Vasi foci

2014.11.17. 14:20

Nem spóroltak a gólokkal a megyei II. Szombathelyi- és Körmendi-csoportjában

Körkép - A 14. fordulót rendezték a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság Szombathelyi- és Körmendi-csoportjában

Szombathely

A játéknap rangadóján az éllovas Táplánszentkereszt hazai pályán gyűrte le a harmadik Sparit. A második Lukácsházának nem okozott gondot a sereghajtó, idegenben tömte ki a Vasszécsenyt. A Balogunyom pedig a Zanat vendégeként nem spórolt a gólokkal.

Honvéd Sé-Ják 3-1 (1-1). Sé, 130 néző, vezette: Egyed T.

Gól: Sümegi L. 3 (19., 67., 92.), illetve Zab M. (28.).

Sé: Varga G. - Parti Á., Mikos T., Uri T., Szerdahelyi Z. - Soós M. (Németh T.), Sélley T., Kovács K., Kiss P. - Sümegi L., Czlenner F. (Kámán D.).

Ják: Matyi B. - Mészáros G. (Németh R.), Svob L. (Giczi T.), Dobos Á., Bődi R. - Máté Cs., Máté Á., Máté D., Mészáros B. Zab M., Iszak N. (Horváth A.).

Nagy érdeklődés kísérte a találkozót, hiszen mindkét csapat jól szerepel eddig a bajnokságban. Az első félidő nagy küzdelmet, férfias játékot hozott rengeteg adok-kapokkal, csakúgy mint a félidő ez is kiegyenlített volt. A második félidőben egy más felfogású, egymásért küzdő hazai csapat lépett pályára, és szó szerint bedarálta ellenfelét. A hazai győzelem teljesen megérdemelt. A mérkőzés rendőri biztosítás mellett zajlott, melyet a vendégszurkolók miatt a félidőben meg kellett emelni. Végül a meccs, köszönhetően a rendezőknek és a rendőri biztosításnak rendben fejeződött be.

Zanat-Balogunyom 1-7 (0-3). Szombathely, vezette: Mónos J.

Gól: Kónya J. (70.), illetve Kiss M. (30.), Hajós A. (31.), Szép Á. 2 (44., 52.), Varga R. (63.), Dávid L. (84.), Mészáros B. (86.).

Zanat: Szalay N. (Farkas A.) - Ács G. (Kónya J.), Szabó Z., Bakonyi R., Guttmann T. (Horváth P.) Putz B., Kámán Cs., Kovács G., Janek D. Lakatos T., Lakatos Zs..

Balogunyom: Szép M. - Völgyi R., Hajós A. (Horváth I.), Farkas E. (Nagy Z.), Varga R. - Kiss M., Szén P. (Mészáros B.), Szép Á., Dávid L. - Teklits P., Farkas M.

Úgy 30 percig egyenlő erők küzdelmének tűnt a mérkőzés, majd egy varázsütésre elindult a vendégek gólgyártása. A hazai csapat szétesett és fejben feladta a mérkőzést az első félidő végén. Balogunyomi gálát láthatott a közönség. A vendégektől mindenki kiváló teljesítményt nyújtott.

Vasszécseny-Schott Lukácsháza 0-7 (0-2). Vasszécseny, 120 vezette: Bereczky Cs.

Gól: Horváth P. 2 (2., 90.), Németh R. 2 (16., 60.), Slankovits O. 3 (51., 74., 88.).

Kiállítva: Palaczky D. (44.), Szakács D. (42.), illetve Szalai M. (88.).

Vasszécseny: Lang D. - Palaczky D., Szalai D., Pető K., Vincze K. Szakács D., Rauch Zs., Gombkötő F., Papp T. Kőműves M., Viszked P. (Boda G.).

Lukácsháza: Mihácsi M. Mészáros A., Lintner D. (Al Hersh Á.), Gugcsó P. (Horváth B.), Kovács D. - Németh R., Németh P., M. Levente (Szalai M.), Szentkúti P. (Szlávich Cs.) - Horváth P., Slankovits O.

