Könnyed Falco-győzelem a vasi El Clásicón (69:87) - nyilatkozatokkal frissítve

Az első negyedet leszámítva nem okozott komoly nehézséget a Falcónak, hogy idegenben legyőzze megyei riválisát. A játékkép alapján megérdemelten győzött Nikola Lazic együttese, ezzel komoly lépést téve a rájátszásba kerülésért.

Bonyhádi Zoltán

MJUS-Fortress Körmend-Falco-SZOVA KC Szombathely 69:87 (26:11, 10:32, 17:22, 16:22)
Körmend, 2200 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezették: Hartyáni, Kapitány, Márton

Körmend: Thomas 10/3, Fodor G. 12/6, Ferencz 8/6, SCOTT 15/3, Alekszejev 12.
Cserék: Tóth G. 2, Booker 8, Kutasi -, Trummer 2, Boldizsár -.
Edző: Sabáli Balázs.

Falco: KÁLMÁN 12/6, FRAZIER 30/15, Pankár 4, Kazlauskas 6/6, Dies 8.
Cserék: WILSON 18/12, BORSZÉKI 9/9.
Edző: Nikola Lazic.

Már öt perccel feldobás előtt, fieszta-hangulat uralkodott a körmendi csarnokban. A játékosok bemutatásánál a hazaiakat valódi hangorkán fogadta.

1. negyed

1. perc: Alekszejev és Dies ugrott a labdáért, amelyet a vendégek hoztak el. Az első dobáskísérlet Kazlauskasé, azonban a tripla kimaradt. Scott viszont kosarat szerzett a túloldalon: 2:0

2. perc: Ismét Scott volt eredményes, ezúttal triplát dobott. Frazier dobhatott kosara után büntetőt: 5:3

3. perc: Alekszejev is megszerzi első pontjait, Dies-on átdobva: 7:3

4. perc: Kálmán kapott sapkát, az ellentámadásból az ex-falcós fehérorosz center, Alekszejev szerzett pontokat. Miután Fodor G. triplája is a gyűrűben landolt, Nikola Lazic időt kért: 12:3

5. perc: Kazlauskas is blokkot kapott, azonban Kálmán a túloldalon labdát szerzett. Kazlauskas helyett közben Wilson a pályán. 12:3

6. perc: Scott egy dobócsellel becsapva Pankárt, triplát értékesített, ezzel tíz pont fölé emelve a körmendi előnyt. Később egy gyűrűről visszapattanó labdát tett a helyére: 16:3

7. perc: Kálmán megtörte a Falco hosszú kosárcsendjét (16:5). Frazier harcolt ki faultot Fodorral szemben. Dies büntetőt tévesztett, de egy ponttal így is növelte a vendégek pontjait: 16:6

8. perc: Thomas is megszerezte első pontjait, Kálmán gyors tempójával: 19:8

9. perc: Ferencz talált be a vonal mögül, Frazier válaszával: 22:11

10. perc: Booker könnyű ziccerkosarat szerzett, az ellentámadásból nem lett kosár. A dudaszó pillanatában Tóth Gergely pöccintette be a labdát a gyűrűbe: 26:11

2. negyed

11. perc: Ismét Booker, ismét ziccerből volt eredményes (28:11). Frazier újabb triplát dobott, majd Wilson szerzett három pontot. Sabáli Balázs időt kért. A negyed amúgy szurkolói részről kollektív "zalaszerettettel" kezdődött: 28:17

12. perc: Dies ellen faultoltak dobás közben, így két pontja után büntetőből is dobhatott: 28:20

13. perc: Wilson zsákolt egy tekintélyeset. Feltámadni készül a Falco... 28:22

14. perc: Alekszejev gátolta meg Dies-t a kosárszerzésben, melynek eredménye újabb két büntetőkísérlet: 28:23

15. perc: Vendégoldalon Dies hibázott, míg a hazaiaknál Scott zsákolt látványosan. Frazier triplájával már csak 4 pont a Körmend előnye. Sabáli Balázs újra időt is kért: 30:26

16. perc: Borszéki is bemutatkozott egy villám-triplával. Teljesen nyílt a találkozó: 30:29

17. perc: Wilson hármasával a Falco a mérkőzésen először átvette a vezetést. Trummer hamar egyenlített, majd újra Wilson szerzett kosarat: 32:34

18. perc: Alekszejev volt eredményes, majd Kálmán tévesztett ziccert. Booker kosara után: 36:34

19. perc: Dies helyett újra Kazlauskas a pályán. Kálmán triplát dobott: 36:37

20. perc: Alekszejev helyére Boldizsár érkezett a pályára. Frazier dobhatott büntetőket, majd az oldalvonalról indított támadást Wilson fejezte be repülve. Frazier kosarával kialakult a félidő eredménye is: 36:43

A hiányzó körmendi triplák megbosszulták magukat a második negyedben, ezzel a Falcót hagyva feltámadni. Hazai oldalról mindössze 10 pont esett a második játékrészben. Körmendi részről Scott volt a legeredményesebb 11 pontjával, míg a Falco részéről Wilson 12, Frazier 16 pontot dobott. Most kezdődik csak igazán a rangadó...

