Váratlan vereség: Négyet kapott a Haladás

Az OTP Bank Liga 26. fordulójában a Szombathelyi Swietelsky-Haladás odahaza 4-1-re kikapott a Dunaújvárostól.

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - DUNAÚJVÁROS 1-4 (0-1)

SZOMBATHELY, 2436 NÉZŐ, JÁTÉKVEZETŐ: ERDŐS.

Haladás: Rózsa - Angyal, Hegedűs, Devecseri, Jánvári - Schimmer, Alcibidade, Németh M., Martínez, Halmosi - Radó

Dunaújváros: Nagy G. - Villám, Vaskó, Szekeres, Hídvégi - Petneházi, Böőr, Nikházi, Orosz - Eppel, Jakab.

A 19 esztendős Hegedűs János személyében újoncot avat a Szombathelyi Swietelsky-Haladás.

Taps kíséri a vendégkispadhoz sétáló Artner Tamást, aki most ugye a Dunaújvárost irányítja.

Süt a nap, de fúj a szél - ez nem éppen tavaszi idő.

A tiszta pirosban futballozó vendéggárda kezdte a meccset. A mieink zöld felsőben, fekete nadrágban és fekete sportszárban futballoznak.

1. perc: Böőr 17 méteres, jobb sarokra tartó lövését Rózsa szögletre tolta.

4. perc: Devecserit szerelte Nikházi a jobb oldalon, középre adott labdáját szerencsére a kaputól hat méterre, üresen álló Eppel nem találta el. Ezt megúsztuk..

Tíz perc ment el a meccsből, egyelőre kiegyenlített a játék

16. perc: Schimmer indította a jobb oldalon Angyalt, aki középre adott, a labda egy újvárosi védőről Németh elé pattant, a támadó 14 méterről centikkel lőtt a jobb sarok mellé. Nem sokon múlott!

25. perc: Nikházi 20 méteres szabadrúgása a bal kapufa és a keresztléc találkozásáról vágódott ki...

30. perc: Egy hosszú indítást a kapujából kifutó Rózsa lábbal mentett Eppel elöl

Sok labdát elszórunk, fütyül is olykor-olykor a közönség

Közben egy rossz hír: a Pápa 1-0-ra vezet Diósgyőrben. Ott is fél hétkor kezdtek a csapatok

33. perc: Böőr 19 méteres, középről leadott lövését védte eldőlve Rózsa

38. perc: Szép akció! Radó ment el a bal oldalon, középre gurított labdáját Schimmer 13 méterről, ballal lőtte kapura, Nagy nagy nehezen fogta a bal sarokra tartó próbálkozást

Ez már jobb hír: Diósgyőr-Pápa 1-1

45. perc: 0-1. Feketeleves. Jakab bal oldali beadását Eppel hat méterről a hosszú, bal sarokba fejelte (0-1).

Vége az első félidőnek. Az első játékrészben sok labdát elszórtunk, a Dunaújváros valamivel jobban játszik

II. FÉLIDŐ

A szünetben kettőt cserélt Kuttor Attila, Martínez helyett Bühler, Schimmer helyett Nagy Patrik a pályán.

Megkezdődött a második félidő

48. perc: "Remek kezdés..." Jakab jobbról ívelt a kapu elé, Eppel pedig tíz méterről a jobb sarokba fejelt (0-2). Gyakorlatilag lekopírozták első góljukat

53. perc: Jakab kapott labdát a jobb oldalon, majd egy igazítás után 11 méterről a hosszú, jobb sarokba helyezett (0-3).

Innen nehéz lesz...

Elfogyott a közönség türelme, jól hallhatóan itt most mindenki bűnös

58. perc: Csere a Haladásban, Devecseri helyett Rocchi a pályán

61. perc: Radó vezette befelé a labdát, 13 méteres lövése Szekeres fejéről a léc fölé vágódott. Szép egyéni akció volt

64. perc: Csere a Dunaújvárosban, Orosz helyett Farkas a pályán

A vendégcsapat úgy fest, megelégedett a 3-0-s vezetéssel, beállt védekezni. Mi támadunk, egyelőre helyzet nélkül

67. perc: Alcibiade kapott sárga lapot

68. perc: Alcibiade ívelt a bal oldalon Halmosihoz, aki hat méterről Nagy kezébe emelt

71. perc: 1-3. Bühler ment el a bal szélen, középre adott labdáját Rocchi hat méterről a bal sarokba lőtte (1-3).

2436 néző látogatott ki a Rohonci útra

79. perc: 1-4. Egy szabadrúgás után az elmélázó védők között Eppel elé kerül a labda, a csatár 11 méterről a jobb sarokba bombázott (1-4). Eldőlt..

84. perc: Böőr helyett Thiago a pályán

87. perc: Eppel helyett Sofron állt be

Három perc a hosszabbítás

92. perc: Hegedűs kapott sárga lapot

Egy jó hír azért: Diósgyőr-Pápa 2-1

Vége a mérkőzésnek. A Haladás gyengén futballozott, ráadásul a második félidő elején kapott két gól sokkolta a csapatot.