2017.05.29. 16:25

Megye II: A Gérce-Vásárosmiske átvette a vezetést

A megyei II. osztály sárvári és körmendi csoportjában a 30. fordulóval folytatódtak a küzdelmek.

Kelemen Attila

SÁRVÁR

Gérce-Vásárosmiske-Csepreg 5-3 (2-1)

Gérce, 130 néző. Vezette: Sály K.

Gól: Máthé Martin (19.), Hompok Balázs (27., 48., 50.), Major Márkus (70.), ill. Pócza András (18., 72.).

Gérce-Vásárosmiske: Gazdag Ádám, KOMÁROMI ATTILA, ÓDOR BÁLINT, PÉTER DÁVID, MÁTHÉ MARTIN, Poós Tamás, MAJOR MÁRKUS, SALI GÁBOR (Varga Zoltán), HOMPOK BALÁZS, Sali Zoltán, Nunkovics Csaba (Bagoly Gábor). Edző: Haraszti István.

Csepreg: PÓCZA ANDRÁS, Tájmel Márk (Németh Gábor), Büki Csaba, Steiner Zsolt, Reichardt Gábor, Baranyai András, Péntek Ákos, STEINER CHRISTOPHER, NÉMETH ZOLTÁN, Kovács Bálint, Farkas Norbert. Játékos-edző: Steiner Zsolt.

Átlagosnál nagyobb nézőszám előtt küzdelmes mérkőzést vívott a két csapat. A mezőnyben jól játszó vendégek vezettek először, majd egy büntetőből egyenlített a Gérce. A szünet előtt pedig meg is szerezték a vezetést. A második félidőben nagyobb fokozatra kapcsolt a hazai csapat, majd Hompok Balázs révén megléptek 5-1-re. Ezt követően sem adta fel a Csepreg, de már csak szépíteni tudtak két góllal. Megérdemelt a Gérce győzelme, így a büki veresége óta sorozatban hetedik győzelmével - ideiglenesen? - átvette a vezetést attól az Ikervártól, mely alakulat egy meccsel többet játszik a bajnokság hajrájában.

Ölbő-Sitke 2-1 (1-0)

Ölbő, 80 néző. Vezette: Farkas G.

Gól: Kovács Tibor (35.), Devecsery Mátyás (72.), ill. Szalai Csaba (76.).

Ölbő: VÁRTOK ZOLTÁN, NARDAI MILÁN, Tóth Attila, SIPOS TAMÁS, Szele Gábor, Devecsery Mátyás (Fehér René), BAKSAY KRISZTOFER, Kovács Tibor (Tóth Roland), Csizmazia Róbert, Vasadi Ferenc, Elekes Dániel. Edző: Ádám Endre.

Sitke: KELEMEN DÁNIEL, Mórocz Tamás, Ambrus Attila, Magyar László, Papp Balázs (Sebestyén Sándor), Horváth Dominik, Kovács Krisztián, Szalai Csaba, Glavánovics István (Molnár Ádám), Kelemen Bálint, Sütő Ferenc. Edző: Szalai Csaba.

Jó iramú mérkőzésen az első húsz percben kiegyenlített volt a játék. Ugyan a Sitke meddő fölényben volt, a szünet előtt presszingelt az Ölbő, és meg is szerezte a vezetést. A folytatásban felszabadultabban játszott a hazai csapat, kettőre növelte előnyét; amire a Sitke már csak szépítéssel tudott válaszolni. A hazaiak megérdemelten tartották otthon a három pontot.

Pecöl-Püspökmolnári 1-3 (1-2)

Pecöl, 100 néző. Vezette: Talabér N.

Gól: Őri Patrik (22.), ill. Simon Ádám (40.), Kónya József (42.), Szücs Richárd (73.).

Kiállítva: Szemes Dávid (88.), Kovács Zoltán (82.)

Pecöl: TAKÁCS KRISZTIÁN, Pálfi Miklós, BAKONYI BALÁZS, Szemes Dávid, Illés Dániel, Kovács Zoltán, Janek Dávid, Nagy Szilárd, HORVÁTH BALÁZS, Őri Krsitóf (Németh Imre), Őri Patrik. Edző: Kovács Sándor.

Püspökmolnári: Molnár Dávid, SIMON ÁDOM, VARGA MIKLÓS, SZEMES ZOLTÁN, Kónya József, SZÜCS RICHÁRD, PINTÉR MÁRK, Horváth Szabolcs, Horváth Szabolcs, Guttmann Tamás (Sipos Roland), Pados Patrik. Játékos-edző: ifj. Sziffer István.

Egy rossznak nem mondható, két kiállítással tarkított meccsen elvitte a három pontot Pecölről a Molnári.

Bük-Ikervár 2-1 (0-0).

Bük, 150 néző. Vezette: Horváth P.

Gól: Németh Zoltán (76., 92.), ill. Tóth László (88.).

