Megőrizte veretlenségét a ZTE a Falco ellen (74:85) - galériával

Ami nem sikerült eddig 17 alkalommal senkinek, az most sem jött össze: izgalmas meccset, szoros küzdelmet hozott a rangadó, amelyen a Falco 11 ponttal maradt alul zalai riválisával szemben.

zaol.hu

Falco-SZOVA KC Szombathely - Zalakerámia ZTE KK
Arena Savaria, Szombathely, 3000 néző,  NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Hartyáni, Bodnár, Hegedüs

Falco: Kálmán 8, FRAZIER 19/3, Pankár 6, KAZLAUSKAS 17/12, Dies 12. Csere: Borszéki 2, Wilson 10/6 Szanati.

ZTE: Hinnant 8, Gáspár 2, KÁMÁN 27/12, K. WILSON 20/12, Trepák 6. Csere: Timberlake 8, Baki 8/6, Tóth Á. 6, Simon.

1. negyed

1. perc: Trepák próbálkozott először pontszerzéssel, hiába. A Falco első támadása is sikertelen véget ért.

1. perc: Trepák ziccerével vezetnek a vendégek: 0:2

2. perc: Dies ellen fújtak lépést a játékvezetők.

2. perc: Dies büntetőzött sikerrel: 2:4

3. perc: Frazier játszotta be remekül Pankárnak, aki élt a lehetőséggel: 4:4

4. perc: K. Wilson üresen állva vágta be tripláját: 4:9

5. perc: Pankár próbálkozik büntetővel: 6:9

6. perc: Dies küzdötte be a palánk alatt: 10:13

7. perc: Kazlauskas sikeres hármasával egyenlített a Falco: 13:13

8. perc: Jól kivédekezett támadás után újra a Falco támadhatott, Kazlauskas sikeres tripláját faultolták, így büntetőből is dobhatott: 17:13

8. perc: Ismét Kazlauskas, most "csak duplázott". Ez azonban így is időkérést ér zalaegerszegi oldalon: 19:13

8. perc: Hinnant vált le emberéről, ezzel a sima tempóval: 19:15

9. perc: Dies a büntetővonalról növeli pontjait: 21:15

9. perc: Baki triplájával: 21:18

10. perc: Tóth Ádám szerelte szabálytalanul Kálmánt dobás közben, így büntetőzhetett: 23:18

10. perc: Timberlake, az új egerszegi "szerzemény" is bemutatkozott: 23:20

10. perc: Frazier triplájával beállította az első negyed végeredményét: 26:20

2. negyed

11. perc: Dies játszotta be Kálmánnak, aki emberrel a nyakában sem hibázott: 28:20

12. perc: Kálmán szerezte meg saját lepattanóját, majd' kiesve a pályáról, még visszapasszolta. Frazier simán hagyta ott emberét, érve el a harmincadik hazai pontot: 30:22

13. perc: Remekül védekezik a Falco.

14. perc: Dies hatalmas zsákot adott a vendégeknek: 32:25

14. perc: Baki könnyű kosarával már csak 5 pont a különbség: 32:27

15. perc: Kámán sikeres tripláját követően Nikola Lazic időt kért: 32:30

15. perc: Kazlauskas újabb tripláját ováció fogadja: 35:30

16. perc: Kálmán büntetőzött: 37:30

17. perc: Trepák dobott sima triplát, hiába volt rajta Borszéki: 37:33

18. perc: Borszéki ellen faultoltak, most egy sikeres büntetővel: 38:35

18. perc: Baki hibázott ziccert, majd a túloldalon Wilson dobott triplát: 41:35

19. perc: 3000 ember tiszteleg állva tapsolva Horváth Zoltán emléke előtt az Arénában.

20. perc: Majdnem felrobban a csarnok: előbb Kálmán, majd Lazic mester ellen fújtak technikait: 42:37

20. perc: A büntetők és a megkapott támadás után a félidei eredmény: 42:43

Félidei statisztika:

A kétpontos dobószázalékban jelentős a zalaiak fölénye, azonban eddig azt a tripláival kompenzálni tudta a Falco:

2 pontos: 33 %, illetve 63 %

3 pontos: 63 %, illetve 38 %

büntető: 81 %, illetve 100 %

lepattanó: 16 (ebből 5 támadó lepattanó), illetve 14 (ebből 4 támadó lepattanó)

személyi hibák: 8, illetve 13

Hangulatjelentés:

Szépen megteltek az Arena Savaria lelátói, Zalaegerszegről is többszázan kísérték el csapatukat az időjárás és a nehezebb útviszonyok ellenére. Folyamatos a hangpárbaj a táborok között, ami a 18. perc leteltével egy kis időre megszűnt. Nemsokára kezdődik a második félidő, az eredmény és a látott játék alapján egy dolog biztos csak: izgalmas, hajtós két negyed várható.

3. negyed

21. perc: Pankár játszotta magát üresre, és élt is a lehetőséggel: 46:43

22. perc: Fraziert fault-gyanúsan állította meg az egerszegi védelem

23. perc: Kazlauskas próbált kosárra törni, sikertelenül. Dies erődemonstráló zsákolásával: 48:43

25. perc: K. Wilson emberes triplájával ismét a zalaiaknál van az előny: 48:50

26. perc: Két eseménytelen, kivédekezett támadással lettünk gazdagabbak.

27. perc: Trepák harcolt ki büntetőket, azokat értékesítve: 50:52

27. perc: K. Wilson megállíthatatlan, újabb hármasának köszönhetően: 52:55

28. perc: Kazlauskas szinte azonnal egyenlített,  "triplát lőve": 55:55

29. perc: A Hinnant-Wilson-Tóth összjátéknak sikeres ziccer lett az eredménye: 55:57

30. perc: Hinnant repülte át a fél körtét, úgy húzta a gyűrűbe a labdát: 55:59

30. perc: Megint simán játszották üresre a zalai centert, Tóth Ádámot: 55:61

4. negyed

31. perc: Idegesen játszik a Falco, eladott labdák, felesleges hibák...

33. perc: Frazier büntetőből törheti meg végre az előző negyed óta tartó kosárcsendet

33. perc: Donald Wilsont zsákolás közben próbálták lehúzni, sportszerűtlen hiba. Zalai időkérés: 57:61

33. perc: D. Wilson Mindkét büntetőjét bedobta, a támadásból azonban nem sikerült kosarat dobnia a Falconak

34. perc: Kámánt dobás közben faultoták, a labda bent, a büntető is, így: 61:66

35. perc: Frazier sima ziccerére újra Kámán válaszolt, ráadásul a triplavonal mögül: 65:69

36. perc: K. Wilson sokadik hármasával újra ellépett a ZTE: 68:72

37. perc: Timberlake ziccerével már 6 pontos a vendégek előnye, Lazic időt kért: 70:76

38. perc: Frazier feleslegesen dobta rá, a labda azonban a Falconál maradt: 74:78

39. perc: Kazlauskas hagyta ki távoli dobását, elúszni látszik a márkőzés, mivel Kámán újabb hárompontost dobott: 74:81

40. perc: Kámán büntetőivel már tíz pontnál a ZTE-előny, ezzel a végeredmény: 74:85