A mérkőzés képét és kimenetelét meghatározta a gyors lukácsházi gól, és az első félidő végén a két hazai kiállítás. A becsülettel küzdő szécsenyieknek a második félidőben kilenc fővel fővel már végképp nem volt esélyük.

Szentpéterfa-Felsőcsatár 2-1 (2-1). Szentpéterfa, 150 néző, vezette: Elek T..

Gól: Wágner M. (9.), Varga N. (13.), illetve Sásdi I. (38.).

Szentpéterfa: Putz T. - Wágner Sz. (Kurcz M.), Jurasits A., Varga S., UDVARDI T. - Wágner R., Kovács B. (Kurcz P.), GAÁL Á., VARGA N., - Wágner M., Máté R..

Felsőcsatár: Neubauer A. - Gerencsér Gy., Csoknyai T., Vidéki Cs. (SCHMALZ G.), Kopácsi G. (Böhm Á.) - Taschler T., Osztrosits Á. (Kiss M.), Németh V., Tóth K. (Cseri B.) Sásdi I., Tieber J.

A két hasonlóan szerény képességű csapat küzdelmes meccsét a kapura veszélyesebb, szervezettebb, higgadtabb házigazda megérdemelten nyerte meg.

Újperint-Tanakajd 3-0 (0-0). Újperint, vezette: Vámos L.

Gól: Wágner Sz. (59.), Windisch Cs. (78.), Szabó A. (86.).

Újperint: Janzsó B. - Wágner Sz. (Laki M.), Iszak G., Török A., Tóth B. (Mészáros R.) - Polhammer G., Horváth Á. (Gombás P.), Tóth A., Somlai R. - Windisch Cs. (Szabó A.), Hegedűs M. (Kovács Laczi F.).

Tanakajd: Gadavics B. - Varga D., Rozs R., Sebestyén Á., Schmidt A. - Komáromi Á., Orsós J. (Szemes K.), Marcz G., Horváth D. Azoitei C., Csárdi A. (Sági B.).

Torony- Gyöngyöshermán-Szentkirály 2-3 (1-2). Torony, vezette: Újházi Zs.

Gól: Barta Z. (34.), Dankovics G. (85.), illetve Németh Sz. (22.), Nagy Z. (30.), Serbán M. (91.).

Kiállítva: Karcsics Á. (38., Torony).

Torony: Németh B. - Rácz M. (Kovács K.), Binger Á. (Dali D.), Buday L., Karcsics Á. - Nagy F., Albert A., Barta Z., Jagodics P. Dankovics G. (Leidl B.), Bódi M. (Németh M.).

Gyöngyöshermán: Káldi Sz. - Kis Z., Hegedűs D., Szabó A., Németh Sz. - Dénes G. (Horváth T.), Taródi D. (Könczöl Z.), Nagy Z. (Fazekas J.), Serbán M. - Geosits P., Németh R. (Tóth J.).

Táplánszentkereszt-Elektromol Spari 2-1 (1-1). Táplánszentkereszt, 170 néző, vezette: Gergye I.

Gól: Niksz T. (10.), Preiczer L. (61.), ill. Kelemen Gy. (11.).

Táplánszentkereszt: Bakucz - NAGY II K., Marcz, Nagy I. K., PREICZER - Németh (Pék), Kölkedi, Maczek, Máté (Vertetics) - Niksz, Gergácz.

Spari: Varga B. - Pungor A., Szalai Z., Kelemen Gy., Dienes A. - Majtényi D. R., Varsányi N., Bodorkós T. (Molnár R.), Pulai A. - Szijártó T. (Németh V., Tóth K. (Németh R.).

Egy taktikus, eseménydús, igazi rangadó hangulatú, nézhető mérkőzésen a hazaiak két kapufát rúgtak és egy tizenegyest is hibáztak, így nem lehet azt mondani, hogy érdemtelenül tartották otthon a három pontot.

Söpte-Arborétum Herény 3-2 (3-0). Söpte, 80 néző, vezette: Sipos Zs.

Gól: Udvardi L. (26.), Kovács E. (29.), Varga A. (38.), illetve Czirók D. (58.), Könye M. (66.).

