Vasi foci

2014.04.14. 14:50

Megyei II.: Pályán a szombathelyi, körmendi, sárvári gárdák

Vas megye - A 22. fordulót rendezték a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság Szombathelyi-, Körmendi-, Sárvári-csoportjában.

SZOMBATHELYI-CSOPORT

A Lukácsháza magabiztosan nyert rangadót az edzőváltáson átesett Vasszécseny ellen. Az éllovas Csepreg nem hibázott. Alaposan kitömte a Tápláni KSK a tavaszra kifulladó Szentpéterfát. Értékes skalpot gyűjtött be  a kiesés elől egyre eredményesebben menekülő Kőszeg.

Gyöngyöshermán-Szentkirály–Ják 3–0 (0–0)

Gyöngyöshermán, 100 néző, vezette: Kovács Zs.

Gól: Németh Sz. (67.), Hegedűs (80.), Kondor (86.).

Gyöngyöshermán: Biró – Szabó, Horváth B., Horváth T., Szemes – HEGEDŰS, Marton (Szárnyas), Dénes (Goda), KONDOR – Kis, Nagy (NÉMETH).

Ják: Matyi – Bődi, Czeglédy, Máté D. (Iszak Á.), Máté Cs.– Iszak R., Varga (Dobos), Zab, Svob – Giczi (Török), Németh.

A jó formában lévő hazai csapat is a győzelem reményében lépett pályára. Húsz perc eltelte után kezdett mindkét csapat ébredezni, helyzetek maradtak ki mindkét oldalon. A második félidő elején beálló Németh Szabolcs gólja felpörgette a hazai csapatot, és az utolsó 10 percben még két góllal növelték az eredményt. Szép ajándékot kapott a hazai edző a születésnapjára, ráadásul a két csapat helyet cserélt a tabellán.

Kőszeg–Torony 2–0 (0–0)

Kőszeg, 150 néző, vezette: Bereczky.

Gól: Kelemen (52.), Slankovits (87.).

Kiállítva: Farkas (74., Torony).

Kőszeg: Neczpál – Gőcze, KELEMEN HORVÁTH P., Táncsics – Mihácsi, Slankovits, Kovács, HORVÁTH N. – NÉMETH, Oláh (Debreceni).

Torony: NÉMETH B. – Szarka, Németh M., Karcsics, Kovács – Rácz (Bódi), Albert (Horváth), Farkas, Szakály – Kovács (Dali), Leidl.

A biztos védelmek előtt kemény adok-kapok alakult ki a mezőnyben, helyzetek nélkül. A második félidőben nagyobb sebességre kapcsoltak hazaiak, és megérdemelten győzték le a passzív vendégeket. A hazai csapat minden sérültnek jobbulást kíván!

Lukácsháza–Vasszécseny 4–0 (1–0)

Lukácsháza, 120 néző, vezette: Elek.

Gól: Németh R. (32.), Márton (53.), Al Hersh (77.), Kiss (84.).

Kiállítva: Szakács Dániel (82.).

Lukácsháza: Mihácsi – Szentkúti (Sántha), Kovács, Szalai M., Horváth B. – Szalai Sz., Komálovics, Németh R. (Kiss), Al Hersh – Németh Cs. (Bárdics), Márton (Varga).

Vasszécseny: Kovács – Bori (Gombkötő), Kontics, Horváth G., Kovács – Szakács, Boda (Viszked), Papp, Pető (Kőműves) – Balázs, Horváth D.

A forduló rangadóján óvatosan kezdtek a csapatok. A félidő fele után néhány perccel egy szép bal oldali hazai támadást követően Németh R. lőtt „okos"gólt. Az első félidőben már nem módosult az eredmény, a kapuk ritkán forogtak veszélyben. A második félidőre megélénkült a játék, a hazaiak egy mintaszerű akció végén növelték előnyüket, majd egy védelmi megingást követően el is döntötték a mérkőzést. A nap jelenete azonban még hátra volt: a néhány perccel korábban beállt 17 éves Kiss M. egy a vendégek által kifejelt labdát 35 méterről kapásból zúdított a vasszécsenyi kapu jobb felső sarkába. Teljesen megérdemelten nyert a nagyon összeszedett, megalkuvást nem ismerő hazai csapat! A hazaiaknál mindenki jó teljesítményt nyújtott!

