2014.11.24. 17:31

U21: A Falco két meccset nyert hosszabbítás után, a Körmend könnyebben győzött

Pécs – Kétszer nyert hosszabbításban a Falco-Trend Optika KC Szombathely korosztályos kosárcsapata az U21-es bajnokságban. Az Egis Körmend biztosan verte a Kaposvárt.

Pécsi VSK Pannonower–Falco-Trend Optika KC Szombathely 87-98 (13-24, 24-25, 26-14, 17-17, 7-18).

Pécs, U21-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Fleischmann, Szalóki.

Falco: Hódi 8/6, Bazsó 21/9, Karagity 13, Tóth D. 9/3, Varga M. 17/3. Csere: Simon K. 18, Kovács B. 4/3, Kozma –, Gábor 3, Galambos –, Bereczki –, Németh A. 5. Edző: Váradi Attila, Svajda Gábor.

Négyszer is sikerült a szombathelyi fiataloknak tíz pont fölötti előnyt szerezniük, de a lelkes házigazda mindig ledolgozta a hátrányát. A rendes játékidő alatt nem jutottak döntésre a felek, a ráadásban viszont a Falco már biztosan nőtt ellenfele fölé.

Falco-Trend Optika KC Szombathely–Kecskeméti TE-Duna Aszfalt 85-81 (14-19, 18-25, 16-14, 25-15, 12-8).

Szombathely, vezette: Tóth K., Bognár.

Falco: Tóth D. 9, Simon K. 16, Bazsó 22/3, Karagity 21/3, Varga M. 8. Csere: Hódi 9, Kovács B. 8, Németh A. –, Gábor –, Galambos –, Takács Á. –, Kozma M. –. Edző: Váradi Attila, Váradi Kornél.

Az első percek kiegyenlített játéka után a harmadik negyed 6. percéig a vendégek akarata érvényesült. A hajrára azonban összeállt a szombathelyiek játéka, átvették a vezetést, a KTE az utolsó másodpercben egyenlített. A hosszabbításban fej fej mellett haladtak a csapatok, végül a házigazda csikarta ki a győzelmet.

Egis Körmend–Kaposvári KK 75-65 (22-14, 15-21, 22-14, 16-16).

Körmend, U21-es mérkőzés, vezette: Szájer, Bognár.

Körmend: Doktor 5, Molnár –, Vincze 7/3, Szombath 8, Sömenek 21/6. Csere: Laczó –, Németh 15/9, Márton L. -, Márton Á. 17, Zsebe 2. Edző: Kocsis Tamás.

Végig vezetve, helyenként látványos játékkal hozták a mérkőzést a körmendiek.