Bük: NECZPÁL NÁNDOR, Schimmer Zoltán, NÉMETH TIBOR, NÉMETH ZOLTÁN, Wágner Dávid, Kovács Zoltán (Taródi Dávid), Grubick Ferenc (TÓTH BENCE), Polovitzer Milán, KOVÁCS DÁNIEL, Kovács Roland (Puskás Mirkó), Baranyai Krisztián (CZIRÓK DÁVID). Edző: Imrő János.

Ikervár: Hegedüs Zsolt, Tóth László, HULLMANN GERGELY (Kosztolánczi Richárd), Vass Péter, Vass József (Viszkeleti Gergő), Vincze Zoltán, Horváth Balázs (Palkovits József Mátyás), Vincze Tamás, Pap István, Varga Milán Tamás, NÉMETH BÁLINT. Edző: Kovács Balázs.

Az első félidőben mindkét csapat hatalmas erőbedobással küzdött a mérkőzésen. Talán a bükieknek nagyobb lehetőségeik voltak a gólszerzésre, de az első félidő igazságos döntetlennel zárult. A második félidőben tovább zajlott az egyenlő erők küzdeme, majd a bükiek lassan mezőnyfölénybe kerültek, melynek meg is lett az eredménye: 1-0. Ezután az ikerváriak mindent egy lapra feltéve próbálkoztak, és egy felívelt szabadrúgás után a 88. percben egyenlítettek. Azonban a hazai csapat az edzőjük hathatós buzdítása mellett újabb támadásokba lendült, és a 92. percben egy kontratámadás végén Tóth Bence szélről ívelt beadásából Németh Zoltán közelről kíméletlenül bevágta a labdát a kapuba. Ezúttal a szerencse is a bükiek mellé pártolt, és megérdemelten legyőzték a listavezetőt a rangadón, így most nagyon szorossá tették a véghajrát a bajnokságban.

Szeleste-Pósfa-Csénye 4-1 (4-1)

Szeleste, 120 néző. Vezette: Talabér N.

Gól: Horváth Kristóf (12.), Pomper Zoltán (17., 40.), Riba Roland (20.), ill. Máhr Péter (36.).

Szeleste-Pósfa: Kovács Máté, Horváth Kristóf, TRITTREMMEL ANDRÁS, ROZMÁN KÁROLY, RIBA ROLAND (Peszlen László), TÓBIÁS ISTVÁN RÓBERT (Szele András), Csizmazia András (Könczöl Zoltán), Burkon Ádám, POMPER ZOLTÁN, Horváth Lajos, VINCZE TIBOR (Jávorics Máté). Edző: Horváth Lajos.

Csénye: Boros Márk, Szitkay Szabolcs (Barkovics Attila), Vajda Zsolt, Pendli Richárd, Máhr Péter, Géczi Richárd, Nedeczky Zoltán (Pankaczi Zoltán), Biró Zsolt, Horváth Roland (Horváth Krisztián), Pajor Patrik Csaba, Soós Roland (Marton Krisztián). Edző: Pankaczi Zoltán.

Jól kezdett a hazai csapat, támadást támadásra halmoztak, hamar meg is léptek három góllal. A csényei szépítést követően pedig még a szünet előtt beállították a 4-1-es végeredményt. A második játékrészben akár ugyanennyi találat is születhetett volna, ám a helyzetkihasználás már nem volt annyira fényes, mint az első félidőben.

A Mersevát szabadnapos volt.

KÖRMEND

Körmend VSE-Viszák 4-1 (3-0)

Körmend. Vezette: Bazsó F.

Gól: Velekei László (10., 15., 22., 55.), ill. Császár László (88.).

Körmend VSE: Balogh Ádám (Tomasics Olivér), Velekei László (Winkelbauer Erich), Káptalan József, Pesti Gábor, Horváth Ákos (Horváth Alfréd), Meixner Péter, Horváth Dávid, Horváth Dominik (Geller Norbert), Plack Viktor, Halász István Gábor, Vilics Bálint.

Viszák: Papp László, Gyenese Péter, Tóth Gergely (Molnár Balázs), Benkő András, Horváth Tamás, Horváth József, Sütheő Gergő, Horváth Albert (Császár László), Agg András (Agg Máté), Szegleti Szabolcs, Biczó Bence.

Az éllovas újabb győzelmet könyvelhetett el, ezúttal az őszi bajnok sem tudta megakadályozni ebben.

Őriszentpéter-Szarvas-kend 5-0 (2-0)

Őriszentpéter. Vezette: Kondor T.

Gól: Csillag Dávid (öngól, 2.), Náricza Róbert (35.), Sály Károly (46.), Szép Barnabás (49.), Kovács Márk (75.).

Őriszentpéter: Süket Máté, Pál Bálint (Embersics Péter), Varga Attila, Ponácz Sándor, Sály Károly, Baján Róbert (Pozsgai Norbert), Kardos Ádám Krisztián (Pongrácz Gergely), Szép Barnabás (Őr Péter), Kovács Roland (Kovács Márk), Tuboly Martin, Náricza Róbert.

Szarvaskend: Illés Norbert, Nagy Ádám, Tóth András, Csillag Dávid, Jóna Szabolcs, Németh Tamás, Vörös Valentin (Vinkelbauer Máté), Földes Balázs, Kopfer Gábor, Vilics András, Kunovics Roland.