Tápláni KSK–Szentpéterfa 8–0 (3–0)

Táplánszentkereszt, 40 néző, vezette: Kiss.

Gól: Hajmási 3 (20., 55., 58.), Schimmer 2 (29., 70.), Rajzinger 2 (33., 77 .), Jobbágyi János (75.).

Táplán: Somogyi – Hujber, Badics, Balázs, Schimmer – Muzsai (Borbás), Hajmási, Szabó (Cserkuti), Jobbágyi – Rajzinger, Zséder.

Szentpéterfa: Lugosi – Leidli, Varga, Kovács, Kántor – Kurcz, Máté, Wágner M. (Tóth G.), Gaál R. – Wágner Sz., Rapi.

Ilyen arányban is megérdemelten győzte le a gyorsabb, motiváltabb hazai csapat az ellenfelét. A hazaiknál mindeki jól teljesített.

Söpte–Táplánszentkereszti FC 2–3 (1–0)

Söpte, 100 néző, vezette: Mónos.

Gól: Varga Cs. (19.), Kovács E. (88.), ill. Gergácz 2 (53., 61.), Kölkedi (77.).

Söpte: Németh – Nyul, Varga A., Udvardi, Molnár – Varga Cs., Kovács E., Dejcsics (Kovács I.), Komláti (Palkovics) – Pereszteghy, Kiss.

Táplánszentkereszt: Bakucz - Pék (Varga), Vertetics, Máté, Lődör - Horváth L. (HEGYALJAI), KÖLKEDI, PREICZER, GERGÁCZ - Maczek (SZÜCS),Tamás (Németh).

Hajtós, jó iramú, az utolsó pillanatokig kiélezett mérkőzésen a kapu előtt határozottabb vendég együttes megérdemelten vitte el a három pontot.

Honvéd Sé–Felsőcsatár 4–0 (0–0)

Sé, 80 néző, vezette: Gergye.

Gól: Tóth 2 (47., 75.), Parti (52.), Farkas (70.).

Sé: Pajor – Séfer, Kovács Zs., Szerdahelyi, Parti (Fichtacher) – Soós, Uri, Farkas, Tóth (Németh) – Sümegi, Czlenner (Kovács K.).

Felsőcsatár: Gerencsér – Csoknyai, Horváth, Tóth, KRANCZ – Sásdi, Schmalzl, Tieber, Kiss (Udvardi) – Neubauer, OSZTROSITS.

A séi csapat hosszú idő után újra megízlelhette a győzelem ízét. Az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott. A második játékrészben a hazaiak fokozatosan átvették a játék irányítását és szép gólokat szerezve megérdemelt győzelmet arattak.

Csepreg–Balogunyom 2–1 (1–0)

Csepreg, 100, vezette: Süle.

Gól: Ravadich (5.), Horváth (48.), ill. Dankovics (53.).

Kiállítva: Teklits (60., Balogunyom).

Csepreg: Pikács – Molnár, Pócza, Oláh (Szabó), Kis-Nemes M. – Ravadich, Büki (Németh), Sass G., Illés – Varga, Horváth (Piros).

Balogunyom: Káldi – Völgyi, Németh (Doktorics), Hajós, Mészáros – Dávid, Szén, Szép, Teklits – Dankovics, Szalay.

Mindkét félidő elejét góllal nyitotta a Csepreg, a hazaiak az 5., és a 48. percben is betaláltak. De a balogunyomi gárda nem adta fel a küzdelmet, az 53. percben szépített. Ezután mindkét oldalon adódtak még lehetőségek, de gól már nem született. Megérdemelten tartotta otthon a három pontot a Csepreg.

Újperint–Elektromol-Spari 0–1 (0–1)

Újperint, 50 néző, vezette: Horváth F.

Gól: Szijártó (10.).

Újperint: Janzsó – Varga (Tóth B.), Wágner, Török, Nardai – Vas (Tóth A.), Mészáros, Polhammer Windisch (Szabó) – Nagy (Laki), Büki.

