2017.03.27. 18:21

Döntőben a Falco U20 kosárcsapata

Körmend, Jászberény - A körmendi csapat vereséggel, a szombathelyi győzelemmel zárta az NB I. U20-as férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszát - a Falco bejutott a nyolcas döntőbe.

Jászberényi KSE-Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 57-86 (19-24, 5-20, 19-19,14-23). - Jászberény, NB I. U20-as férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Szabó L., Gyenge G.

Falco: Kovács B. 2, Kozma 6, Horváth B. 12/6, Hódi 16, Perák 8. Csere: Körömi 10, Dancsecs 18/15, Németh Balázs 2, Kiss M. -, Németh Bence 7, Józsa 3, Lukács 2. Edző: Váradi Kornél, Váradi Attila, Svajda Gábor.

Sorsdöntő mérkőzés várt a Falco U20-as csapatára - kellett a győzelem az A csoport első négy együttese közé jutáshoz. Ennek ellenére dekoncentráltan kezdték a mérkőzést a szombathelyiek, ám a padról energikus játékkal szálltak be a cserék, és a félidőben már magabiztos előnnyel vonulhattak az öltözőbe. A második játékrészben állandósította megnyugtató előnyét a Falco, és magabiztos győzelmével kivívta helyét a nyolcas döntőben.

Egis Körmend-Szolnoki Olaj 90-92 (23-28, 16-27, 27-16, 19-14, 5-7). - Körmend, NB I. U20-as férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Földesi, Németh.

Körmend: Doktor 9, Molnár 10/3, Németh Á. 27/21, Oroszi B. 13/3, Márton Á. 27. Csere: Murai 2, Oroszi V. 2. Edző: Hencsey Tamás, Kocsis Tamás.

Jobban kezdtek a vendégek, az első félidőben 11 hárompontos kosarat szereztek. A második félidőben már 20 ponttal is vezettek a szolnokiak, de egy huszáros hajrával hosszabbításra mentették a találkozót a körmendiek. A ráadás öt percben a szerencsésebb csapat - a Szolnok - nyert két ponttal. A körmendi fiatalok az ötödik helyen zárták az alapszakaszt; mivel csak az első négy jut a play-offba, számukra véget ért a bajnokság.

Az U20-as bajnokság nyolcas döntőjét május 4-6-án rendezik Budapesten. Az A csoportot a Pécs (1.), a MAFC (2.), a Vasas (3.) és a Falco (4.) képviseli a fináléban, a B csoportban még tart a bajnokság - de a másodosztályból is négy csapat kvalifikálja magát. A résztvevőket egyenes kiesés, irányított sorsolás várja, a Falco a B csoport negye-dik helyezettjével kezd majd.