Vasi foci

2015.03.30. 13:54

Megyei II.: rangadót nyert a Lukácsháza, a Szakonyfalu

Szombathely - A 20. fordulóval folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság Szombathelyi- és Körmendi-csoportja - rendeztek néhány érdekes rangadót.

SZOMBATHELY

Schott Lukácsháza Balogunyom 2-0 (1-0). Lukácsháza, vezette: Bazsó F.

Gól: Varga Roland (öngól, 26), Horváth Balázs (72).

Lukácsháza: Mihácsi M. - Kiss M. (Komálovics Á.), Szalai M., Pónácz B., Mészáros A. - Szentkúti P., Németh P., Szabó C., Varga D. (Horváth B.) - Komálovics M., Tar B. (Márton L.).

Balogunyom: Fabsitz A. - Völgyi R. (Horváth I.), Hajós A., Farkas E. (Mészáros B.), Varga R. - Kiss M., Szén P. (Farkas M.), Szép Á., Németh M. - Dávid L., Teklits P.

A viharos szélben lejátszott mérkőzésen az erősen foghíjas csapattal felálló lukácsháziak az átaludt első félidő után magabiztosan győzték le a szimpatikus vendégeket.

Táplánszentkereszt -Honvéd Sé 3- 0 (1 -0). Táplánszentkereszt, 100 néző, vezette: Mónos J.

Gól: Niksz Tamás 2 (40, 72), Preiczer László (51).

Táplánszentkereszt: Bakucz - Nagy II. K., TÓTH, NAGY I. K., Preiczer - Máté (Polgár), Kölkedi D., Vaspöri (Vertetics), Gergácz - Niksz, Maczek.

Sé: Varga G. - Fichtacher A., Uri T., Németh T., Czlenner F. (Kovács G.) - Berta M., Sélley T., Kiss M., Soós M. - Máté R., Tóth Zs.

Sportszerű mérkőzésen a több standard játékosát nélkülöző séi csapat ellen megérdemelt hazai győzelem született.

Arborétum Herény- Zanat 1- 1 (1 -1). Szombathely, Vezette: Sály K.

Gól: Tomor Balázs (20), ill. Kónya József (39).

Herény: Horváth Gy. - Gacs P., Iker Zs., Könye M. (Rába T.), Szalontai L. - Tomor Á., ISZAK M. (Kiss M.), Zimomrja O. (Maróti M.), GRUBICK F. - Keresztényi Z., TOMOR B. (Vincze T.).

Zanat: HORVÁTH T. - Lakatos T., Kónya J., SZABÓ P., Szabó Z. - Farkas A., Gallai Á., Gyurácz D. (Porkoláb L.), Fekete A. - Putz B. (Varga V.), Szabó B. (Mátyás B.).

Megérdemelten szerzett pontot a Zanat.

Szentpéterfa Újperint 1 -0 (0 -0). Szentpéterfa, 100 néző, vezette: Makai I.

Gól: Gaál Richárd (56).

Szentpéterfa: Bernáth I. - Wágner Sz., Jurasits A., HUJBER ZS., Varga N. - Gaál R. (Kurcz P.), GAÁL Á., TÓTH SZ., Kovács B. (Kurcz M.) Wágner M. (Szeiler B.), Wágner R.

Újperint: Janzsó B. - Tóth B., Iszak G., Török A., Vas T. - Polhammer G., Tóth D., Horváth P., Rozmán P. (Szűcs A.) Szabó Z., Windisch Cs.

Tavaszi első hazai meccsén megszerezte idei első pontjait a Szentpéterfa. A két hasonló képességű csapat csatáját a szervezettebb, és talán motiváltabb házigazda megérdemelten nyerte meg.

Elektromol Spari Torony 3 -0 (1- 0). Szombathely, vezette: Figerl Z.

Gól: Pulai Attila 2 (23, 54), Kelemen Győző (63).

Spari: Pungor A. - Németh R., Szalai Z., Kelemen Gy., Dienes A. - Varsányi N., Harsányi L., Berta R. (Molnár A.), Pulai A. (Molnár R.) Bodorkós T., Tóth K.