Spari: Pungor – Varga, Tóth, Kelemen, Molnár R. – Varsányi, Dienes, Bodorkós (Németh), Szijártó (Farkas) – Molnár A., Weinelt (Vertetics).

A vendégcsapat korán kihasználta az újperinti gárda védelmi megingását. Ezt követően mezőnyfölényben játszott a hazai együttes, azonban nem tudta gólra váltani a lehetőségeit.

KÖRMENDI-CSOPORT

A Körmend VSE vendégeként folytatta remek szereplését a tabella második helyére fellépő Rábatótfalu. A Szakonyfalu nagy meglepetésre hazai pályán kapott ki a Csákánytól, le is csúszott a dobogó harmadik fokára. A Téglagyár hozta a kötelezőt – és vezeti a tabellát.

Tuti Textil Körmend VSE–Rábatótfalu 1–3 (1–1)

Horvátnádalja, 120 néző, vezette: Gergye.

Gól: Horváth D. (10.), ill. Dancsecs (23.), Erős (57.), Huszár (73.).

Körmend: Bohus – Jankó, Lukács, KÁPTALAN, Meixner (Molnár) – HORVÁTH D., Winkelbauer, Nagy (Balla), Esztergályos – Horváth A., Jóna.

Rábatótfalu: SENKÓ – Mikos, Ráncsik Kóczán P., Kóczán L. – Kovács (Düh), Domján (Robán), DANCSECS (Pukhely), Anderkó (Hodács) – Siklér, Erős (Huszár).

Kitűnő játékvezetés mellett a helyzeteivel jobban sáfárkodó Rábatótfalu megérdemelten nyert.

Vasalja–Rábahídvég 2–2 (1–1)

Vasalja, 650 néző, vezette: Darvas.

Gól: Péter (21.), Páll (56.), ill. Vass P. (39.), Vass J. (62.).

Kiállítva: Horváth F. (61., Vasalja.).

Vasalja: Juranovits – Viserálek, HORVÁTH A. (Kozma), Péter, PÁLL (Tomasics) – HETS, Grosz (Esztergályos E.), Farsang, Almási (Horváth F.) – Esztergályos R., NAGY.

Rábahídvég: Góger – Pap (Horváth), Nagy, Varga, Vass P. – Smolczer, Vass J., Siklósi, Boda – Sinkó (Borsos), Svajda.

Igazságos a döntetlen, a vendégeknél mindeki jól teljesített.

Körmendi Téglagyár–Csörötnek 6–1 (3–0)

Körmend, 80 néző, vezette: Elek.

Gól: Horváth D. (2.), Horváth S. 2 (19., 72.), Horváth R. 2 (26., 87.), Horváth Z. (80.), ill. Horváth A. (67.).

Téglagyár: Horváth K. (Németh J.) – Horváth S., Sárközi, Horváth D. (Doktor I.), Horváth J. – Horváth D., Horváth D. (Doktor I.), Horváth Á., Gerencsér (Horváth Z.) – Horváth R., Bedics.

Megérdemelt hazai siker született.

Csörötnek: Bagdi – Póczak, Horváth M., Horváth D., Soós – Horváth M., Németh L., Kakas, Horváth Zs. (Horváth A.) – Horváth Sz., Horváth A.

Nádasd–Szarvaskend 1–1 (1–0)

Nádasd, 150 néző, vezette: Rohács.

Gól: Zsoldos A (34.), ill. Jóna (79.).

Nádasd: Zsiga – Csenterics, Földes, Azanger (Horváth), Szakály Gy. – Szakály Á., Károly, Mesterházi, Zsoldos A. – Zsoldos A., Pesti.

Szarvaskend: Farkas – Nagy, Dévai (Vilics), TÓTH A., Tompa (Németh) – JÓNA, Csillag, Kunovics, Horváth – Tóth G., Jáger (Vörös).

Színvonalas mérkőzésen a hazai csapat az első félidőben eldönthette volna a három pont sorsát, de kimaradtak a helyzetek. A második félidőben viszont egalizáltak a vendégek, a döntetlen igazságosnak mondható. A Nádasdban mindenki jó teljesítményt nyújtott.

