2015.03.11. 17:01

Pontatlan volt, így kikapott a Falco II.

Győr - Az NB I. B csoportos férfi kosárlabda-bajnokság 18. fordulójában nagy csatában, mindössze két ponttal kapott ki a Falco II. fiatal együttese.

Széchenyi Egyetem Győri KC–Falco-Trend Optika KC Szombathely II. 84-82 (22-26, 19-26, 22-12, 21-18).

Győr, 100 néző, NB I. B csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Válé, dr Szakáll, Bagi.

Győr, legjobb dobók: Gombás 20/3, Baruta 16/6, Márkus 14.

Falco: Tóth D. 6/3, Simon K. 11/3, Bazsó 10, Karagity 21/3, Varga M. 4. Csere: Hódi 20/15, Popgyákunik 4, Kovács B. 4, Németh A. 2, Gábor –, Galambos –, Bereczki –. Edző: Váradi Attila, Kéri Péter.

Hódi Patrik 20 pontot, közte öt triplát termelt – hiába. Fotó: Unger Tamás

Jó tempót diktáltak a felek, a több volt élvonalbeli játékossal megerősített házigazda kénytelen volt futni az eredmény után. Az első félidő a szombathelyiek hatékony támadásának köszönhetően stabil vendégelőnnyel zárult (20. perc: 41-52). Szünet után kiegyenlítetté vált a mérkőzés, fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a győriek egyre faragták a hátrányukat (30. perc: 63-64). Nagy izgalmakat tartogatott a hajrá: az utolsó támadást a falcósok vezethették, de a dobás kiperdült a gyűrűből, ezzel a hazai csapat szerezte meg a győzelmet.

Váradi Attila: – Pontatlanul játszottunk, sok pontot kaptunk, fegyelmezetlenek voltunk. Egy nyerhető mérkőzést veszítettünk el – ebből a meccsből sokat kell tanulnunk.