3. negyed

21. perc: Borszéki triplájával már tíz ponttal vezetnek a vendégek: 36:46

22. perc: Ferencz egyedül vitte át három emberen a labdát, jutalma két pont: 38:46

23. perc: Frazier kosara után Sabáli Balázs időt kért. Kálmán kihagyott tripláját Ferencz szedte össze, aztán a labdát elvesztve Frazierhez került a labda: 38:53

24. perc: Ferencz Csaba szabálytalankodott Frazierrel szemben. Kazlauskas távolról talált be: 38:56

25. perc: Kazlauskas faultolta Fodort, annak büntetői után: 40:56

26. perc: A litván triplát rontott, az ellentámadásból Thomas szerzett gyors kosarat: 42:56

27. perc: Wilson emberről dobott sikeresen hárompontost, a túloldalon Scott vitte át emberein a labdát. Újra Wilsonnál volt a labda, mivel üresen állt a triplavonalnál, nem teketóriázott, bevágta: 44:62

28. perc: Frazier, úgy tűnik, ma folyamatosan másolja honfitársa játékát: 44:65

29. perc: Alekszejev sikeres középtávolija után Kazlauskasszal "találkozott" Ferencz Csaba, utóbbi a földre került, le is cserélték: 48:65

30. perc: Booker a vendégek védőin keresztül szlalomozva szerzett kosarat, majd egy támadás múlva Fodor triplázott. Alekszejev helyére Tóth Gergő jött a pályára. Három negyed után: 53:65

4. negyed

31. perc: Kálmán a dudaszó pillanatában dobott kosarat (55:67), majd az ellentámadásból labdát szerezve Borszéki 9. pontjával újra 15 pont a vendégek előnye: 55:70

32. perc: Sokat hibázik a Körmend, nehéz lesz így visszahozni

33. perc: Dies zsákolása után: 55:72

34. perc: Fodor G. dobott bünetőket (57:72), majd a végigpasszolgatva Pankár váltotta pontokra ziccerét: 57:74

35. perc: Alekszejev begyűjtötte 12. pontját, majd 4. személyi hibáját. Dies a büntetővonalról kísérletezett (59:75). Ferencz hármasával: 62:75

36. perc: Kálmán 12. pontját szerezte triplából, majd Fodor büntetőzése után: 64:78

37. perc: Frazier újabb triplát szerzett a szombathelyieknek (64:81). Dies szerezte vissza eladott labdáját, Frazier azonban most nem élt a lehetőséggel. Scott kimaradt távoliját Wilson szedte össze, ebből a támadásból azonban nem lett kosár: 64:83

38. perc: Thomas elvállalta távolról, jól tette. Az ellentámadást ügyesen kivédekezték a hazaiak: 67:83

39. perc: Dies vesztette el a labdát a palánk alatt, majd a siketelen ellentámadást követően Frazier dobott ziccert: 67:85

40. perc: A mérkőzés utolsó pontjai Pankár Tibor nevéhez fűződnek, könnyed horoggal kialakította a végeredményt: 69:87

Az előzetesen emlegetett papírformát mintegy arcul csapva ezúttal könnyedén győztek a vendégek Körmenden. A győzelem megérdemelt, a különbség is beszédes. A Falco tízzel több triplát dobott a házigazdáknál (6:16), amit a Körmend lepattanókban mért egyértelmű fölényével (35:19) sem tudott kompenzálni.

Fontos megjegyeznünk, hogy a két szurkolótábor nem mutatta jelét a korábbi években sajnos megszokott szomszédvári ellenszenvnek, bízzunk benne, hogy ez a fajta sportszerűség a Magyar Kupa negyeddöntőin, valamint a későbbiekben is megmarad.

A mérkőzés utáni első nyilatkozatok

Sabáli Balázs: - Álomszerű kezdés után érthetetlenül visszaestünk támadásban és védekezésben is, mindent a megbeszéltekkel ellentétesen csináltunk. A Falco játékosai hibáinkat maximálisan kihasználták és nagyon jól dobtak. Gratulálok nekik.

Nikola Lazics: - Nem kezdtünk jól, de a következő három negyed már nagyon jó volt. Megérdemelt és fontos győzelmet szereztünk, megyünk tovább.

Winsome Frazier: - Az első negyedben elhúzott a Körmend, de a folytatásban betartottuk az edzői utasításokat és keményebb védekezésre váltottunk. Különleges ilyen fantasztikus hangulatban nyerni, ami igazi csapatmunka volt, a győzelemből mindenki kivette a részét.