth Krisztián (háttal) lába lövésre lendül – két góllal vette ki a részét a sikerből. A kapuban Somogyi Róbert. Fotó: Szendi Péter

Tanakajd–Újperint 2-3 (0-1)

Tanakajd, vezette: Kedves R.

Gól: Marcz M. (56), Orsós J. (75), illetve Szabó Z. 3 (4, 48, 55).

Tanakajd: Szabó C. – Varga D., Marcz M., Sebestyén Á., Csárdi A. (Rozs R.) – Kiss G. (Nagy K.), Marcz G., Komáromi Á., Németh M. – Orsós J., Halmosi A. (Azoitei C.)

Újperint: Koroknai Á. – Nardai P., Török A., Tóth D., Mészáros R. – Harkai D. (Németh N.), Mészáros P., Horváth P., Hegedűs M. – Tóth M. (Gombás P.), Szabó Z.

Felsőcsatár–Szentpéterfa 2-0 (1-0)

Felsőcsatár, vezette: Kovács Zs.

Gól: Böhm Á. 2 (31, 85).

Felsőcsatár: Horváth M. – Gerencsér Gy., Csoknyai T., Németh V. (Cobzaru R.), Tóth K. – Böhm Á., Schmalzl G., Taschler T., Horváth L. (Kopácsi G.) – Kiss M., Vidéki Cs.

Szentpéterfa: Bernáth I. – Wágner Sz., Jurasits A., Hujber Zs., Udvardi T. – Gaál R. (Wágner M.), Tóth Sz., Kovács B. (Szeiler B.), Varga N. – Wágner R. (Závodi R.), Gaál Á. (Varga S.)

Ják–Honvéd Sé 7-0 (4-0)

Ják, 200 néző, v: Bereczky.

Gól: Mészáros T. (6), Mészáros B. 2 (20, 40), Czeglédy N. (27), Máté D. (66), Máté P. (76), Zab M. (84).

Kiállítva: Tóth Zs. (65., Sé).

Ják: Dobos P. – Dobos Á., Máté D., Máté Cs., Mészáros B. (Máté P.) – Mészáros T., Mészáros G., Svob L., Bődi R. – Zab M., Czeglédy N.

Honvéd Sé: Varga G. – Fichtacher A., Németh T., Kámán D., Czlenner F. (Tiborcz D.) – Berta M. (Koroknai Z.), Tóth F., Tóth Zs., Kiss P. (Máté R.) – Kovács K., Sümegi L.

A jáki gólcsap újra kinyílt: három meccs, 17 rúgott gól! A minden részében jobb hazai csapat megérdemelt győzelmet aratott. A hazai együttesből mindenki jó teljesítményt nyújtott.

Balogunyom–Zanat 7-0 (2-0)

Balogunyom, 100 néző, vezette: Samu Cs.

Gól: Kiss M. 2 (12, 77), Szép Á. (18), Homor M. 2 (66, 83), Hajós A. (72), Szén P. (75).

Balogunyom: Für A. – VÖLGYI R., HAJÓS A., FARKAS E., Farkas M. (HOMOR D.) – HOMOR M., Szén P., Dávid L. (Horváth I.), Teklits P. – Szép Á., Kiss M.

Zanat: Lakatos Zs. – Lakatos T., Szabó Z., Putz B., Varga V. (Fenyvesi K.) – Szabó P., KÓNYA J., Mátyás B., Gyurácz D. (Török T.) – Stoica O., Porkoláb L.

A Balogunyom megérdemelten nyert a hézagosan védekező és a második félidő végére az erejükkel is elkészülő vendégek ellen.

Gyöngyöshermán-Szentkirály–Torony 3-2 (0-2)

Gyöngyöshermán, vezette: Vastag N.

Gól: Dalmi A. (48), Goda T. (50), Hegedűs D. (93), illetve Bódi M. (14), Dankovics G. (16).

Gyöngyöshermán-Szentkirály: Káldi Sz. – Horváth T., Geosits P. (GODA T.), Németh R. (Rozner K.), Sturm Á. – Németh Sz., Kis Z. (Fazekas J.), HEGEDŰS D., Dalmi A. – TIMA L., TARÓDI D.

Torony: Sári D. – Buday L., Binger Á., Kovács G. (Németh M.), Nagy F. – Albert A., Bódi M., Farkas I., Karcsics Á. – Leidl B., Dankovics G. (Kovács K.).

A vendégcsapat a 16. percben már 2:0-ra vezetett. A második félidőre magára talált a hazai gárda, az 50. percben kiegyenlített. Mindkét csapat a győzelemért harcolt, kiegyenlített mérkőzést láthattak a drukkerek. Aztán a hosszabbításban a házigazda megszerezte a győzelmet jelentő gólt, és ezzel a három pontot. Sportszerű mérkőzést vívtak a felek.