Viszák–Bajánsenye 1–4 (0–0)

Viszák, 100 néző, vezette: Máhr.

Gól: Pethő (71.), ill. Vörös 2 (51., 53.), Kovács (76.), Bakó (77.).

Viszák: Szabó – Kránicz, Könye (Seres), Toplak (Iván), Varga – Agg, Császár, Török (Herman), Tóth – Horváth, Pethő.

Bajánsenye: Kalamár – Kovács, Vörös, Györke P., Luter – Fábián, Bakó (Györke R.), Póczak, Horváth (Bognár) – Avas (Bagó), Sáfrányos.

A jobban küzdő vendégcsapat megérdemelt győzelmet aratott, ám a gólkülönbség nem tükrözi a két csapat közti különbséget.

Őriszentpéter–Rábagyarmat 0–3 (0–1)

Őriszentpéter, 50 néző, vezette: Fülöp.

Gól: Esztergályos R. (36.), Dancsecs 2 (83., 90.).

Őriszentpéter: Szabó – Pacsai, Embersics (Papp), Mácsek, Kiss – Horváth, Sály, Baján, Iván – Cservék, Őr.

Rábagyarmat: Falb – Németh D., Esztergályos R., Varga, Farkas – Németh L., Dancsecs, Nyári, Esztergályos P. – Horváth, Varga.

A vendégcsapat megérdemelten győzött.

Egyházasrádóc–Őrimagyarósd 2–1 (2–1)

Egyházasrádóc, 80 néző, vezette: Makai.

Gól: Loibenbeck R. 2 (11., 19.), ill. Erdei (7.).

Egyházasrádóc: Balogh Á. – Takács D., Vilics Á. Takács, Budai – Vilics B. (Papp), Kazinczki, Loibenbeck R., Balogh T. (Pénzes) – Kertes (Weiner), Loibenbeck A.

Őrimagyarósd: Biczó – Hercegh, Legárt, Marton, Pintér – Kovács, Gérnyi, Erhardt (Erdős), Schmidt – Czetin, Erdei (Csillag).

Alacsony színvonalú mérkőzés, megérdemelt hazai siker.

Szakonyfalu–Csákánydoroszló 2–3 (1–1)

Szakonyfalu, 150 néző, v.: Vámos.

Gól: Gáspár (23.), Dömötör (86.), ill. Biczó (44.), Horváth (47.), Dancs (58.).

Szakonyfalu: Sömenek – Stájer D., Bartakovics, Doncsecz (Stájer N.), Nemes – Salamon (Wachter), Vajda, Herczeg, Gáspár – Dömötör, Németh (Meskó).

Csákánydoroszló: Esztergályos – Horváth R., Petrovics, Balla, Moór – Gersli, Gérnyi (Németh), Horváth (Görbei), Leibinger – Biczó, Dancs (Tóth).

A küzdelmes meccsen egy góllal jobbnak bizonyult a lelkes vendégcsapat. A Csákányban mindenki jól teljesített.

SÁRVÁRI-CSOPORT

A Megyei II. osztály Sárvári-csoportjának 22. fordulójában a listavezető Gérce-Vásárosmiske alakulata további két ponttal növelte előnyét a második helyen álló Ikervárral szemben.

Kenyeri–Gérce-Vásárosmiske 0–1 (0–1)

Kenyeri, 150 néző, vezette: Kovács Balázs.

Gól: Sali Gábor (16.).

Kenyeri: Lakos – Szabó, CSÁSZÁR, Tulok, Varga G. – VARGA D., Nagy, SZÁNTÓ, Kóbor – Pungor, Gábor. Játékos-edző: Pungor István.

Gérce-Vásárosmiske: KOMÁROMI Z. – Komáromi A., TÓTH, Németh, Sali G. (Tamási) – KOVÁCS, Mórocz, Sali Z., Nunkovics – Rácz, MAJOR. Edző: Haraszti István.

Az első 20-25 percben nagyon nyomott a Gérce: támadásaikat gólra is tudták váltani egy védelmi hibát követően. A listavezető leginkább a bal oldalon volt aktív, az első félidőben két kapufájuk is volt. A második játékrészben a hazaiak is számos ziccerhelyzetet kialakítottak, ám gól nélkül nem lehet mérkőzést nyerni. Összességében jó iramú mérkőzést láthatott a szép számú közönség, a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna.