Torony: Németh B. - Jagodics P. (Buday L.), Binger Á., Kovács G., Rácz M. (Süle J.) - Nagy F., Szabó J., Kovács K. (Leidl B.), Bódi M. (Németh M.) Karcsics Á., Barta Z. (Farkas I.).

Söpte- Vasszécseny 4- 2 (1 -0). Söpte, 120 néző, vezette: Bazsó F.

Gól: Varga András (7), Szakály Dániel 2 (50, 72), Varga Csaba (65), ill. Kovács Szilveszter (49), Komonszky Gábor (77). Kiállítva: Boda Gábor (62., Vasszécseny).

Söpte: Krepfl P. - Tóth P., Szakács N., Nyul J., Kiss B. (Udvardi L.) - Pusker Z., Pereszteghy A. (Molnár Cs.), Varga A., Varga Cs. - Szakály D., Kovács E.

Vasszécseny: Lugosi M. - Bori G., Horváth G. (Szalai D.), Boda G., Kovács Sz. - Kőműves M. (Gál R.), Horváth P., Balázs Á., Viszked P. Horváth D., Rauch Zs. (Komonszky G.)

A hazaiak agilisan, nagy iramban kezdték a mérkőzést, ennek gyorsan meg is lett az eredménye. Ezt követően az első félidő kiegyenlített játékot hozott, bár a nagyobb helyzetek a söpteiek előtt akadtak. A második félidő gyors gólváltással indult, majd Boda utolsó emberként csak lerántani tudta a kilépő Molnárt, ezzel emberhátrányba kerültek a vendégek. A hazaiak rengeteg lehetőségükből kettőt gólra váltottak, míg a vasszécsényiek 11-esből kozmetikáztak az eredményen. Sportszerű mérkőzésen a jól játszó hazai csapat - amelyben mindenki jó teljesítményt nyújtott - magabiztos győzelmet aratott a sportszerű és szervezett Szécseny ellen.

Tanakajd- Ják 4- 1 (2- 0). Tanakajd, 150 néző, vezette: Talabér N.

Gól: Tamás László 2 (5, 55), Németh Martin (41), Halmosi András (84), ill. Mészáros Bence (53). Kiállítva: Marcz Márió (80., Tanakajd).

Tanakajd: Szabó C. - Varga D., Marcz M., Sebestyén Á., Schmidt A. - Orsós J., Kiss G. (Halmosi A.), Németh M. (Rozs R.), Marcz G. - Csárdi A., Tamás L. (Azoitei C.).

Ják: Dobos P. - Svob L., Iszak R., Kóger T., Bődi R. - Dobos Á. (Giczi T.), Török B., Máté D., Máté Á. (Mészáros G.) - Mészáros T. (Iszak N.), Mészáros B.

A motiváltab hazai csapat megérdemelt győzelmet aratott.

Felsőcsatár -Gyöngyöshermán-Szentkirály 1- 1 (1- 0). Felsőcsatár, vezette: Sipos Zs.

Gól: Schmalzl Gábor (16), ill. Dalmi Attila (85). Kiállítva: Osztrosits Ákos (75., Felsőcsatár).

Felsőcsatár: Horváth M. - Gerencsér Gy., Osztrosits Á., Taschler T., Cobzaru R. - Böhm Á., Schmalzl G., Tieber J., Vidéki Cs. - Kiss M. (Németh V.), Kopácsi G. (Tóth K.).

Gyöngyöshermán: Káldi Sz. - Kis Z., Dénes G., Szabó A. (Pekovics N.), Horváth T. (Taródi D.) - Fazekas J., Geosits P., Király B., Dalmi A. Könczöl Z. (Rozner K.), Hegedűs D.

Ivánc -Körmend VSE 0-5. A körmendi Balla Márton (balról) egy góllal járult hozzá csapata sikeréhez, mögötte a hazai Czéder András
Fotó: Szendi Péter

KÖRMEND

Őriszentpéter -Bajánsenye 2 -4 (1 -3). Őriszentpéter, vezette: Szalay P.