A hazaiak otthon tartották a három pontot, ezzel nyílttá tették a bajnokság harmadik helyéért vívott küzdelmet.

Magyarszecsőd-Bajánsenye 3-5 (0-3)

Magyarszecsőd. Vezette: Újházi Zs.

Gól: Nagy Milán (50., 85.), Bódis Tamás (81.), ill. Bakó Martin (38.), Avas Zsolt (40.), Szabó Szabolcs (43., 46.), Kovács Viktor (53.).

Magyarszecsőd: Tamás Richárd, VASPÖRI ZOLTÁN, NAGY MILÁN, Hajba Dániel, Nagy Richárd, Seres László, Bódis Tamás, Szakály Péter, Sátori Barnabás, Csáki Roland (JÁRFÁS LÁSZLÓ), Varga Kristóf.

Bajánsenye: Kalamár Dániel, Sáfrányos Gergő (Hodács Richárd), Kovács Viktor, Balogh Richárd, Szabó Szabolcs, Mihály Márk, Luter László, Bakó Martin, Fábián Kristóf (Bagó Péter), Kovács Imre (Balogh Norbert), Avas Zsolt (Vörös Gábor).

A hat kezdő játékosát nélkülöző hazai csapat erejéből csak a tisztes helytállásra futotta. Megérdemelt a vendégek győzelme.

A Körmendi Téglagyár-Rábahídvég találkozón a hazaiak nyertek 10-2-re. A gólszürethez a hazai Horváth Dávid (kékben, labdával) is hozzájárult. A képen Haraszti András (balra) próbálja megakadályozni a támadást
Fotó: Szendi Péter

Körmendi Téglagyár-Rábahídvég 10-2 (6-1)

Körmend. Vezette: Szombat Sz.

Gól: Kis-Nemes Máté (23., 74.), Horváth Roland (35., 82.), Kis-Nemes Milán (39.), Makai Dávid (42.), Sárközi Dániel (44.), Horváth Dávid (45.), Sárközi Róbert (54.), Horváth Ádám (83.), ill. Horváth Ernő (41.), Sinkó Dávid (80.).

Körmendi Téglagyár: Németh Gergő (Szőke Attila), Horváth Dávid, Horváth Dávid, Horváth Roland, Sárközi Dániel, Horváth Ádám, Sárközi Róbert, Makai Dávid (Horváth Patrik), Kis-Nemes Máté, Kis-Nemes Milán, Horváth Dániel.

Rábahídvég: Pap Károly, Rába László, Maraffai István, Haraszti András (Kiss Balázs Zsolt), Magyar Ádám, Smolczer András, Horváth Ernő, Pintér Patrik, Kiss Sándor József, Biró Zoltán, Sinkó Dávid.

A Téglagyár magabiztosan gyűjtötte be az újabb három pontot. Matematikailag még behozhatják pontegyenlőségre a Körmendi VSE-t a hátralévő három fordulóban.

Rábatótfalu-Csákánydoroszló 11-0 (4-0)

Rábatótfalu, 80 néző. Vezette: Harcsár R.

Gól: Bouti Dávid (7.), Erős Péter (24., 34., 48.), Balázs Attila (43.), Huszár Gábor (71., 78., 90.), Ráncsik János (74.), Németh Dávid (84.), Balázs László (87.).

Rábatótfalu: Tóth Attila, Anderkó Gábor (Ráncsik János), NÉMETH DÁVID, Balázs Attila, Balázs László, Gierling György, ERŐS PÉTER, Bouti Dávid, Dancsecs Attila (HUSZÁR GÁBOR), Kóczán Péter, Anderkó Márió (Mikos Balázs).

Csákánydoroszló: Dévai András (Baba Ádám), Simon Máté, Horváth Attila, Farkas Norbert, Gérnyi Péter, Dancsecs Dávid, Dávid Szilveszter, Danyi Péter, Takács Máté, Tóth András (Gazdag Péter), Horváth Márk (Szabó Dávid).

A körhintás jól keresett volna, annyi ringlisültetés volt a meccsen, amelyből majd egy tucat gól született. Kitűnő játékvezetés mellett a vendégek sportszerűségből jelesre vizsgáztak a tótfalusi gyermeknapon.

Ivánc-Szakonyfalu 0-3 (0-1)

Ivánc. Vezette: Héra Cs.

Gól: Soós Máté (41.), Réczeg Gergh (46.), Réczeg Adrián (90.).

Ivánc: Kapui Roland, Hajnal Gergely, Tóth Krisztián, Takács Szabolcs, Lancsák Ádám, Kovács János, Tuboly László, Kakas István, Kecskés Patrik, Németh László, Gersei Ferenc (Németh Gábor).

Szakonyfalu: Sömenek Róbert (Szukics Máté), Stájer Dávid (Wachter Tibor), Réczeg Gergő (Dömötör Tamás), Salamon Szilveszter, Vajda Róbert, Stájer Norbert, Soós Máté, Réczeg Adrián, Nemes Milán, Nemes Roland, Németh Bence. ka