Arborétum Herény–Söpte 1-7 (0-2)

Herény, vezette: Sipos Zs.

Gól: Grubick F. (83), illetve Szakály D. 3 (4, 60, 85), Dejcsics Gy. (45), Varga Cs. 2 (49, 74), Pusker Z. (87).

Kiállítva: Könye M. (49., Herény).

Arborétum Herény: Horváth Gy. – Könye M., Tomor Á., Iker Zs. (Grubick F.), Rába T. (Szalay B.) – Gacs P., Maróti M. (Luchoo V.), Kiss M., Szalontai L. – Iszak M. (Zimomrja O.), Tomor B.

Söpte: Krepfl P. – Dejcsics Gy. (Molnár Cs.), Kovács E., Szakács N. (Tóth P.), Varga Cs. – Nyul J., Varga A., Pereszteghy A., Kovács Zs. – Szakály D., Udvardi L. (Pusker Z.)

Megérdemelten nyert a vendégcsapat a kiállítás után hitehagyottá vált hazaiakkal szemben.

Elektromol Spari–Táplánszentkereszt 3-1 (2-0)

Szombathely, 100 néző, vezette: Mónos J.

Gól: Tóth K. 2 (14, 40), Neubauer C. (92), illetve Niksz T. (55).

Spari: Varsányi N. – Németh R., Varga B., KELEMEN GY., DIENES A. – MAJTHÉNYI D., HARSÁNYI L., Molnár R. (Szalai Z.), Pulai A. – Bodorkós T., TÓTH K. (Neubauer C.)

Táplánszentkereszt: Somogyi R. – Nagy K., Preiczer L., Niksz T., Tóth J. – Kölkedi D., Guttmann T. (Németh D.), Pék F. (Maczek J.), Vertetics P. – Máté Gy., Polgár T.

Az első félidő játéka és kidolgozott helyzetei alapján a Spari még több gólt is szerezhetett volna, így a második félidőt saját maguknak tették nehézzé a vendéglátók. De aztán a 92. percben egy kontratámadás végén a hazaiak csak bebiztosították maguknak a győzelmet.

Körmend

A harmadik Magyarszecsőd megtréfálta a bajnokot, 3-0-s vereséggel küldte haza az Egyházasrádócot. Nem botlott a tabella második fokán álló Szakonyfalu sem. A dobogóra pályázó csapatok közül sikerrel vette az akadályt a Nádasd. A Szarvaskend–Körmend rangadó viszont gólnélküli döntetlennel zárult – így mindkét csapat értékes pontokat veszített. A Rábagyarmat nem focizhatott, ugyanis a soros ellenfél, a Vasalja erősen létszámhiányosan érkezett meg a mérkőzésre. A Csákánydoroszlótól jogosulatlan játék miatt 22 (!) pont lett levonva, így az utolsó helyre zuhant a csapat.

Körmendi Téglagyár Sport36–Őriszentpéter 6-0 (2-0)

Körmend, vezette: Szabó III. Z.

Gól: Horváth Z. 2 (6, 53), Sárközi D. 2 (34, 81), Horváth S. 2 (56, 89).

Téglagyár: Németh G. – Horváth D. (Horváth R.), Horváth S., Horváth D. (Horváth R.), Gerencsér A. – Horváth Z., Horváth Á. (Horváth M.), Makai M., Joó A. A. – Horváth D. (Horváth R.), Sárközi D.

Őriszentpéter: Sály Frigyes – Pongrácz G., Pacsai P., Őr P., Forgács Gy. – Horváth L., Baján R., Sály K., Póczak M. (Papp L.) – Embersics P., Horváth L.

Csörötnek–Ivánc 7-1 (4-0)

Csörötnek, 80 néző, vezette: Király Zs.

Gól: Réczeg M. (21), Horváth M. 5 (23, 26, 75, 76, 80), Horváth D. (31), illetve Tóth K. (51).

Kiállítva: Kozma Zs. (60., Csörötnek).

Csörötnek: Kocsis Zs. – Kovács M., Réczeg M., Póczak Cs., Horváth M. – Horváth D., Kovács A., Horváth M., Kakas T. – Kozma Zs., Horváth A.

Ivánc: Tarafás Sz. – Tóth K., Takács Sz., Lancsák Á., Vörös I. – Kakas I. (Németh L.), Vass N., Tuboly L., Horváth L. – Markó G., Sipos A.

Mind a két oldalon akadt hiányzó – a hazaiak alkalmazkodtak jobban a körülményekhez. A vendéglátó rengeteg helyzetet dolgozott, ki, de a csak töredékét értékesítette. Igaz, így is biztosan, fölényesen nyert.

Viszák–Szakonyfalu 1-3 (1-1)

Viszák, vezette: Héra Cs.