Gól: Iván Sándor (42), Forgács György (50), ill. Avas Zsolt 3 (13, 25, 40), Kovács Viktor (80).

Őriszentpéter: Csatlós D. - Pacsai P., Póczak M., Varga A., Horváth L. - Forgács Gy., Őr P., Horváth L., Merkli P. - Embersics P. (Bokányi J.), Iván S.

Bajánsenye: Kalamár D. - Sáfrányos G., Kovács V. (Németh L.), Balogh N. (Kulcsár G.), Kocsis Sz. - Luter L. (Póczak L.), Avas Zs., Bakó M. (Horváth B.), Vörös G. - Póczak Cs., Kovács I.

Erősen tartalékos hazai csapat ellen megérdemelt vendégsiker született.

Csörötnek -Egyházasrádóc 2- 3 (0 -0). Csörötnek, 100 néző, v.: Szabó II. Z.

Gól: Horváth Márió (55), Horváth Dávid (73), ill. Balogh Adrián 2 (58, 93), Velekei László (60).

Csörötnek: Kocsis Zs - Kovács M, Póczak Cs., Horváth D., Horváth A. - Soós A. (Kocsis Á.), KOVÁCS A., HORVÁTH M., Horváth Sz. - KAKAS T., Kozma Zs.

Egyházasrádóc: Balogh Á. - Takács D., Vilics Á., Vilics B., Takács K. - Krajczár Zs., Kazinczki G., Balogh A., Velekei L. - Loibenbeck R. (Budai T.), Loibenbeck A.

A négy alapemberét nélkülöző házigazda teljesen egyenrangú ellenfele volt a listavezetőnek. A második félidő közepén a hazaiak szereztek vezetést: a gólhelyzetben kilépő támadót a kapus buktatta, a 11-est befújta a játékvezető, a kiállítás azonban elmarat. A Rádóc öt perc alatt fordított - de a házigazda gyorsan egyenlített. A hosszabbítás hosszabbításában aztán egy tiszta szerelét szabálytalannak ítélt a játékvezető, 11-est ítélt a vendégeknek, amiből megszerezte a győzelmet a bajnokesélyes. Az indulatok elszabadultak, a rendezői gárda csak nagy erőfeszítések árán tudta az öltözőbe menekíteni a bírót. Érdekes körülmények között nyert az Egyházasrádóc.

Rábatótfalu -Vasalja 5- 0 (1- 0). Rábatótfalu, 100 néző, vezette: Fülöp Z.

Gól: Anderkó Gábor (34), Huszár Gábor (53), Réczeg Adrián (58), Dancsecs Attila 2 (80, 85).

Rábatótfalu: Senkó D. - Düh Zs. (Domján D.), Kóczán L., Dancsecs A., Mikos B. - Erős P., Kóczán P., Kovács Á., Réczeg A. (Gierling Gy.) Huszár G., Anderkó G. (Ráncsik J.).

Vasalja: Juranovits A. - Tomasics Á., Esztergályos R., Esztergályos E., Bokor Á. - Péter Á., Grosz R., Kozma D., Török A. - Farsang V.

A tíz emberrel pályára lépő vendégek elleni ilyen arányban is könnyedén nyert a házigazda a különbség nagyobb is lehetett volna.

Viszák- Csákánydoroszló 0- 2 (0 -1). Viszák, vezette: Takács R.

Gól: Dancs Márió Márk (36), Németh Roland (92).

Viszák: Mihályka J. - Agg M., Kránicz R., Császár L., Horváth J. - Agg A., Varga B., Toplak P., Török I. - Tóth G. (Pásztor T.), Agg R.

Csákánydoroszló: Bérdi B. - Pintér P. (Szakasits D.), Petrovics L., Farkas N., Gérnyi P. - Varga D. (Varga G.), Németh R., Takács M. (Musits D.), Gersli G. - Dancs M., Horváth M.

