2014.04.16. 19:05

Nagy Falco-győzelem

Szombathely - A házigazda győzelmével zárult a Falco–Körmend vasi rangadó az NB I. A-csoportos kosárlabda-bajnokság alsóházi középszakaszában. Kálmán László győzelemmel debütált edzőként.

Régen látott szurkolósereg volt kíváncsi a mérkőzésre. És a sok laptop, kamera, fényképezőgép is jelezte, ezúttal nem csak egy sima alsóházi meccsnek ad otthont az Arena Savaria. Ugyanis a Falco legendája, Kálmán László debütált edzőként szeretett csapata élén. És éppen egy Körmend elleni megyei rangadón. Óriási tapsot, szeretetet kapott a bemutatásnál.

Mindkét fél bátor játékkal nyitott. Úgy tűnt, hogy a rohanós tempó a hazaiaknak fekszik jobban, a körmendiek sokat hibáztak. A házigazda viszont szebb akciókat vezetett, karcolta a tíz pontot a hazai előny (7. perc: 21-12). A Körmend tette, amit kellett, igyekezett tartani a lépést. A szombathelyiek diktálták a tempót (12. perc: 33-22), régen látott lelkesedéssel vetették bele magukat a csatába. De a vendégek is harcoltak becsülettel. És csendesen faragták a hátrányukat. Gyorsan parázs csata kerekedett a mérkőzésből. Az egyre jobban védekező, egyre pontosabban támadó piros-fekete gárda pedig átvette az irányítást, a vezetést (17. perc: 44-45). Olyannyira belelkesedett a vendég, hogy állva hagyta a Falcót - Rakocsevicset nem tudták tartani a hazaiak, és Wisseh is sorozatban dobálta a büntetőket. Jókor jött a félidő a Falconak (20. perc: 52-57).

A különösen motiváltnak tűnő Zagorac két triplával nyitotta a harmadik negyedet, ismét a hazaiknál volt az előny (22. perc: 60-59). Felváltva vezettek a felek, potyogtak a pontok bőségesen (26. perc: 71-69). Az embert próbáló küzdelemben az inkább csapatként működő Falco csikart ki magának némi lépéselőnyt az utolsó etapra (30. perc: 83-74). A játékrészt zsinórban nyolc körmendi pont nyitotta (33. perc: 83-82). A belelendülő Timberlake triplája vetett véget a vendégrohamoknak. Lassult a játék, csökkent a ponttermés, de a küzdelem nem lankadt. Foggal-körömmel őrizte néhány pontos előnyét a Falco (36. perc: 91-84). A Körmend futott az eredmény után, szórta a triplákat, izgalmassá tette a hajrát (39. perc: 99-97). De ezúttal – oly sok elbukott végjáték után – nem engedte ki a győzelmet a kezéből a Falco.

Falco-Trend Optika KC Szombathely Egis Körmend 101-97 (27-19, 25-38, 31-17, 18-23)

Szombathely, 3000 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, alsóházi középszakasz, v.: Hegedüs, Frányó, Németh Cs.

Falco: Simon L. 4, TIMBERLAKE 23/3, PERL 16, ZAGORAC 25/15, SZABÓ M. 13. Csere: VÁRADI B. 12/6, Mitchell 5, Will 3/3, Harazin –, Simon K.–, Bognár –. Edző: Kálmán László.

Körmend: WISSEH 27/6, EL-AMIN 21/6, Ferencz 11/9, Török 1, RAKOCSEVICS 21. Csere: Farkas 6/6, Grebenár 3, Kutasi –, Sonyák 5/3, Fodor G. 2, Sömenek –, Kusnyer –. Edző: Aaron Mitchell.

Az eredmény alakulása, 4. perc: 10-4. 7. perc: 21-12. 12. perc: 33-22. 17. perc: 42-43. 20. perc: 52-57. 22. perc: 60-59. 26. perc: 71-69. 30. perc: 83-74. 33. perc: 83-82. 36. perc: 91-84. 39. perc: 99-97.

Kipontozódott: El-Amin (40.)

Kálmán László: – Úgy látszik, csodák mégis vannak! Többször megnyerhettük volna a meccset, de többször kellett felállnunk a padlóról is. Elégedett vagyok, minden játékosom szívét, lelkét kitette a pályára. Köszönöm a közönség támogatát, és remélem, hogy legközelebb még többen lesznek!

Aaron Mitchell: – Nagyot küzdött mind a két csapat ezen a végletekig kiélezett meccsen – ezúttal ellenfelünknek jött ki jobban a lépés. Gratulálok!