Gól: Pethő R. (20), illetve Simon T. (36), Stájer N. (52), Németh B. (59).

Kiállítva: Toplak P. (88., Viszák).

Viszák: Tóth G. – Agg M., Kránicz R., Horváth T., Császár L. – Horváth J. (Simon A.), Varga B., Toplak P., Agg R. (Pásztor T.) – Pethő R., Seres L. (Herczeg I.)

Szakonyfalu: Molnár B. – Salamon Sz., Gáspár J. (Stájer N.), Nemes M., Németh B. – Nemes R., Éder R., Herczeg P., Simon T. (Szőke S.) – Dömötör T., Stájer D.

Magyarszecsőd–Egyházasrádóc 3-0 (3-0)

Magyarszecsőd, vezette: Takács R.

Gól: Frank P. (28), Hegedüs L. 2 (32, 41).

Kiállítva: Horváth N. (93., Magyarszecsőd), illetve Vilics Á. (93., Egyházasrádóc).

Magyarszecsőd: Veszprémi Á. - Vass D., Sátori, Herczegh I., Takács Á. - Svajda L. - Nagy B. (Csillag G.), Hegedüs L. (Tóth N.), Vass R., Frank P. (Gudics T.) - Horváth N.

Egyházasrádóc: Ádám L. (Balogh Á.) - Vilics B., Takács D. (Budai T.), Vilics Á., Takács K. (Weiner T). - Kazinczki G. (Loibenbeck P.), Molnár L., Krajczár Zs., Velekei L - Balogh A., Loibenbeck A. (Kovács R.).

A 28. percig kiegyenlített játékot láthattak a nézők, majd gyors, szemfüles gólokkal 13 perc alatt elhúztak a hazaiak és megnyugtató előnnyel térhettek pihenőre. A második félidőre egy sokkal támadóbb szellemű vendégcsapat jött ki az öltözőből, nyomást is gyakorolt a Szecsődre, de a hazaiak szervezett védekezéssel megérdemelten tartották otthon a három pontot. A hazaiaknál mindenki jó teljesítményt nyújtott.

Szarvaskend–Tuti Textil-Körmend VSE 0-0 (0-0)

Szarvaskend, 100 néző, vezette: Derdák M.

Jók: Jók: Ésik T., Földes B., Kunovics R., ill. Bohus., Vilics B., Törő T.

A két egyforma erőt képviselő csapat csatája igazságos döntetlennel zárult.

Rábatótfalu–Bajánsenye 5-1 (1-0)

Rábatótfalu, 100 néző, vezette: Németh T.

Gól: Erős P. 3 (39, 66, 72), Réczeg A. (78), Domján D. (87), illetve Kovács I. (90).

Kiállítva: Kalamár D. (70., Bajánsenye).

Rábatótfalu: Senkó D. – Gierling Gy., Balázs A., Kóczán P., Kóczán L. (Hodács R.) – Kovács Á., Düh Zs., Erős P. (Domján D.), Réczeg A. – Anderkó G., Huszár G.

Bajánsenye: Kalamár D. – Sáfrányos G., Kovács V., Vörös G., Nagy M. – Kocsis Sz., Luter L., Avas Zs. (Póczak L.), Horváth B. (Kovács I.) – Póczak Cs., Balogh N. (Bakó M.).

Második félidei játéka alapján ilyen arányban is megérdemelten nyert a hazai csapat.

Rábagyarmat–Vasalja elmaradt.

Vezette: Sipos D.

Rábagyarmat: Soós A. – Németh D., Moór P., Károlyi R., Esztergályos R. – Tóth T., Siklér P., Póczak Zs., Meskó D. – Kozó D., Farkas A.

Vasalja: Juranovits A. – Farsang V., Péter Á., Páll Á., Török A.

A mérkőzés elmaradt, mert a vendégcsapat csak öt játékossal érkezett a találkozóra.

Csákánydoroszló–Nádasd 0-6 (0-2)

Csákánydoroszló, vezette: Bagoly G.

Gól: Takács M. 4 (22, 62, 83, 85), Mesterházi A. (39), Kovács Zs. (86).

Csákánydoroszló: Bérdi B. – Szakasits D., Petrovics L., Pintér P. (Gazdag P.), Varga G. – Németh R., Horváth M., Németh G., Biczó G. – Varga D., Dancs M.

Nádasd: Esztergályos Cs. – Azanger A., Podlaviczki G., Mesterházi A. (Pálmai P.), Mészáros T. (Kalamár Z.) – Szakály Á., Horváth D., Kovács Zs., Zsoldos A. (Csenterics T.) – Szabó D., Takács M.

1. Egyházasrád. 28 21 3 4 102 - 34 66

2. Szakonyfalu 28 18 4 6 85 - 46 58

3. Magyarszecs. 28 17 7 4 89 - 44 58