Haladás

2015.07.24. 20:21

Király(i) parádé, Hali-siker a Videoton ellen

Az OTP Bank Liga 2. fordulójában a Haladás Juhász Roland öngóljával 1-0-ra nyert a Videoton ellen. Király Gábor fantasztikus teljesítményt nyújtott.

VIDEOTON FC - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 0-1 (0-0)

Székesfehérvár, 1000 néző, játékvezető: Solymosi

Videoton: Danilovics - Heffler, Juhász, Vinicius, Mareval - Pátkai, Koltai, Simon, Kovács I.. Oliveira -  Ivanovszki.

Haladás: Király - Schimmer, S. Wils, Jagodics, Bosnjak - Nagy P., Iszlai, Batarelo - Ugrai, Martinez, Medgyes

Rekkenő a hőség a Sóstói stadionban, a kezdés előtt húsz perccel még elég kevesen vannak, nagyjából 150-en lehetünk. Valószínűleg a büfékben múlatják az időt a drukkerek, a napsütötte lelátókon ugyanis döglesztő a kánikula. Eddig körülbelül 50 Hali-drukkert számoltunk össze, ők is az árnyékos részeket és a büfét keresik.

Először a Haladás jött ki melegíteni, majd pár perccel később a fehérváriak is. Mészöly Géza nem változtatott az előzetesen megadott összeállításon, és a cserék is ugyanazok.

A kikocogó fehérvári labdarúgókat szolíd taps fogadta, majd amikor végeztek a bemelegítéssel, szintén megtapsolták őket szurkolóik. Egyelőre nyoma sincs a BL-meccs utáni elégedetlenségnek.

Már csak tíz perc a kezdésig, de most sincs tobb 400 drukkernél - ebből 50 Hali-szurkoló.

Közben beindult a locsolóberendezés, az egyik térfelet öntözik.

A hazaiak piros-kék felsőben, piros nadrágban és sportszárban, a vendégek zöld felsőben, fekete nadrágban és fekete sportszárban játszanak.

A Videoton kezdte a játékot. A Hali a fedett, nagylelátóról nézve a bal oldali, tehát a vendégszektor felőli kapura támad az első félidőben.

2. perc: Medgyes szerzett labdát a bal szélen, végigrobogott a hazai térfélen, kicselezte Viniciust, ám hosszan szöktette magát, a kapujából kilépő Danilovicsé lett a labda

Egyelőre a Videoton kezdeményez többet

7. perc: Juhász ívelt jobbról a kapu elé, Pátkai tíz méterről fölé fejelt

9. perc: Oliveira kapott labdát, tisztán középen, de 23 méterről gyengén a jobb sarok mellé lőtt

Elbújt a nap, elviselhető az idő

13. perc: Ez viszont meleg volt. Koltai adott balról középre, az érkező Pátkai 11 méterről centikkel lőtt a bal sarok mellé

Nagyon nyom a Vidi, letáborozott a tizenhatosunk előtt, most beszorultunk

17 perc: Martinez adott kötényt a tizenhatoson belül az egyik hazai játékosnak - végre valami szép Hali-jelenet

Egyelőre kapura veszélytelen a Haladás, pedig már vezetett néhány kontrát a vasi együttes

23. perc: Ivószünet - mondjuk ez számunkra jókor jött

25. perc: Király-parádé! Először Oliveira nyolc méterről ziccerből leadott lövését hárított a kapus, majd a kipattanót Koltai szúrta rá 12 méterről, jobbról, Király óriási vetődéssel ismét védett. Koltai a fejét fogja, nem hiszi el...

29. perc: Ivanovszki 15 méteres lövését védte Király

33. perc: Lesgólt már lőttünk... Batarelo ugratta ki a jobb szélen Medgyest, aki a kifutó kapus mellett a jobb sarokba lőtt - lesről.

35. perc: Kovács egy csel után 15 méterről, középről, nagy helyzetben a jobb sarok mellé helyezett

A középpályánkon villámgyorsan átjönnek a hazaiak, gyakorlatilag pár passz után már a tizenhatosunk előtt vannak Koltaiék

Hoppá. A semmiből óriási szélvihar kerekedett, repül aminek szárnya sincs

40. perc: Óriási Haladás-lehetőség! Nagy bal oldali szabadrúgása után Stef Wils hét méteres fejesét nagy bravúrral védte Danilovics, a kipattanót Ugrai Vinicusba rúgta

41. perc: Batarelo hámozta át magát Heffleren, 12 méteres, jobb sarokra tartó lövésére sajnos leért Danilovics

A félidő hajrájára kicsit kijöttünk a szorításból

Három perc a hosszabbítás

47. perc: Ugrai 24 méteres szabadrúgása ment el a jobb sarok mellett

Vége az első félidőnek. A játékrész nagy részében a Videoton dominált, a Haladás védekezésre kényszerült. A hajrában azonban néhányszor ügyesen megvillantunk.

A szünetben cserélt a Videoton, Simon helyett Fejes állt be

48. perc: Góóóóóól! Ugrai húzott el a bal szélen, jobbal középre ívelt labdáját Juhász tíz méterről saját kapujának bal sarkába fejelte - öngól (0-1)!!!!!

A gól láthatóan megfogta a hazaiakat.

54. perc: Kettőscsere a Videotonban, Oliveira helyett Gyurcs és Ivanovszki helyett Soumah

56. perc: Cserél a Haladás is, Batarelo le, Thomas Wils be

58. perc: Ugrai 20 méteres lövését tolta bravúrral a léc fölé Danilovics

60. perc: Martinez lépett ki teljesen egyedül a bal szélen, de 12 méterről gyengén Danilovics kezébe emelt. Óriási ziccer volt!!!

65. perc: Csere a Haliban, Medgyes helyett Németh Márió állt be

Visszaesett a Vidi játéka, a Haladás most sokkal jobban futballozik

Eddig tartott a türelem: fütyül a székesfehérvári közönség, miközben a korábbi edzőt, Joan Carillót élteti

Négy a kettő ellen vezetett kontrát a Haladás, de elszúrtuk az utolsó passzt. Kár érte!

72. perc: Ilyet! Ugrai röviden adott haza, Soumah elcsípte a labdát, a kapujából a tizenhatoson kívülre kifutó Király azonban lábbal mentett. A labda Gyurcsó elé került, ám Király a Hali térfelének közepén, becsúszva, hátvéd módra szerelte. Elképesztő!

75. perc: Bal oldali beadás után Pátkai 11 méteres lövését Király mellel-kézzel védte

76. perc: Stef Wils kapott sárga lapot

77. perc: Csere a Haladásban, Ugrai helyett Gosztonyi állt be

Még tíz perc...

82. perc: Mareval kapott sárga lapot

84. perc: Martinez futott el a jobb oldalon, középre passzolt labdáját Németh üggyel-bajjal vette át, hétméteres lövése elakadt az eléje bevetődő Juhászban. Ebben több volt!

87. perc: Martinez futott el a bal szélen, visszagurított labdáját Gosztonyi lőtte kapura 13 méterről, Juhászról szögletre pattant a labda

88. perc: Martinez kapott sárga lapot labdaelrúgásért

Négy perc a ráadás. Nem lehetne négy másodperc?

Nyom a Videoton, de sok hibával játszik. A Hali önfeláldozóan védekezik és ha teheti ügyesen tartja a labdát. Amúgy folyamatosan Burcsa Győző távozását követelik a hazai drukkerek.