2016.01.30. 21:26

Kosárlabda nemzetközi torna: egyelőre az ellenfelek még jobbak

Péntek esti és szombati mérkőzését is elvesztette a Szombathelyi Kosárlabda Akadémia U16-os fiú kosárlabdacsapata a hazai rendezésű kilenccsapatos nemzetközi tornán, amelyet az Európai Utánpótlás Kosárlabda Liga (EYBL) közép-európai régiójának keretében rendeznek.

A kilenc – négy magyar és öt külföldi – U16-os kosárcsapat tornájának pénteki, hatodik mérkőzése éjszakába nyúlott. A házigazda Szombathelyi Kosárlabda Akadémia a szlovák Lévával játszott.

SBK Junior Levice– Szombathelyi Kosárlabda Akadémia 85-67 (23-12,  28-17,  12-15,  22-23).

SZOKA: Dancsecs 30, Körmendi B. 2, Verasztó 10, Józsa 11, Körmendi M. 4.  Csere: Bakon 2, Friedl –, Gyuk 2, Oláh –, Bogár –, Dokmanovics 4, Szabó 2. Edző: Váradi Kornél.

Az első félidő nagyon egyoldalúra sikerült, a félidőben 22 pont volt a két csapat között. A folytatásban már sokkal jobban és eredményesebben kosaraztak a szombathelyiek, néhány ponttal meg is nyerte a második félidőt. Összességében azonban a Léva csapata megérdemelt győzelmet aratott.

A szombati napon is hat találkozó szerepelt a programban.

Szombathelyi KA–Debreceni KA-DSI 52-79 (15-30,  14-24,  5-14,  18-11).

SZOKA: Dancsecs 17, Körmendi B. 6, Verasztó 2, Józsa 8, Körmendi M. 6.  Csere: Bakon 5, Friedl –, Gaál 2, Oláh –, Bogár 2, Dokmanovics 4, Szabó –.

A hazaiak megilletődötten kezdtek, így tetemes hátrányba kerültek. A debreceniek maximálisan kihasználták, hogy kishitűenjátszott ellenfelük és nagyarányú győzelmet arattak.

További szombati eredmények: KK Feniks (macedón)–Vasas 72-76, Helios suns (szlovén)–Tapiolan Honka (finn) 81-71,  Vasas–USK Prága (cseh) 68-70, MAFC–Feiks 80-72,Tapiolan Honka–SBK Junior Levice 84-75.