Helyi sport

2024.01.21. 06:12

U20: két sima vasi győzelem

Az NB I.-es U20-as kosárlabda-­bajnok­ság 15. fordulójában a Falco-­Vulcano Energia KC Szombathely kikapott, az Egis Körmend viszont nyert.

Falco-­Vulcano Energia KC Szombathely–SZTE Szedeák 87-62 (28-14,25-12,22-20,12-16). Szombathely, NB I.-es U20-as kosárlabda-­mérkőzés, vezette: Rokob K, Kovács Z.

Falco: Hansen 20/6, Németh B. 9/9, Kapui 5/3, Hansági 2, Takács Zs. 15. Csere: Sándor 7, Szigetvári 3, Pesti 10/3, Pallag 4, Horáth Á. 10/6, Kiss H. 2. Edző: Svajd Gábor, Karagity Milán.

A Falco remekül kezdett, és a folytatásban is kézben tartotta az irányítást – végül biztos, ilyen arányban is megérdemelt győzelmet aratott.

Egis Körmend–DEAC KA 86-67 (21-13, 27-13, 22-16, 16-25). Körmend, NB I.-es U20-as kosárlabda-­mérkőzés, vezette: dr. Mgyari, Kiss.

Körmend: Tóth-Erdei M. 8, Herczeg 14/3, Farkas 3/3, Geröly 12/6, Schmera 22. Csere: Mogyorósy 3/3, Bakóczai-Ihrig –, Nyul –, Pongrácz 3/3, Nagy 12/6, Hadnagy 4, Szalai 5. Edző: Németh Levente.

A visszavágás reményében vágtak neki a hazaiak a mérkőzésnek – Debrecenben súlyos vereséget szenvedtek. Hatalmas energiával, pontosan játszott a Körmend, szinte állva hagyta ellenfelét, a harmadik negyedben már 30 ponttal vezetett (70-40). A végén az is belefért, hogy a korábban kevesebb lehetőséget kapó játékosok is kivegyék részüket az értékes győzelemből.