2010.04.15. 02:28

Másodikként zárt a Student Comfort kézilabdacsapata

A Balázs-kupa nemzetközi utánpótlás kézilabdatornán második helyen végzett a Student Comfort KUK-Ikervár lány csapata.

Vastag Nándor

A horvát, szlovák, szlovén, osztrák és cseh csapatok részvételével zajló tornán a 2000-es születésű lányoknál két csoportban kezdődtek meg a küzdelmek. A Student Comfort a Szombathelyi SI A -t (14:11), a Szabadhegyi KK-t (24:4), a dorogi Eötvös DSE-t (13:11) és a dunaszerdahelyi Talentet (18:5) legyőzte, míg a siklósi Kanizsa DSE-től kikapott (11:15), így csoportjából második helyen jutott az elődöntőbe. Az ikerváriak ott a győri Toldi DSE-t is megverték (15:7), majd a döntőben ismét a siklósiakkal kerültek szembe. A visszavágás azonban nem sikerült, a rivális 26:12-re nyert és a Student Comfort a második helyen végzett. A Szombathelyi SI A a csoportkörben a Kanizsa DSE-től is kikapott (18:21), de a Talentnél (17:11), a Dorognál (14:11) és a Szabadhegynél (21:9) jobbnak bizonyult. A helyosztón a Slovan Bratislavát (10:0) és újra a Dorogot (12:10) verte, s ezzel ötödikként végzett.

A Sportiskola B csapata a másik ágon végzett három győzelemmel és két vereséggel csoportja harmadik helyén: a Slovant (10:7), a győri Kölcseyt (15:4), és a cseh Olomucot (7:4) felül múlta, a Tolditól (9:16) és a dunaszerdahelyi Sportgimitől (9:16) vereséget szenvedett. A folytatásban a Dorog nagy falatnak bizonyult (5:18), ám a Slovan ismételt legyőzése (17:12) a hetedik helyezést jelentette. Az 1997-es születésű lányoknál 18 gárda hat csoportba sorolva selejtezett. A Szombathelyi SI a szlovén Sempetert 13:6-ra megverte, míg az Orosházától 11:10-re kikapott, így második helyen kvalifikálta magát a felsőházi küzdelmekbe, a vereséget vitte magával. A középdöntőben a Talentet (16:15), a cseh Hodonint (13:6) és a Miskolcot (13:11) legyőzte, a Toldi DSE-től (9:22) kikapott, s a hatos csoport harmadik helyén végzett. A helyosztón a másik ágon hasonló pozícióban végző Gödöllővel szemben 18:14-re alulmaradtak a vasiak, így a 18 csapatos mezőnyben hatodikak lettek.