2016.02.10. 20:17

Az Egis Körmend esélyt sem adott a Sopronnak

A forduló vaskos meglepetését hozta a Körmend Sopronban, ahol gyakorlatilag esélyt sem adott a remek formában lévő házigazdának. Végig taktikusan, remek védekezéssel bénította meg ellenfelét Teo Csizmics csapata, amely ilyen fölénnyel is megérdemelten nyert idegenben.

Németh Zsolt

Sopron KC – Egis Körmend 61–80 (20–28, 13–13, 16–22, 12–17)

Sopron, 1800 néző V: Györffy, Farkas, Szabó

SOPRON: Laroche 7/3, Rancic 1, Tiggs 13, Dénes 5/3, Tóth G. 5

Csere: RUJÁK 11, TAKÁCS 17/15, Molnár 2.

Vezetőedző: Sabáli Balázs

KÖRMEND: PETTY 21/9, CHANNELS 13/6, MCKINNEY-JONES 8, DICKERSON 17/3, DUINKER 13/3

Csere: Ferencz 3/3, Tóth N. 5/3, Lakosa -, Németh Á. -, Molnár L. -

Vezetőedző: Teo Csizmics

Az eredmény alakulása. 4. p.: 3-11. 7. p.: 9-18. 13. p.: 20-33. 17. p.: 29-39. 25. p.: 39-52. 27. p.: 41-58. 32. p.: 49-67. 37. p.: 58-76

Kipontozódott: Tiggs 33. p.

Mindkét oldalon egy-egy magas ember hiányzott. A hazaiaknál Bavcic, a vendégeknél Farkas. A zsinórban nyolc bajnoki sikert számláló Sopron várta jobb előjelekkel a találkozót, a kezdés mégis a Körmendnek sikerült jobban. Hat vendégpontra Dénes triplája volt a válasz. 3-9-nél jött Sabáli Balázs időkérése. Takács két hármassal tartotta versenyben csapatát, de a Körmend többször is visszaverte a felzárkózási kísérletet és nyolc ponttal nyerte a negyedet. Aztán újabb öt pontot rámolt be, a mínusz 13 pont már sok volt Sabáli Balázsnak, időt kért. Takács és Tiggs három-három pontja után aztán Teo Csizmics is maga köré hívta játékosait. Stabilizálta tíz pontos előnyét a remekül védekező vendéggárda, csak Takács jelentett nehéz feladatot, ő volt a hazaiak legjobb dobója. A második tíz percben mindkét gárda csak 13 pontot szerzett, így ekkor is nyolccal volt előrébb a Körmend.

Ruják kettese után csetepaté és videózás következett. Tóth Gergely és McKinney Jones kapott technikait kakaskodásért, de Dénes Gábornak is kiosztottak egyet. Aztán Dickerson ellen sportszerűtlent ítéltek, parázs hangulatúvá vált a meccs. A Körmend továbbra sem engedte közelebb ellenfelét, 39-50-nél újabb időkéréssel próbálkoztak a hazaiak. Sokáig állóháború zajlott a pályán, majd Channels két hármassal 17 pontos előnyhöz juttatta csapatát. Laroche és Takács hármasai után vendégidő következett, ami hatásosnak bizonyult, hiszen 14 pontos vendégelőnnyel indult az utolsó negyed. Nem hogy csökkent volna, tovább nőtt a differencia, ráadásul Tiggs két gyors hibával ki is pontozódott. Dickerson percei következtek, és amikor három perccel a vége előtt 18 volt közte, akkor már mindenki elhitte, hogy csak a Körmend nyerheti meg ezt a találkozót. A vendégtábor hosszasan ünnepelte csapatát, felzengett az „MTE hozd el a kupát!" rigmus is.