Foci

2014.03.16. 20:35

MTK-Viktória: Bravúros pont az orkánerejű szélben

A női labdarúgó NB I. 13. fordulójában a Viktória 1-1-es döntetlent játszott a bajnoki címvédő MTK vendégeként.

MTK Hungária Viktória-Trend Optika FC 1-1 (0-0)

Budapest, Hidegkuti-stadion, 100 néző, NB I-es női labdarúgó-mérkőzés, vezette: Zsiga.

MTK: Szőcs – Szabó, Demeter, Gál, Tell – Hummel-Smuczer, Nagy L., PAPP, Méry (Újvári, 86.). – PÁDÁR, Palkovics (Nagy A., 46.). Edző: Medgyes Péter.

Viktória: Földes – Tischler (Soós, 46.), TÓTH A., FERENCSIK, VÖRÖS – Harsányi – Szakonyi (Széles, 78.), Manhart, Marsai, Magyarics – Németh L. (Nagy D., 62.). Edző: Mitterstiller Csaba.

Az orkánerejű szélben az MTK kezdett jobban, az első tíz percben két helyzetet is kihagyott a hazai csapat. A szombathelyiek nem tudták elöl megtartani a labdát, eztért komoly helyzetet sem sikerült kialakítaniuk. Ugyanakkor a védelmük jól állt a lábán. Szünet után is a kék-fehérek futballoztak mezőnyfölényben, de ziccer nélkül, a semmiből szereztek gólt. Az 57. percben Méry 18 méteres lövése egy védőn irányt változtatva a jobb sarokba vágódott (1-0). Ezt követően rövid időn belül kettőt is cserélt Mitterstiller Csaba, így a hajrában már mindent egy lapra feltéve, három támadóval – Nagy, Manhart, Magyarics – rohamoztak a vendégek. A 83. percben Nagy szöktette a jobb szélen Szélest, aki lefutotta védőjét, középre adott, a hosszún érkező Magyarics öt méterről a bal sarokba lőtt (1-1).

Az orkánerejű szél mindkét csapat játékát nagyban befolyásolta. Az MTK többet birtokolta a labdát, de a döntetlen igazságos.

Mitterstiller Csaba: - Irreális körülmények között a bravúr sikerült, különösen ha azt nézem, hogy 0-1-ről egyenlítettünk. Remélem, ez a pont sokat jelent a végelszámolásnál

További eredmények: Újpest–Astra 1-1, Szeged–Femina 1-1. Az FTC–Budapest Honvéd mérkőzés 3-1-es hazai vezetésnél az orkánerejű szél miatt félbeszakadt.