Söpte: Németh L. - Varga A., Pereszteghy A. (Takács K.), Szakács N., Tóth P. - Kovács E., Udvardi L. (Kálmán R.), Pusker Z. (Palkovits N.), Dejcsics Gy. Varga P. (Molnár Cs.), Szakály D.

Herény: Horváth Gy. - Rába T., Iker Zs. (Neher F.), Szalay B. (Kiss M.), Maróti M. Grubick F. (Vincze T.), Gacs P., Első Z., Könye M. - Iszak M., Czirók D.

Az első félidőt végigtámadó hazai csapat magabiztos és látványos játékkal három gólos előnyre tett szert a szünetig. Fordulás után a söptei gárda játéka érthetetlenül visszaesett, a lelkes vendégek közel álltak a pontszerzéshez.

Körmend

A játéknap rangadóján a Körmend VSE vendégeként nyert a Szarvaskend. A Rábatótfalu idegenben rúgott egy nyolcast Bajánsenyének, a Nádasd hét góllal küldte haza a Csákánydoroszlót. Az éllovas Egyházasrádóc ismét nyert. gólgazdag, sima győzelmet aratott a bajnoki címvédő Téglagyár. Nagy csatában, nagy izgalmak közepette, egy eseménydús meccsen megszerezte első győzelmét az Ivánc.

Bajánsenye-Rábatótfalu 3-8 (0-4). Bajánsenye, vezette: Makai I..

Gól: Németh L. (67.), Fábián B. (69.), Avas Zs. (90.), illetve Huszár G. (14.), Dancsecs A. (25.), Réczeg A. (30.), Erős P. 3 (45., 51., 76.), Kóczán L. (71.), Gierling Gy. (75.).

Bajánsenye: Kalamár D. - Vörös G., Tolnai I., Csóbor B., Luter L. Avas Zs., Bakó M., Fábián B., Németh L. - Horváth B., Póczak Cs..

Rábatótfalu: Soós A. (Senkó D.) Kóczán L., Balázs A., Mikos B., Réczeg A. - Düh Zs. (Éder R.), Kovács Á. (Szocsics F.), Erős P., Kóczán P. (Hodács R.) - Huszár G. (Gierling Gy.), Dancsecs A.

Tuti Textil Körmend VSE-Szarvaskend 1-2 (0-1). Horvátnádalja, 150 néző, vezette: Cser F..

Gól: Winkelbauer Erich (86.), illetve Jáger Z. (15.), Vörös Zs. (84.).

Körmend: Bohus A. - Jankó B., Lukács G. (Molnár B.), Horváth Á. (Balla M.), Törő T. - Winkelbauer E., Nemes P., Tóth D. (Magyar J.), Nagy P. Esztergályos Zs., Jóna B.

Szarvaskend: Farkas Z. Nagy Á., Nagy G. (Vörös Valentin), Tóth A., Csillag D. Jóna Sz., Kunovics R., Földes B., Horváth Máté - Jáger Z. (Vilics A.), Szakály Gyula (Vörös Zs.).

Az első félidőben a hazaik jól játszottak, de kihagyták a helyzeteket. Fordulás után viszont már a remekül kontrázó Szarvaskend akarata érvényesült, és a mérkőzés összképe alapján megérdemelten nyert.

Szakonyfalu-Viszák 4-2 (2-1). Szakonyfalu, vezette: Szabó III. Z..

Gól: Simon T. 2 (7., 38.), Vajda R. (48.), Salamon Sz. (71.), illetve Horváth J. (2.), Varga B. (68.).

Szakonyfalu: Sömenek R. - Nemes M., Herczeg P., Gáspár J., Vajda R. - Stájer D., Simon T., Nemes R., Bartakovics F. - Dömötör T. (Szűcs D.), Stájer N. (Salamon Sz.).

Viszák: Gergály Á. - Agg M., Horváth T., Könye P., Seres L. - Horváth J., Agg A., Pethő R., Tóth G. Agg R., Varga B. (Kránicz R.).

Autó Egyed Vasalja-Rábagyarmat 1-1 (1-0). Vasalja, vezette: Csuk A.

