2015.02.25. 14:45

Második a SZOKA a hazai U14-es tornán

Szombathely - A horvát Cibona Zagreb nyerte a Szombathelyi Kosárlabda Akadémia akkreditációjának kétéves évfordulójára rendezett nemzetközi U14-es tornát. A hazaiak második helyen zártak.

Neves csapatok a horvát Cibona Zagreb, a szlovén Slovan Ljubljana és a pécsi Rátgéber Akadémia fogadták el a Szombathelyi Kosárlabda Akadémia meghívását a SZOKA nemzetközi tornára. Színvonalas mérkőzéseken dőltek el a helyezések.

Szombathelyi Kosárlabda Akadémia- Cibona Zagreb (horvát) 65-58 (17-21, 15-2, 19-17, 14-18).

SZOKA: Kenéz 10/3, Sövegjártó, Nagy B., Friedl 11/3, Horváth M., Kuttor 9/3, Verasztó 6 , Bogár 8/3, Schmidt 2, Gyuk 9; Szombath 4, Dokmanovics 6. Edző: Váradiné Szarka Ildikó, Simon Bence.

Az első negyedben sok hibával játszott, gyengén védekezett a SZOKA, a második negyedben viszont mindössze 2 pontot engedélyezett ellenfelének. A végig kiélezett mérkőzést fegyelmezett játékkal, jó kinti dobásokkal sikerült megnyernie a hazaiaknak neves a későbbi győztes ellenfelükkel szemben.

Szombathelyi Kosárlabda Akadémia -Rátgéber Akadémia 78-60 (13-20, 21-12, 18-19, 26:9).

SZOKA: Kenéz 2, Sövegjártó, Sipos, Friedl 8, Horváth M. 3/3, Kuttor 8, Verasztó 10, Bogár 4, Schmidt 8, Gyuk 9, Szombath 10, Dokmanovics 14, Zernovácz 2.

A végig agresszíven letámadó pécsieket az utolsó negyed jó védekezésével és támadójátékával darálta be a fegyelmezetten játszó SZOKA.

Dokmanovic Milán, Bogár András Fotó: Mison Beatrix

Szombathelyi Kosárlabda Akadémia -BC Slovan Ljubljana (szlovén) 68-78 (14-20, 19-16, 23-19, 12-23).

SZOKA: Kenéz 15, Rédei, Horváth M., Kuttor 2, Verasztó 6, Bogár 4, Schmidt 2, Gyuk 7, Szombath 1, Dokmanovics 22, Szabó B.

A Ljubljana a pécsieknél még agresszívebb letámadása ellen nagyon sok hibát vétettek az utolsó mérkőzésre fejben elfáradt szombathelyiek. Ennek ellenére végigküzdötték a mérkőzést.

A tornát a Cibona Zagreb nyerte a Szombathelyi Kosárlabda Akadémia előtt. A harmadik helyen a Slovan Ljuljana, a negyediken a Rátgéber Akadémia zárt. A torna legértékesebb játékosa (MVP) Luca Juricki (Cibona Zagreb) lett. Megválasztották a csapatok legjobbjait, a hazaiaknál Kenéz Csaba kapta a különdíjat.