BC Körmend

2014.09.21. 18:00

Kiénekelték a sajtot a Körmend csőréből

A 30 perc alatt csak 45 pontig jutó ZTE 37 pontos utolsó negyeddel fordította meg a Göcsej Kupa döntőjét a 20 ponttal vezető Körmend ellen.

Vezetőedző: Aaron Mitchell

Az eredmény alakulása. 3. p.: 3-11. 9. p.: 13-27. 14. p.: 15-35. 18. p.: 23-44. 24. p.: 34-56. 29. p.: 43-65. 34. p.: 62-65. 38. p.: 74-69.

Némi meglepetésre a ZTE szombaton legyőzte a múlt szezon bronzérmesét, így szomszédvári rangadót hozott a 45. Göcsej Kupa döntője. Lemon parádéjával indult a meccs, aki sorra szerezte a kosarakat. Kusnyer hármassal köszönt be volt csapata ellen, de Ferencz válaszotl. Ellépett és magabiztosan növelte előnyét a Körmend a körülményesen kosarazó hazaiakkal szemben. A szép kosarakat hozó első félidő végére megtartották tíz perc alatt kialakított 17 pontos előnyüket a piros-feketék. A folytatásban húsz fölé nőtt a különbség, és a 3. negyed végén kényelmes, húsz pontos előnnyel állt a Körmend, de a ZTE még nem mondott le a kupáról. Gyors 8-0-s rohanással kezdték a negyedet, időt kért Aaron Mitchell. De ez nem sokat segített. A ZTE mindent bedobott, a körmendieknek semmi sem sikerült, és a Zete nagy rohanással, tíz perc alatt 37 pontot szerezve otthon tartotta a Göcsej Kupát. A különdíjak közül jutott a körmendieknek is, hiszen Tóth Norbertet a torna legjobb középjátékosának választották.

Mestermérleg:

Aaron Mitchell: – Ez volt a legrosszabb utolsó negyed, amit valaha láttam. Nem koncentráltunk, elvesztettünk egy megnyert mérkőzést. Keményebben kell dolgoznunk, hihetetlen, ami történt.