2016.11.29. 20:10

A Körmend elfáradt a megyei rangadó végére

Az NB I-es kosárlabda-bajnokság 6. fordulójából elhalasztott mérkőzés pótlásán, a Vas megyei rangadón a Falco biztosan győzte le az előzetesen talán esélyesebbnek tartott Körmendet.

Falco KC Szombathely-Egis Körmend 85-69 (23-23, 25-15, 16-14, 21-17).

- Szombathely, 3200 néző, NB I. A csoprotos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Kapitány, Farkas, Frányó.

Falco: MEDFORD19/12, GOVENS 29/15, VÁRADI B. 10/6, PUSZTOHVAR 7/3, TURNER 14. Csere: Tóth N. 6, Kovács P. -. Edző: Szrecsko Szekulovics.

Körmend: PETTY 12, Saddler 8/3, Ferencz 8/6, Loveridge 10/9, Csorvási 2. Csere: ALLEN 19, SMITH 10, Horti -. Edző: Teo Csizmics.

Az eredmény alakulása, 4 perc: 10-7. 7. perc: 18-16. 15. perc: 33-29. 16. perc: 36-29. 18. perc: 44-35. 20. perc: 48-38. 24. perc: 56-42. 28. perc: 57-48. 30. perc: 64-52. 34. perc: 68-59. 38. perc: 75-63.

Kipontozódott: Pusztohvar (36.), Turener (40.).

A találkozó remek hangulatban, zsúfolt lelátók előtt kezdődött. Lovridge triplája nyitotta a meccset - nagy lendülettel estek egymásnak a csapatok. Aztán Govens jelezte, hogy a Falco is veszélyes távolról, Turner pedig bemutatott egy látványos zsákolást. Felváltva estek a pontok, felváltva vezettek a felek. A védekezésre is ügyeltek a csapatok, ám többen is remek dobóformát fogtak ki, például Medford, Váradi, vagy éppen Ferencz. A játékosok felvették a rangadó tempóját, a játékvezetők sajnos kevésbé... Döntetlen állásnál kezdődhetett a második negyed. Folytatódott a rohanás, a dobópárbaj - két tripla itt, két tripla ott. Az edzők az erős tempó ellenére is óvatosan bántak a cserékkel. Teo Csizmics unta meg, hogy csapat nem tudja rákényszeríteni akaratát az ellenfelére, időt kért (15. perc: 33-29). A körmendiek mestere jól érezte a veszélyt, meg is lépett a Falco (36-29). És a következő percekben rendere a hazaiaknál volt az előny. Ekkor nem dobott jól az MTE, a szabadon elengedett triplák is leperdültek a gyűrűről (18. perc: 42-35), de összességben csapatkén jobban működött a házigazda. 44-35-ös állásnál pedig jött az újabb körmendi időkérés. Loveridge harmadik triplája szűkítette a különbséget. De Turner két büntetője után már tízzel vezetett a házigazda. És az eredmény már nem is változott, mert Ferencz kénytelen volt elengedni az első félidő utolsó dobását kiszorított helyzetből (20. perc: 48-38).

Fordulás után kimaradt helyzetekkel kezdtek a csapatok. Csak lassan nyugodtak meg a felek. Pontosabban a Falco nyugodott meg előbb, amit Govens és Medford triplája jelzett (24. perc: 56-42). Csizmics mester rögtön maga köré gyűjtötte tanítványait. Akart, harcolt a Körmend, de a Falco is megküzdött minden egyes labdáért. A gyorsabbnak, frissebbnek tűnő szombathelyiek foggal, körömmel őrizték tíz pont körüli, fölötti előnyüket. A piros-feketék nem adták fel, betörésekből potyogtatták a pontokat. Tíz alá csökkent a hazai fór (28. perc: 57-48), de használt Szekulovics mester időkérése. Rendezte sorait a Falco, igaz, a Körmend látótávolságban tartotta a házigazdát. Keményedett a csata, és maradt izgalom az utolsó etapra (30. perc: 64-52). Érezhető volt a feszültség, sokszor megremegtek a kezek. Úgy tűnt, hogy nehéz a gyűrűbe passzírozni a labdát. És talán az iram is lassult. Lassan fogytak a percek, a Körmend pedig araszolt - jobbára büntetőkkel (34. perc: 68-57). Mindkét oldalon gyorsan összegyűlt az öt csapathiba, többen is korán begyűjtötték negyedik faultjukat. Pusztohvar ki is szállt - meglehetősen korán. De így sem tudott mit kezdeni a Körmend a szervezett, agresszív, nagyon motivált Falcóval. Tegyük hozzá, nagyon leromlott a hajrára a vendégek dobószázaléka. Az utolsó két percben a hazai szurkolók már állva tapsoltak, eldőlt a meccs. Magabiztos, a vártnál talán könnyebb győzelmet aratott a helyenként parádézó Falco.

Szrecsko Szekulovics: - Csapatként játszottunk, jól védekeztünk, és a támadásokkal sem volt gond - nagyszerű győzelmet arattunk egy minőségi ellenfél ellen. Két jó csapat játszott egy remek meccset, kiváló szurkolótáborok előtt, óriási hangulatban, a kosárlabda ünnepe volt ez a rangadó.

Teo Csizmics: - Gratulálok a Falcónak, megérdemelten nyert. Úgy 15 percig voltam elégedett csapatom játékával, aztán futnunk kellett az eredmény után. Kapkodtunk, sokat hibáztunk, sok labdát adtunk el, a dobások sem mentek.