Körmendi Téglagyár Sport36 -Nádasd 0- 2 (0- 1). Körmend, 150 néző, vezette: Bagoly G.

Gól: Zsoldos András (37), Csenterics János (87). Kiállítva: Horváth Sándor (36., Téglagyár).

Téglagyár: Németh G. - Horváth S., Sárközi R. (Joó A.), Horváth D. (Horváth M.), Horváth J. - Horváth D., Erdélyi A., Gerencsér A., Horváth D. (Horváth M.) - Horváth Á., Horváth D. (Horváth M.).

Nádasd: Esztergályos Cs. - Azanger A., Podlaviczki G., Mesterházi A., Doktor M. (Kalamár Z.) - Csenterics T., Szabó D., Károly Sz. (Szakály Á.), Zsoldos A. (Horváth D.) - Takács M., Csenterics J.

Küzdelmes mérkőzésen győzött a vendégcsapat.

Magyarszecsőd -Szarvaskend 2- 1 (0- 1). Magyarszecsőd, vezette: Boda Gy.

Gól: Nagy Balázs (46), Frank Péter (85), ill. Jóna Szabolcs (30).

Magyarszecsőd: Veszprémi Á. - Hegedüs L., Vass R., Frank P., Nagy B. - Takács Á., Hercegh I., Horváth N. (Csillag G.), Sátori B. - Svajda L., Tóth N.

Szarvaskend: Ésik T. - Nagy Á.(Vörös V.), Kovács Sz., Tóth A., Csillag D. - Jóna Sz., Németh T. (Vilics A.), Tóth G., Földes B. - Horváth M., Kunovics R.

Az első félidőben inkább a vendéglátó dominált, de egy remekül eltalált szabadrúgásból a vendégek szereztek vezetést. A második félidő elején jogos büntetőhöz jutottak a hazaiak, egyenlítettek, majd támadásban maradtak de a Szarvaskend veszélyesen kontrázott. A hazaiak Majd öt perccel a vége előtt, egy szép támadás végén szerezték meg a győzelmet jelentő második góljukat. A házigazda rászolgált a három pontra.

Szakonyfalu- Rábagyarmat 3- 2 (2 -2). Szakonyfalu, vezette: Tuczai M.

Gól: Vajda Róbert (20), Németh Bence (24), Klujber Dániel (93), ill. Siklér Péter (4), Károlyi Richárd (41). Kiállítva: Soós András (93.), Kozó Dávid (92.) - mindkettő Rábagyarmat.

Szakonyfalu: SÖMENEK R. - ÉDER R. (Klujber D.), Nemes M., Herczeg P., VAJDA R. - Stájer D., NEMES R., Bartakovics F., Salamon Sz. (Stájer N.) Németh B. (Wachter T.), Dömötör T.

Rábagyarmat: Soós A. - Németh D., Károlyi R., Esztergályos R., Tóth T. - Siklér P., Meskó D., Kozó D., Póczak Zs. - Esztergályos I. (Németh L.), Farkas A. (Varga B.)

A hazaiaknak a helyén volt a szívül, és az utolsó pillanatban kicsikarták a győzelmet javítva ezzel a múlt heti botlást.

Ivánc- Tuti Textil Körmend VSE 0 -5 (0- 4). Ivánc, 100 néző, vezette: Vastag N.

Gól: Törő Tamás (13), Balla Márton (26), Horváth Alfréd (35), Nagy Patrik (39), Winkelbauer Erich (68).

Ivánc: Tarafás Sz. - Tóth K. (Németh L.), Lancsák Á., Papp M., Németh G. - Vass N., Tuboly L., Horváth L., Sipos A. - Zelkó G. (Hajnal G.), Czéder A.

Körmend: Bohus A. - Lukács G., Káptalan J., Vilics B., Horváth Á. (Tóth D.), Balla M. (Pál J.), Törő T. (Winkelbauer E.), Horváth A., Halász I. Nagy P. (Páll T.), Jóna B.

A minden tekintetben jobb vendégek megérdemelt győzelmet arattak.