Az OTP Bank Liga 17. fordulójában a Szombathelyi Swietelsky-Haladás meglepetésre odahaza 3-0-ra kikapott az Újpesttől.

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - ÚJPEST FC 0-3 (0-2)

Szombathely, 2817 néző, játékvezető: Solymosi.

Haladás: Király - Angyal, S. Wils, Jagodics, Bosnjak - T. Wils, Iszlai, Németh M. - Gosztonyi, Gaál, Halmosi.

Újpest: Balajcza - Litauszki, Heris, Kálnoki-Kis, Mohl - Balázs, Bardhi, Szankovics, Hazard, Balogh B. - Diagne.

A mérkőzés előtt a Haladás pótselejtezőn szerepelt válogatott labdarúgóit, Király Gábort és Predrag Bosnjakot köszöntötte Tóth Miklós ügyvezető igazgató és Illés Béla sportigazgató.

Halmosi Péter az Állatvédők Vasi Egyesülete javára jótékonysági licitre ajánlotta fel korábban viselt arcvédő maszkját. A legnagyobb összeget, 41 ezer forintot Skoda Szabolcs kínálta, ő vehette át most a maszkot. Az állatvédők nevében Gadóczy József és Keringer Klaudia ezúton is köszönik Cucunak a felajánlást, Szabolcsnak pedig a támogatást.

Hazard (labdával) és Jagodics Márk versenyfutása

A Haladás kezdte a játékot. A vasiak az első félidőben a vendégszektor felöli kapura támadnak

3. perc: Bosnjak laposan, balról belőtt labdáját Halmosi nyolc méterről, kapásból centikkel vágta a bal sarok mellé

9. perc: Újpesti támadás végén Heris egy csel után hét méterről, középről a felső kapufát találta telibe, a kipattanót Hazard 12 méterről a jobb felső sarokba lőtte (0-1).

15. perc: Gosztonyi kapott sárga lapot

Változatos a meccs, hol a Haladás, hol az Újpest támad

20. perc: Németh indítása után Halmosi került nagy helyzetbe a bal oldalon, de hét méterről leadott, bal lábas lövését Balajcza kiütötte

29. perc: Iszlai rúgta fel Herist, sárga lap

31. perc: Balogh jobb oldali szögletét a középen álló Diagne lefejelte, a labda mellé ment volna, ám a jobb saroknál álló Litauszki két méterről a jobb sarokba emelt (0-2).

A 0-2 ellenére a Hali változatlanul megy előre, ám a vendégek veszélyesen, gyorsan kontráznak

34. perc: Balázs jobbról, a hosszú oldalra ívelt szabadrúgását Balogh hét méterről a felső kapufára fejelte, a kipattanót Király mentette szögletre

Joggal elégedetlenkedik a hazai közönség, az Újpest sokkal veszélyesebben futballozik, a hazai védelmet sokszor átjátszotta a lila-fehér csapat.

37 perc: Gaál elé pattant a labda, aki hat méterről, ballal a jobb oldalhálóba bombázott

43. perc: Bosnjak balról visszagurított labdáját Thomas Wils Iszlai elé passzolta, aki 17 méterről kevéssel bombázott  jobb felső sarok mellé

45. perc: Kálnoki-Kis kapott sárga lapot

Vége az első félidőnek

II. FÉLIDŐ

48. perc: Balogh Balázs ugrott ki egyedül, de 18 méteres, jobb sarokra tartó félmagas lövését bravúrral védte Király

53. perc: Halmosi indította Gosztonyit, a támadó maga elé tette a labdát, de 17 méteres, középre tartó lövése nem okozott gondot Balajczának

2817 a hivatalos nézőszám

Kétgólos hátránya ellenére a Haladás nem adta fel, de az Újpest sem ült rá az eredményre

59. perc: Bardhi 24 méteres, középről elvégzett szabadrúgását védte biztosan Király

60. perc: Balogh jobb oldali beadására Diagne csapott le, a támadó nyolc méterről, kissé balról félmagasan a jobb sarokba lőtt (0-3). A gólszerző levette mezét, ezért sárga lapot kapott

61. perc: Csere az Újpestben. Szankovics le, Andrics be

63. perc: Kettőscsere a Haladásban, Gosztonyi helyett Martinez, Halmosi helyett Ugrai állt be

69. perc: Thomas Wils kapott sárga lapot

Mikor rúgunk kapura?!  - kiáltja egy hazai szurkoló a szombathelyi éjszakába...

Az Újpest most már sokkal  jobban futballozik a Haladásnál, a vasiak kevés meggyőződéssel mennek előre

76. perc: Csere itt, csere ott. Hazard helyett Cseke, Iszlai helyett Nagy Patrik

81. perc: Angyal jobb oldali beadására Martinez robbant be, de hétméteres fejesét bravúrral védte Balajcza

82. perc: Bardhi kapott sárga lapot

84. perc: Csere az Újpestben, Diagne helyett Perovic lépett pályára

87. perc: Jagodics kapott sárga lapot

Vége a mérkőzésnek. A Haladásban ezúttal szinte egyetlen jó teljesítmény sem akadt, az Újpest ilyen arányban is megérdemelten nyert.