2024.03.02. 20:51

117 pontot kapott és vereséget szenvedett hazai pályán a Körmend az Oroszlánytól - fotók

Remek dobóformát mutatott és magabiztos – 38 pontos - győzelmet aratott az Oroszlány az Egis Körmend otthonában. A házigazda gyenge játékkal végig futott az eredmény után.

Tóth Judit

Fotó: Szendi Péter

Egis Körmend– MVM-OSE LIONS 79-117 (21–28, 20–32, 21–29, 17–28)

Körmend, 1800 néző V: PRAKSCH Péter Árpád, SÖJTÖRY Tamás Ferenc, FÖLDESI Ádám

KÖRMEND: Basic 2, Takács 2, Morgen 11/3, DURÁZI 26, Konate 4 Csere: Ferencz 15/9, Kiss 6/3, Doktor 3, Nagy 2, Schmera 8, Geröly-, Vezetőedző: Kocsis Tamás

OROSZLÁNY: RIDDLEY 16, Balsay 3/3, GHOLSTON 24/15, THOMAS 31/9 1, Polutak 11 Csere: Stevenson 12/3, Ruják 4, Szabadfi 5/3, Illés 5/3, Gáspár 6, Árva-File- Vezetőedző: Váradi Kornél

Az eredmény alakulása. 3. p.: 2-4 5. p.: 10-14. 12. p.: 28-34 17. p.: 33-45 24. p.: 50-69. 28. p.: 56-78 32. p.: 66-91, 36. p.: 73-106

Kipontozódott: Durázi (36.p), Takács (36.p), Polutak (36.p)

A találkozó előtt egyperces néma főhajtással emlékeztek Markó Petra szurkolóra, újságíróra, aki a közelmúltban hunyt el.

Az első pontokat Thomas szerezte a vendégeknél, a Körmendnél Basic és Durázi mutatott szép akciót. Büntetőkkel araszolt előre az Oroszlány, a házigazdánál Durázi volt elemében, a negyed közepéig csak ő növelte a hazai pontokat. Az etap második felében belelendültek a csapatok, de a védekezésre nem igazán fordítottak energiát a felek. Továbbra is Durázi maradt a főszereplő a hazaiaknál, mellé csak a kapitány, Ferencz Csaba tudott felzárkózni, az Oroszlánynál jobban elosztották a pontokat a játékosok, remekeltek a légiósok. Nagyon jó dobóformát mutatott a vendég, hétpontos előnnyel zárt az első kisszünetre.

A második negyedben sem adott alább a lendületből az OSE, az Egis Körmend továbbra is nagyon hullámzó játékot produkált. Thomas és Gholston gyártották a pontokat a vendégeknél. Nem igazán találta a ritmust a hazai egység, ezt kihasználta az Oroszlány, egy pont híján húszpontos különbség alakult ki a szünetre (41-60).

Tizenkilenc pontos hátrányból kezdte a második félidőt a Körmend, hiába próbálkozott, nem talált ellenszert az Oroszlány hatékony játékára. A negyed közepére egy pontot sem tudott faragni hátrányából a Kocsis-legénység, sőt még nagyobb lett a különbség (54-78). Szinte minden támadást kosárral fejezett be az OSE, egy dupla híján harminc pontra nőtt a vendégek előnye (58-86).

A záró tíz perc gyakorlatilag formalitás volt, a 35. percben átlépett a bűvös száz ponton a vendégcsapat. A hazaiak kínlódtak, az OSE élt a meccsben, remek dobóformában játszott (73-108). Végül harmincnyolc pontot mért a gyengén játszó Körmendre a remek formában lévő, ponterős Oroszlány.