Haladás

2014.11.12. 10:33

Szép U16-os Illés Akadémia-siker

A korosztályos utánpótlás-bajnokságok 13. fordulójában két-két győzelem, döntetlen és vereség az Illés Akadémia mérlege.

haladas.hu

U14
Illés Akadémia-Haladás–Pécs 1-1 (0-0). – Illés Akadémia, vezette
: Kártyás.
Gól: Horváth M. (58.).
Illés Akadémia: Nagy B. – Kónya (Zubor), Bokor, Horváth M., Balogh – Nyíri (Sebestyén), Huszti, Szekér (Doktorics) – Burai, Illés B., Illés Á. (Nagy K.) Edző: Bánfalvi Zsolt.
A fizikálisan roppant erős Pécs ellen jól futballozott az Illés Akadémia, ám a döntetlenszínezetű mérkőzésen meg kellett elégednie az egy ponttal. A hazaiaknál valamennyi játékos jó teljesítményt nyújtott.
A bajnokság állása: 1. Győri ETO 34, 2. Illés Akadémia 28, 3. Puskás Akadémia 28 pont.
14. forduló, november 14., 17.00: Főnix Gold–Illés Akadémia.

U15
Illés Akadémia-Haladás–Pécs 5-1 (1-0). – Illés Akadémia, vezette
: Magyar.
Gól: Kiss T. (24.), Horváth K. (48.), Szalai (66.), Dorner (69.), Winkler (78.).
Illés Akadémia: Soós – Szabó D., Vámos, Labát, Hertelendi (Winkler) – VARGOVICS, Füleki, Latyák – KISS T. (a mezőny legjobbja) (Dorner), Keresztes (Marton), Horváth K. (Szalai) Edző: Desits Szilárd.
Jól kezdték a mérkőzést a vasiak, ám negyedórányi játék után kiegyenlítetté vált a küzdelem. A félidő közepén egy remek egyéni megoldást követően megszerezték a vezetést a hazaiak. Szünet utáni játékával magabiztos, megérdemelt győzelmet aratott az Illés Akadémia.
A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 37, 2. Főnix Gold 33, 3. Illés Akadémia 23 pont.
14. forduló, november 14., 15.00: Főnix Gold–Illés Akadémia.

U16
A 8. fordulóból elmaradt mérkőzésen: Puskás Akadémia–Illés Akadémia 2-0 (1-0). – Felcsút, vezette: Dancs.
Nagy iramú mérkőzésen a pontrúgásból kapott gól után a vasi csapat nagy erőket mozgósított az egyenlítésért, mindent kiadott magából. Ám a 80. percben egy kontra után megszerezte a mindent eldöntő második gólt a Puskás Akadémia.
Videoton–Illés Akadémia-Haladás 0-3 (0-2). – Székesfehérvár, vezette: Kiss G.
Gól
: Schindler (18.), Bontó (41.), Nagy D. (78.).
Illés Akadémia: Schener – Imre, Timár, Bolla, Pálóczi – Kiss B., Schindler (Auer), Kovalovszki (Nagy D.) – Bontó (Horváth M.), Varga K. (Szántó), Tóth Marcell (Tóth Márton). Edző: Bánfalvi Attila.
Az Illés Akadémia nagy labdabirtoklási fölényben játszott, egy percig sem forgott veszélyben a győzelme a szervezetten védekező Videoton ellen. A vasi csapatban valamennyi kezdőjátékos jó teljesítményt nyújtott.

Bontó Marcell (fehérben) lőtte az Illés Akadémia második gólját Székesfehérváron. Fotó. Unger Tamás

A bajnokság állása: 1. Honvéd-Magyar Futball Akadémia 33, 2. Győri ETO 29, 3. FTC 27, ...7. Illés Akadémia 21 pont.

14. forduló, november 14., 14.00: Illés Akadémia–MTK.

U17
Illés Akadémia-Haladás–Honvéd-Magyar Futball Akadémia 1-3 (1-2). – Illés Akadémia, vezette:
Fördős.
Gól: Derdák (43.).
Illés Akadémia: Mester – Németh Z. (Nagy I.), Kretz, Tiba, Mészáros – Molnár T., Szabó Á. (Farkas P.), Derdák – Kovács Z., Tóth G. (Mády), Gönczö. Edzők: Farkas Péter, Marton Róbert.
Az első húsz percben két gólt kapott a hazai együttes, ami meghatározta a mérkőzést. Ezt követően hiába játszott fölényben és szépített a vasi csapat, a harmadik találat eldöntötte a meccset.
A bajnokság állása: 1. MTK 33, 2. Illés Akadémia 30, 3. Honvéd-MFA 27 pont.
14. forduló, december 6., 14.00: MTK–Illés Akadémia.

U18
A 8. fordulóból elmaradt mérkőzésen: Puskás Akadémia–Illés Akadémia-Haladás 3-0 (2-0). – Felcsút, vezette:
ifj. Kovács I.
Nem volt esélye a szombathelyi együttesnek, a felcsútiak rászolgáltak a három pontra.
Videoton–Illés Akadémia-Haladás 0-0. – Székesfehérvár, vezette: Pekoli.
Illés Akadémia: Koltai – Markovics, Kretz, Czingráber, Könczöl – Marsai (Kovács Zs.), Lempeg, Molnár T. (Jordán) – Petró (Tóth M.), Soós (Héra), Tóth G. (Gaszner) Edző: Csordás Csaba.
Mindkét csapat megnyerhette volna a mérkőzést, igazságos döntetlen született.
A bajnokság állása: 1. MTK 31, 2. Illés Akadémia 27, 3. Debrecen 22 pont.
14. forduló, november 14., 12.00: Illés Akadémia-Haladás–MTK.

U21
Illés Akadémia-Haladás–Honvéd-Magyar Futball Akadémia 1-2 (0-0). – Illés Akadémia, vezette
: Armstrong.
Gól: Török (80.).
Illés Akadémia: Gyécsek – Grabant P., Soltész (Hegedűs), ZSIRAI, FÜREDI – JANCSÓ, ANGYAL, Bedi (Dallos) – Grabant B. (Dedics), TÖRÖK, Tóth M. (Németh Á.). Edző: Kuttor Attila.
A sérülések, betegségek miatt több sebből vérző hazai együttes irányította a játékot, ám több helyzete közül csak egyet használt ki, még büntetőt is hibázott. A Honvéd két távoli lövéssel elvitte a három pontot.
A bajnokság állása: 1. Vasas Kubala Akadémia 27, 2. Honvéd-MFA 27, 3. MTK 26, ... 6. Illés Akadémia-Haladás 23 pont.
14. forduló, december 6., 12.00: MTK–Illés Akadémia-Haladás.