Vasi foci

2009.11.19. 09:30

Pótselejtezők: Henry elismerte a kezezést, cipőt pucolt a miniszterelnök (videóval)

A legutóbb ezüstérmes francia labdarúgó-válogatott csak nagy nehézségek árán, hosszabbításban harcolta ki részvételi jogát a jövő évi, dél-afrikai világbajnokságra. Gallas gólját megelőzően ráadásul Henry nagy valószínűséggel kézzel szelidítte meg a labdát.

MTI

Henry: kezeztem, Trapattoni: óriási bírói hiba

Thierry Henry csapatkapitány elismerte, hogy kézzel "készítette elő" a francia labdarúgó-válogatott egyenlítő, s egyben világbajnoki részvételt érő gólját az írek elleni, szerdai pótselejtező hosszabbításában. Giovanni Trapattoni, a vendégek szövetségi kapitánya a svéd bíró "óriási hibájáról" beszél.

A televíziós felvételek alapján jól látszik, hogy a párizsi meccs 103. percében Henry kézzel érintette a labdát, mielőtt William Gallashoz továbbította, aki aztán kialakította az 1-1-es, összesítésben 2-1-es végeredményt. A csatár kézzel akadályozta meg, hogy a játékszer kimenjen az alapvonalnál, ezután passzolt a kapu elé.

"Igen, kezeztem, de nem én vagyok a bíró - mondta a találkozó után Henry. - A 16-oson belül voltam, két védő is előttem volt, aztán a kezemre pattant a labda. A játékvezető nem látta, így aztán megjátszottam. Ez nem változtat a boldogságomon, hogy kijutottunk a vb-re."

Az írek természetesen rendkívül csalódottak voltak a mérkőzés után, hiszen az esélyesebb franciák ellen karnyújtásnyira kerültek a továbbjutástól. Trapattoni elsősorban a svéd bírót, Martin Hanssont hibáztatja amiatt, hogy végül nem sikerült a bravúr.

"Mondtam neki: előfordul, hogy valaki óriási hibát követ el. Véleményem szerint azonban előbb konzultálnia kellett volna az asszisztenssel, mielőtt megadja a gólt. Keserű este ez a mai" - fogalmazott az írek olasz mestere, hozzátéve: "Mindenki látta, hogy mi történt. Dublinban jól játszottak a franciák, de ezúttal mi voltunk a jobb csapat, és összesítésben mi érdemeltük volna meg jobban, hogy ott legyünk Dél-Afrikában."

Cipőt pucolt a szlovén miniszterelnök

Ahogy azt korábban megígérte, kipucolta a labdarúgó-válogatott játékosainak cipőit Borut Pahor szlovén miniszterelnök, miután a csapat sikerrel vívta meg az oroszok elleni pótselejtezőt, s így története során másodszor kijutott a világbajnokságra.

"Megtisztítottam a stoplisokat, de el kell ismernem, nem végeztem alapos munkát" - nyilatkozta a televízióban a kormányfő, miután a győztes meccs után kijött a nemzeti együttes öltözőjéből.

Pahor mellett a helyszínen tekintette meg az összecsapást Danilo Turk szlovén és Dmitrij Medvegyev orosz államfő, valamint a Chelsea orosz tulajdonosa, Roman Abramovics is.

A szlovének szombaton Moszkvában 2-1-es vereséget szenvedtek, s a szerdai visszavágó eredményének (1-0) tükrében sorsdöntő szépítő találatot a 87. percben szerezték. Az 1991-ben függetlenné vált, kétmillió lakosú országban hatalmas örömünnep kezdődött a találkozó lefújása után, ugyanis 2002 után vehet részt ismét vb-n a nemzeti együttes.

OLDALTÖRÉS: Eredmények