2016.04.13. 13:23

Érmes mezei futók: Diákolimpiai döntő Vas megyei sportolókkal

Gödöllő - Két arany és egy bronz a Vas megyeiek éremtermése a mezei futó diákolimpia országos döntőjében.

A mezei diákolimpia országos döntőjét már 19. alkalommal rendezték meg a gödöllői reptéren. Az öt korcsoportban közel 2500-an álltak rajthoz. A megyei versenyekről az 1-4. helyezett egyéni indulók, illetve az 1-2. helyezett csapatok juthattak a legjobbak közé.

Két vasi érem is született a II. korcsoportos lányoknál a kőszegi Béri Balog Ádám Általános Iskola futói jóvoltából. Egyéniben Iker Natália aranyat nyert - az 1500 métert 5:44,3 perc alatt teljesítette - és egyben történelmet írt. Ő az iskola első egyéni diákolimpiai bajnoka. A Gérnyiné Prácser Kinga és Szalay Miklós testnevelők által felkészített lánycsapat - Iker Natália, Róka Bora, Ecker Nikolett, Polyák Dzsesszika, Szabó Vanda - bronzérmes lett úgy, hogy ugyanannyi, 145 lett a legjobb négy versenyzőjük helyezési számának összege, mint az ezüstérmesnek. A holtverseny eldöntéséhez a negyedik versenyzők helyezési számát vetették össze - így előzték be őket a kaposváriak. A VI. korcsoportos lányoknál Molnár Zita, a SZoESE junior válogatott akadályfutója magabiztosan, több mint 13 másodperces előnnyel (11:17,3) szerezte meg az aranyérmet a 3 km-es távon iskolájának, a Kereskedelmi szakképzőnek.

A Béri Balog iskola bronzérmes csapata (balról): Polyák Dzsesszika, Róka Bora, Szabó Vanda, Ecker Nikolett, Iker Natália - utóbbi egyéniben diákolimpiai bajnok lett. Fotó: Béri Balog Ádám Ált. Iskola

Egyéniben 235 volt a legnagyobb, 137 a legkisebb indulói létszám. A csapatversenyek során korosztályonként 25-41 együttes versengett.

A legjobb tíz közé került vasiak. II. korcsoport, fiú, csapat: 6. Árpád-házi, Kőszeg (Neudl Gábor, Horváth Barnabás, Hóbor Lehel, Medvegy András, Kelemen Barnabás). Lány, csapat: 3. Béri Balog, Kőszeg (Iker Natália, Róka Bora, Ecker Nikolett, Polyák Dzsesszika, Szabó Vanda). Egyéni: 1. Iker Natália (Béri Balog). III. kcs., fiú, csapat: 7. Béri Balog (Németh Mihály Márk, Ecker Dávid, Wölfinger Erik, Németh Olivér, Kovács Lóránt). Lány, csapat: 7. Gothard (Pődör Blanka, Mercs Abigél, Birkás Emma, Lajtai Johanna, Mayer Julianna), 10. Derkovits (Sámson Petra, Jánosi Laura, Szatmári Dorina, Paulay Evelin, Gyallai Virág). IV. kcs., fiú, csapat: 5. Zrínyi (Molnár Gábor, Takács Dominik, Pásztor Mátyás, Zelkó István, Auer Ákos). VI. kcs., lány, csapat: 10. Horváth Boldizsár (Benesics Boglárka, Laskovics Réka, Pradalits Dorina, Kopcsándi Vivien, Horváth Eszter). Egyéni: 1. Molnár Zita (Kereskedelmi).