Szergény–Ikervár 2–2 (1–1)

Szergény, 40 néző, vezette: Kedves Rudolf.

Gól: Mező Martin (7.), Márkus Ferenc (75.), illetve Viszkeleti Gergő (14.), Toldi Dávid (55.).

Szergény: Papp – MEZŐ M., Piri Balázs I., Vajda, MÁRKUS – Mező K., Piri Balázs II., Elek (Verasztó), Kerekes (Németh) – Mórocz, Dömötör (Tóth). Edző: Szép Tamás, Buzás Imre.

Ikervár: Hegedüs – TÓTH L., Papp (Varga), Pap, Tóth G. – SIPOS, Viszkeleti, FÜLÖP, Vincze – TOLDI (Szakos), NÉMETH. Edző: Komáromi Szabolcs.

Jó iramban kezdődött a mérkőzés, a hazaiak szöglet után szereztek vezetést, a vendégek szabadrúgásból egyenlítettek. A második 45 percet jobban kezdte a feljutásra törekvő vendég csapat, egy védelmi megingás után megszerezte a vezetést. Hamarosan jött az egyenlítés, büntetőt értékesített Márkus. A végjáték izgalmasra sikeredett, mindkét kapu előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, de azok kimaradtak. Kiélezett, sportszerű mérkőzésen végül igazságos eredmény született.

Pecöl–Jákfa 1–1 (1–1)

Pecöl, 80 néző, vezette: Sály Károly.

Gól: Horváth Ádám (8.), illetve Vadász Tibor (44.).

Pecöl: Takács – BIRÓ, ISZAK, Nagy I., Szemes D. – Horváth Á., Varga (Nagy Sz.), Horváth Z., Czibók – Kovács, Szemes E. (Bécsi). Edző: Nagy István.

Jákfa: Varga – VADÁSZ, Csay, Gyürü, Böröndy T. (Nagy) – Mesterházi, SZABÓ, Fehér, Böröndy M. – Tamás (Kulcsár), Bertha. Edző: Horváth István.

Az akarat és a küzdés megvolt a pecöli csapatnál, de a helyzetkihasználás még akadozik. Ez a hétvégi mérkőzésen csupán egy pontra volt elég a jól játszó jákfai csapat ellen.

Ostffyasszonyfa–Csénye 0–3 (0–1)

Ostffyasszonyfa, 50 néző, vezette: Kondor Tamás.

Gól: Vass Benjámin (38., 80.), Baumgartner Dániel (75.).

Ostffyasszonyfa: Nagy – NEDECZKY, Szitkay, Molnár, Láng – Glavánovics, VÖRÖS E., Eőry D. (Matusz), Németh – Vörös Sz., Eőry I. Edző: Eőry József.

Csénye: Simon – VAJDA, Géczi, FIDER, Tóbiás (Soós) – Pendli P. (Horváth), VASS, Birkás, Varga (Baumgartner) – Pendli R., Vörös (Pankaczi). Edző: Pankaczi Zoltán.

A gyors, pörgős mérkőzésen megérdemelten győzött a Csénye a sérülések miatt megfogyatkozott hazaiak ellen.

Sitke–Mersevát 1–3 (0–1)

Sitke, 80 néző, vezette: Fülöp László.

Gól: Kelemen Bálint (70.), illetve Kocsis Krisztián (41.), Horváth Gábor (46., 57.).

Sitke: Viczmándi – Vincze (Molnár), Takács, Toldi, Magyar – Papp, Kolonics, Németh Döbröntei – KELEMEN, Pénzes (Dénes). Edző: Kolonics Ferenc.

Mersevát: Károly – GYÖRVÁRI, Pethő (Nagy Sz.), CSITE, HORVÁTH G. – Gáncs (Dénes), Molnár, CZINDER, Horváth A. (Török) – Kocsis (Orbán), Nagy T. (Czigler). Edző: Nagy Csaba.

