tornászok

2017.11.24. 20:49

Tornászok az ob-dobogón – 4 szombathelyi a Héraklész-keretben

BUDAPEST Öt érmet hoztak az I. osztályú serdülő lány egyéni tornászbajnokságról a Szombathelyi Sportiskola versenyzői.

A legjobban szereplő szombathelyi tornászok (balról). Németh Viola, Horváth Emma, Maráczi Fruzsina, Borbás Maja, Proksza Zsófia. Hátul az edzők: Réti Gergő, Csillag Tünde, Barasits Andrea, Hüll Tamás Fotó: Szendi Péter

A kétnapos egyéni serdülő ob-n a Szombathelyi Sportiskola és Sportközpont tornaszakosztályából nyolcan léptek a szerekhez. Az első versenynapi összetett versenyen lehetett kvalifikációt szerezni a másnapi szerenkénti döntőkre.

Összetettben külön értékelték a 2004–2006-ban, illetve a 2007–2008-ban született korosztályt. Előbbiben Horváth Emma 44,60 ponttal a negyedik, Rosta Hanna 42,10-dal a nyolcadik helyet szerezte meg. A kisebbeknél két szombathelyi tornász is dobogóra állhatott: Maráczi Fruzsina (43,50) lett az arany-, Proksza Zsófia (40,30) pedig a bronzérmes. Németh Viola (39,10) a hatodik, Rajnai Regina (36,40) a hetedik, Nagy Zora (34,50) pedig a nyolcadik helyen zárt.

A vasárnapi döntőkben már együtt versenyzett a két korosztály – szerenként a nyolc legjobb tornász. A szombathelyiek kilenc finálés helyet szereztek. Borbás Maja ugráson, Horváth Emma korláton és talajon bronzérmes lett.

A szombathelyiek eredményei a szerenkénti döntőkben. Ugrás: 3. Borbás Maja 12,625, 5. Horváth Emma 12,45, 6. Rosta Hanna 12,375. Felemás korlát: 3. Horváth Emma 10,20, 5. Maráczi Fruzsina 9,65, 8. Proksza Zsófia 7,75. Gerenda: 7. Maráczi Fruzsina 10,70, 8. Borbás Maja 9,45. Talaj: 3. Horváth Emma 11,50.

További, a szombathelyi tornaszakosztállyal kapcsolatos hír, hogy négyen is bekerültek a Héraklész-keretbe. Az A keret tagja Horváth Emma és Maráczi Fruzsina, a B-é pedig Borbás Maja és Proksza Zsófia.