2017.02.11. 19:12

A meccs nagy részét uraló Falco legyűrte a vendég Szegedet

Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság 18. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely nagy csatában győzte le a vendég Szegedet. A sárga-feketék nem játszottak jól, de a meccs nagy részét uralták, megérdemelten nyertek - és zsinórban tizedik hazai győzelmüket aratták.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely-Naturtex-SZTE-Szedeák 74-69 (23-17, 15-12, 19-26, 17-14).

- Szombathely, 2400 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Györffy P., Török R., Boros T.

Falco: Govens 5/3, Váradi B. 9/6, Barham 4, Pustahvar 24/12, Zsigeranovics 11. Csere: Medford 11/3, Tóth N. 5, Kovács P. 5/3, Bognár -. Edző: Szrecsko Szekulovics.

Szeged: Boltics 6, Lilov 14/3, Csirics 13/6, Juhos 9/3, Sulovics 18/3. Csere: Wirt -, Bán 9/3. Edző: Nikola Lazics.

Az eredmény alakulása, 4. perc: 10-10. 7. perc: 18-12. 12. perc: 31-17. 15. perc: 31-26. 20. perc: 38-29. 25. perc: 45-42. 29. perc: 52-53. 32. perc: 64-55. 36. perc: 68-62. 38. perc: 70-69.

Kipontozódott: Bán (38.).

Csirics triplája nyitotta a meccset - aki egyébként bemutatásnál nagy tapsot kapott a közönségtől, és minden régi ismerősét baráti öleléssel köszöntötte a szombathelyi kispadon. Az első percekben felváltva estek a pontok, nem sikerült kivédekezni a szegedi támadásokat (4. perc: 10-10). Váradi zsinórban dobott két triplája adott lendületet a Falcónak - és Zsigeranovics is jól dolgozott a palánk alatt. Szépen lassan átvette az irányítást, a vezetést a házigazda (7. perc: 18-12). Az etap végén már olajozottan működött a szombathelyi gépezet. Egy 8-0-s hazai roham, Kovács Péter öt pontja és Govens triplája nyitotta a második negyedet (12. perc: 31-17). Úgy tűnt, hogy gyorsan lerendezi a meccset a Falco. Ám elég volt néhány könnyelmű hiba a hazaiak részéről, és a Szeged máris eltüntette tetemes a hátrányát (15. perc: 31-26). Szekulovics mester időt kért. A szegedi rohamokat sikerült megállítani, de továbbra is sok volt az eladott labda, a kihagyott dobás - akadozott a támadójáték. Pustahvar - fontos - pontjai azért csak megnyugtatták a hazai szurkolókat a félidő hajrájában (20. perc: 38-29).

Pustahvar nem lassított, négy ponttal nyitotta a harmadik negyedet, majd betalált távolról is. De a Szegednek mindig volt válasza. Olyannyira, hogy vészesen fogyott a hazai fór (25. perc: 45-42). A vendégek minden támadásukat ponttal zárták. Most már minden kosárért meg kellett harcolnia a Falcónak, belelendült a Szedeák. Küzdelmes csata kerekedett a mérkőzésből. A vendég ott loholt ellenfele nyomában (27. perc: 50-49). Volt tiszta dobóhelyzete a hazaiaknak, de a labda rendre leperdült a gyűrűről. Aztán a közönség legnagyobb döbbenetére átvette a vezetést a Szeged (29. perc: 52-53). Medford triplája zárta a harmadik negyedet (30. perc: 57-55). De a felek a záró játékrészre hagyták a döntést. A Falco nagy rohamokkal kezdte a negyedik negyedet (32. perc: 64-55) - Pustahvar volt elemében. De a Szeged nem adta fel, látótávolságban tartotta ellenfelét (36. perc: 68-62) - igaz, a szombathelyi gárda gyenge büntetőzéssel segítette riválisát (38. perc: 70-69). Teljesen nyílt lett a hajrá. Egy perccel a vége előtt (74-69) Lazics mester időt kért. Ám a Falco már nem engedte ki a kezéből a győzelmet. Amiért keményen megküzdött.

A szombathelyi csapat egyébként kisebb jubileumhoz érkezett, ugyanis tizedik hazai mérkőzést nyerte meg.

Szrecsko Szekulovics: – Mindeki kötelező, sima győzelmet várt tőlünk, de én tartottam a meccstől. Gratulálok a Szegednek, mert megnehezítette a dolgunkat. Felvettük ellenfelünk lassú tempóját, nem sikerült elkapni a ritmust, elvesztettük a lepattanócsatát, gyengén büntetőztünk. De gyenge játékkal is nyertünk. Nagyon kellett a szurkolóink támogatása, úgy látszik, kezd visszajönni a régi kapcsolat a drukkereinkkel.

Nikola Lazics: – Megérdemelten nyert a Falco. Az első félidőben gyengén játszottunk, a második játékrésszel viszont elégedett voltam. Mindent megtettünk, közel egálra hoztuk a meccset, de kevesen vagyunk, többen is sérüléssel bajlódnak.