2017.04.09. 18:25

Gól nélkül nehéz - A Viktória elpuskázta a lehetőségeit

Szombathely - A női labdarúgó NB I. felsőházában a Viktória FC idehaza 1-0-ra kikapott az MTK-tól.

Viktória FC-Győri ETO 0-1 (0-0). - Szombathely, Király Sportlétesítmény, 100 néző, női felsőházi labdarúgó-mérkőzés, vezette: Sipos.

Viktória: Bíró - Fördős, Tálosi, Balogh, Kun - Csidei, Fábián, Manhart, - Kiss Zs. (Siklér), Nagy V., Magyarics. Edző: Csordás Csaba.

Győri ETO: Kovács L. - Gődér, FÉL P., Sárosi, Fleck - Süle (Kalmár), Szőke, Fél A., Németh L. (Dikanová) - ÖREG (Szűcs), Dénes. Edző: Horváth István.

Bíró Barbarának nem volt sok dolga, de azt megoldotta Fotó: Unger Tamás

Már a kezdősípszót követően magához ragadta a kezdeményezést a szombathelyi együttes és sorozatban dolgozta ki helyzeteit. Nem kevesebb mint öt alkalommal álltak a kapussal szemben a hazaiak, ám valamennyi lehetőségük kimaradt. A győriek a védekezésre koncentráltak, mindössze egy nagyobb helyzetet sikerült kidolgozniuk az első játékrészben.

Szünet után sem változott a forgatókönyv, a Viktória támadott, a Győr védekezett. A vasiak ebben a félidőben is egy bajnokságra való helyzetet hibáztak el, egy alkalommal a kapufát találták el. Tíz perccel a lefújás előtt jött a feketeleves. Öreg Cintia szerzett labdát, majd három védőn is áthámozva magát estében, 14 méterről a hálóba lőtt (0-1).

A Viktória saját magát okolhatja a vereségért, hiszen a legnagyobb helyzeteket is elhibázta a védekezésre berendezkedett győri együttes ellen. Gólszerző: Öreg (80.).

Csordás Csaba: - Gratulálok a győrieknek, hősiesen védekeztek és a szerencse is melléjük szegődött. Noha ezer sebből vérzünk, továbbra sem mondtunk le a második helyről. De most már minden meccsünk menekülés a győzelembe .

A másik felsőházi mérkőzésen: MTK-Ferencvárosi TC 0-1.