Hali-vereség az MTK ellen - Az utolsó fordulóra maradt a döntés

Az OTP Bank Liga 29. fordulójában a kiesés ellen küzdő Haladás 2-0-ra kikapott az MTK-tól. Az utolsó fordulóban dől el, a vasiak bentmaradnak vagy kiesnek.

MTK - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 2-0 (1-0)

Budapest, Bozsik-stadion, 1000 néző, játékvezető: Kassai

MTK: Hegedűs - Bese, Vukmir, Vass, Hajdú - Pölöskei, Kanta, Thiam - Horváth Zs., Torghelle, Csiki

Haladás: Rózsa - Angyal, Alcibiade, Devecseri, Jánvári - Nagy P., Iszlai - Gaál, Jancsó, Halmosi - Radó

A Haladás cseréi: Gyurján M., Schimmer, Petró, Rocchi, Tihanyi, Mancini, Grabant B.

A mieink fehér csíkkal díszített zöld felsőben, zöld nadrágban és sportszárban lépnek pályára. Az MTK kék csíkkal díszített fehér felsőben, fehér nadrágban és fehér sportszárban szerepel.

A Hali kezdte a játékot.

Öt perc telt el a meccsből, egyelőre aktívabb a Haladás

4. perc: Gaál 27 méteres szabadrúgása Pölöskei fejéről vágódott ki

6. perc: Radó 26 méteres lövése pattogott el a jobb kapufa mellett

7. perc: Angyal remekül ment el a jobb oldalon, visszapasszolt Radónak, aki egy csel után kilenc méterről centikkel a bal sarok mellé helyezett. Óriási helyzet volt!

Szombathelyről mintegy 80 szurkoló látogatott ki a meccsre

15. perc: Bese tört be a jobb oldalon a tizenhatoson belülre, Halmosi ellökte. A szabadrúgás éppen a tizenhatos vonaláról jár. A szabadrúgást Kanta a sorfalba bombázta.

22. perc: Iszlai passzolt remekül a bal oldalon Halmosihoz, aki visszatette a labdát Radónak, a csatár 10 méteres lövését kiütötte Hegedűs

25. perc: Devecseri rúgta meg Torghellét, sárga lap

28. perc: Pölöskei 32 méterről óriási felső kapufát lőtt

Kiegyenlített a meccs, de a Haladás kezdeményez többet

35. perc: Egy MTK-kontra. Pölöskei indult meg a bal oldalról befelé, majd a jobb szélen érkező Horváthoz továbbított, a támadó 15 méteres lövése a jobb kapufáról éppen Torghelléhez pattant, aki hat méterről az üres kapuba továbbított. Szépséghiba, hogy Horváth lövésénél Torghelle egy méteres lesen állt.  (1-0)

44. perc: Torghelle 22 méteres lövését fogta Rózsa

45. perc: Halmosi cselezgetett a bal oldalon, éles szögből leadott lövését Hegedűs tolta a léc fölé

Vége az első félidőnek

A szünetben cserélt a Haladás, Rocchi érkezett Jancsó helyére

Megkezdődött a második félidő

49.perc: Nagy Patrik kapott sárga lapot

53. perc: Csiki nagy helyzetben, 15 méterről alig lőtt a jobb sarok mellé

56. perc: Torghelle kapott sárga lapot, mert a levegőben megrúgta Jánvárit

58. perc: Halmosi 26 méteres, középre tartó szabadrúgását védte Hegedűs

63. perc: Hajdú kapott sárga lapot, mert hátulról felrúgta Radót

65. perc Gaál próbálkozott 28 méterről, Hegedűsnek nem okozott gondot a lövés

A második félidőben is fölényben futballozunk, az MTK kontrázgat

71. perc: Torghelle lesen ugrott ki, a partjelző nem jelzett, a csatár 12 méterről a bal sarok mellé emelt

74. perc: Torghelle lépet meg a jobb szélen, bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, de 10 méteres lövését Rózsa nagy bravúrral védte

75. perc: Vukmir kapott sárga lapot

76. perc: Csere a Haladásban. Gaál helyett Tihanyi, Halmosi helyett Grabant Bence a pályán. Cserél az MTK is, Pölöskeit Vogyicska váltotta

80. perc: Thiam 12 méteres lövését Devecseri becsúszva mentette

81. perc: Csere az MTK-ban, Horváth helyett Gera Dániel állt be

84. perc Tihanyi cselezett befelé, majd 20 méterről a jobb sarok mellé lőtt

86. perc: Gera húzott el a jobb oldalon, középre passzolt labdáját Torghelle hat méterről a jobb sarokba lőtte (2-0)

89. perc Rocchi húzott el a jobb oldalon, 14 méteres lövése elkerülte a bal felső sarkot

90. perc: Csere az MTK-ban, Torghelle helyett Cseke állt be

Két perc a hosszabbítás

Vége a mérkőzésnek. A Haladás az első 20 percben jól játszott, helyzetei is megvoltak. Ezt követően hiába volt mezőnyfölényben, nem voltak komoly lehetőségei. Az utolsó fordulóra maradt a döntés: a Haladásnak legalább olyan eredményt kell elérnie a Puskás Akadémia ellen, mint a Dunaújvárosnak Pakson.