Küzdelmes mérkőzésen igencsak megérezte a hazai csapat négy meghatározó játékosának a hiányát. A vendég Mersevát három gólos előnyre tett szert, a sitkeiek ezt követően lényegében csak futottak az eredmény után, igaz a szépítésre tellett erejükből.

Tanakajd–Simaság 6–0 (3–0)

Tanakajd, 100 néző, vezette: Bagoly Gábor.

Gól: Csárdi András (12.), Komáromi Ákos (15., 72.), Marcz Gábor (39.), Orsós Gábor (53., 87.).

Tanakajd: Gadavics – Kovács, Rozs (Pálfi), Sebestyén, Schmidt – AZOITEI, ORSÓS G., ORSÓS J., KOMÁROMI – MARCZ, Csárdi (Halmosi). Játékos-edző: Catalin Azoitei.

Simaság: Tatár – Kiss, Kovács, Király (Sztojka), Krukics – Németh I., Bendes, Mészáros (Csay), Németh L. – Vajda, Száraz. Játékos-edző: Mészáros Péter.

Ilyen arányban is megérdemelten tartotta otthon a három pontot a Tanakajd együttese. A hazaiak jól, motivált játékkal örvendeztették meg a szurkolóikat. Ilyen hozzáállással minden mérkőzésen kiharcolható lenne a győzelem.

Rum–Szeleste-Pósfa 5–1 (4–1)

Rum, 100 néző, vezette: Sándor Zoltán.

Gól: Király Krisztián (10., 22., 42.), Horváth Gábor (34.), Horváth Péter (84.), illetve Horváth Lajos (18.).

Kiállítva: Horváth L. (71.)

Rum: Busi – Leitgeb (Kosztolánczi), KORONCZAI, Oláh (Rosta), Kontics – Farsang, KIRÁLY (Horváth P.), SZALAI, Molnár – Székely, HORVÁTH G.. Edző: Játékos-edző: Somogyi Gábor.

Szeleste-Pósfa: Simon – Mersich, Szele, Trittremmel Zs., Séfer – BARBALICS, Trittremmel A., Rozmán K., Horváth – Péntek (Ámon), Burkon. Szakosztályvezető: Rozmán Róbert.

A hazai csapat a mezőnyfölényét a mérkőzés elején gólra tudta váltani. Majd egy szép szabadrúgásgóllal még egyenlíteni tudtak a vendégek. Azután viszont az történt a pályán amit a rumiak akartak. Megérdemelt volt a három gólos vezetésük a félidőben. A második játékrészben elmaradt az a lendületes játék, amit várni lehetett volna, de így is megérdemelt győzelmet arattak a szimpatikusan küzdő Szeleste ellen.

Király Krisztián (szemből) mesterhármassal járult hozzá a Rum Szeleste-Pósfa elleni győzelméhez. Fotó: Szendi Péter

Ölbő–Herény 1–2 (0–2)

Ölbő, 50 néző, vezette: Zsirai József.

Gól: Szele Zoltán (49.), illetve Grubick Ferenc (40.), Németh Róbert (42.).

Ölbő: Ádám – VARGA, Tóth, Péter, Sipos – Balázs (Lakner), Szele G., Horváth R. (Sági Kiss), Horváth G. – SZELE Z., KOKSA. Edző: Stieber József.

Herény: Szabó – Könye, MÁTYÁS, Szendi, Rába (Szalay) – Németh N., Grubick (TOMOR), Németh R. (Iker), ISZAK (Vishalveer) – ELSŐ, Tomor. Edző: Iszak Sándor.

Két ellentétes félidőt láthatott a közönség. Az elsőben a Herény dominált, ezt követően a hazaiak csak futottak az eredmény után, ám az erejükből csak szépítésre tellett.

A Sárvári-csoport 22. fordulójának válogatottja: Komáromi Zoltán (Gérce-Várásosmiske) – Vajda Zsolt (Csénye), Orsós Gábor (Tanakajd), Komáromi Ákos (Tanakajd), Horváth Gábor (Mersevát) – Catalin Azoitei (Tanakajd), Király Krisztián (Rum), Vass Benjámin (Csénye), Iszak Márk (Herény) – Marcz Gábor (Tanakajd), Horváth Gábor (Rum).