Szombathelyi kosárlabda

2014.12.18. 19:40

A rivális Alba gárdáját győzte le a Falco KC

Szombathely – Az NB I-es kosárbajnokság idei utolsó meccsén, a 13. fordulóban fontos meccset nyert meg a Falco-Trend Optika KC Szombathely, a nagy rivális Alba Fehérvárt győzte le nagy csatában.

Hazai oldalon Váradi és Bus maradt ki sérülés miatt. A fehérváriak más jellegű „problémákkal" küszködtek: végül a négy légiós közül Brandon Wood maradt ki a csapatból.

A találkozót Kromah duplája nyitotta, de aztán a Falco percei következtek, a vasiak egy 8-0-s sorozatot repesztettek. Aztán megakadt a hazaiak szekere, nehezen kerültek helyzetbe, nem jöttek a pontok – de a védekezés működött. Gyűrték egymást a felek, sok volt a hiba mind a két oldalon. A Falco vezetett (8. perc: 14-9), ám az előny nem volt megnyugtató. A második negyedet viszont remekül kezdték a szombathelyiek, Perl és Martinics is betalált távolról, úgy tűnt, hogy sikerült fogást találni a vendégeken (13. perc: 26-16). Keményedett a csata.

Goran Martinics (labdával) kulcsszereplő volt, fontos pontokkal járult hozzá a hazai győzelemhez. Fotó: Unger Tamás

Olykor, olykor kicsit közelebb férkőzött az Alba, de összességben az történt a pályán, amit a vasiak akartak (17. perc: 33-25).. A félidő hajráját azonban megnyomta a Fehérvár, a hazai kispadnak időt kellet kérnie. Hiába, látványosan elveszették a fonalat a sárga-feketék, sorra adták el a labdákat, hagyták ki a helyzeteket. A vendég pedig élt a lehetőséggel, leindításokból, könnyű kosarakkal egyenlített (20. perc: 36-36). Erősen hullámzó játékkal rukkolt elő a Falco az első félidőben. Dukics triplája nyitotta a második félidőt, de a folytatásban leperdültek a hazai labdák a gyűrűről. Nem bírtak egymással a csapatok.

Általában a Falco meglépett néhány ponttal, a fehérváriak pedig rendre felzárkóztak. Aztán – hazai szempontból – súlyosbodott a helyzet: már a vendégek is vezettek (26. perc: 43-45), a Falcónak kellett zárkóznia. A játékvezetők ítéletei is borzolták a kedélyeket. Nagyon rosszul dobtak a szombathelyiek. A vendégek nem válogattak az eszközökben, mindent bevetettek a győzelem érdekében. Minden pontért alaposan meg kellett küzdeni (30. perc: 50-49). A Falco kezdte jobban a negyedik negyedet (35. perc: 60-53). Óriásit küzdöttek, csúsztak, másztak a hazai játékosok. Kellett is harcolniuk, mert katasztrofálisan dobtak.

Majsztorovics kipontozódott a hajrára. De így is tíz pont fölé tornázta előnyét a házigazda (37. perc: 68-57). Martinincs vette a kezébe az irányítást: amikor kellett lassította a játékot, amikor kellett triplát dobott. Az Alba rohant, és egyre többet hibázott. Végül magabiztos szombathelyi győzelemmel zárult a küzdelmes találkozó – ami azért néhány perccel korábban nem volt benne a meccsben. De jobban bírták erővel, idegekkel, és nagyon akartak nyerni a hazaiak.

Kálmán László: – A játékunk hagyott némi kívánnivalót maga után, de csapatként, nagyot küzdve felülmúltuk az Albát. Elégedett vagyok az eredménnyel, a hozzáállással – de tudunk mi ennél sokkal jobban játszani.

Székely Norbert: – A különbség túlzott, de a Falco megérdemelten nyerte meg az alacsony színvonalú meccset, gratulálok. Sok közeli dobást hagytunk ki, ezt nem engedhetjük meg magunknak.

Falco-Trend Optika KC Szombathely–TLI Alba Fehérvár 77-62 (16-11, 20-25, 14-13, 27-13).

Szombathely, 1800 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur, Jakab, Boros.

Falco: MARTINICS 22/12, DOYNE 18/3, PERL 14/3, Hall 7, Majsztorovics 5. Csere: Dukics 3/3, Bognár 2, Will 5/3, Simon K. 1. Edző: Kálmán László.

Alba: SIMON B. 13/6, Melvin 5, Supola 2, KROMAH 15, Csorvási M. 7. Csere: JUHOS 14, Tóth P. 2, Djapa 2, Kovács Á. 2. Edző: Székely Norbert.

Az eredmény alakulása, 2. perc: 8-2. 8. perc: 14-9. 13. perc: 26-16. 17. perc: 33-25. 20. perc: 36-36. 24. perc: 41-41. 26. perc: 43-45. 30. perc: 50-49. 35. perc: 60-53. 37. perc: 68-57.

Kipontozódott: Majsztorovics (36.).