Gól: Páll Á. (34.), illetve Anderkó G. (53.).

Vasalja: Juranovits A. - Tomasics Á., Esztergályos E., Horváth A., Nagy A. (Zimits L.) - Esztergályos R., Páll Á., Farsang V., Almási P. Nagy K., Kiss S..

Rábagyarmat: Falb Z. - Simon T., Károlyi R., Tóth T., Siklér P. Nyári J., Dancsecs D., Kovács T., Esztergályos I. - Farkas A., Anderkó G..

Nádasd-Csákánydoroszló 7-2 (4-1). Nádasd, 80 néző, vezette: Kovács Zs..

Gól: Pesti G. 2 (5., 14.), Csenterics J. 2 (18., 90.), Csenterics T. 2 (26., 48.), Sipos M. (67.), illetve Németh R. (37.), Dancs M. M. (70.).

Nádasd: Esztergályos Cs. - Horváth D., MESTERHÁZI A., Azanger A., Kalamár Z. - SZAKÁLY Á. (Legárt Gy.), CSENTERICS T. (Sipos M.), Szabó D., Zsoldos A. (Jóna T.) PESTI G., CSENTERICS J.

Csákánydoroszló: BICZÓ J. - Szakasits D., Gérnyi P., Musits D., BICZÓ G. - Tóth A., Horváth M., Németh G., Németh R. - Dancs M., Fülöp S.

Nem volt egy súlycsoportban a két csapat a közepes színvonalú találkozón. A Nádasd a helyzetei alapján két számjegyű győzelmet is arathatott volna az egyébként lelkesen küzdő vendégek ellen.

Egyházasrádóc-Magyarszecsőd 4-2 (2-0). Egyházasrádóc, 150 néző vezette: Szabó Zs..

Gól: Loibenbeck A. (25.), Balogh A. (36.), Molnár L. (56.), Krajczár Zs. (77.), illetve Nagy B. (49.), Sátori B. (54.).

Egyházasrádóc: Balogh Á. - Takács D., Vilics Á. (Budai T.), VILICS B., Takács K. - Loibenbeck R. Pál (Krajczár Zs.), Kazinczki G., MOLNÁR L., Kertes D. (Pénzes T.) - BALOGH A., Loibenbeck A. (Weiner T.).

Magyarszecsőd: Veszprémi Á. - SZAKÁLY P., Hegedüs L., Vass R., Svajda L. - Tóth N. (Gudics T.), Frank P. (Horváth N.), Nagy B., Sátori B. Papp M., Vass D.

A forduló egyik rangadója jó iramú izgalmas mérkőzést hozott, a kétgólos hazai győzelem megérdemelt.

Ivánc-Csörötnek 4-3 (1-2). Ivánc, vezette: Rohács S.

Gól: Tuboly L. 3 (16., 49., 86.), Vass N. (88.), illetve Horváth D. 2 (7., 63.), Horváth Zs. (42.).

Kiállítva: Horváth A. (40., Csörötnek).

Ivánc: Tarafás Sz. Hajnal G., Tóth K., Kakas I., Lancsák Á. Kovács J., Németh G. (Németh L.), Vass N., Tuboly L. Sipos A., Zelkó G..

Csörötnek: Kocsis Zs. - Kovács M., Póczak Cs., Horváth M. (Németh L.), Horváth D. - Horváth A., Fenyvesi Á., Kovács A., Kakas T. Horváth Zs., Horváth A..

Őriszentpéter-Körmendi Téglagyár Sport36 1-5 (0-3). Őriszentpéter, vezette: Giczi Z..

Gól: Kiss G. (61.), illetve Horváth S. 3 (7., 14., 19.), Erdélyi A. (47.), Gerencsér A. (87.).

Őriszentpéter: Szabó A. - Papp L., Pacsai P., Őr P., Kiss G. - Horváth L., Bokányi J., Baján R., Iván S. - Sály F., Horváth L.

Körmend: Németh G. - Horváth S., Horváth J., Szekeres J., Horváth D. (Kiss Á.) - Horváth D., Erdélyi A. (Sárközi R.), Horváth Á., Gerencsér A. Nagy M., Horváth R.