2016.10.04. 13:33

Körmendi diadal-Bravúros SZKKA-győzelem

Körkép - Az NB II-es női kézilabda-bajnokság 3. fordulójában megyei rangadót nyert a Körmend a Bük ellen. Idegenben kapott ki a CVSE és a Sárvár, vendégként nyert az SZKKA II.

VADY Mosonszolnok- Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia II. 29-30 (13-17). Mosonszolnok, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Farkasné, Szalayné.

SZKKA: Szovák - Szuhogyi 3, Cser 12/6, Csépke 1, Dénes 1, Bozzai 4, Bódi 3. Csere: Károly, Pődör 5, Kozma 1, Nagy L., Szmolek. Edző: Józsa Krisztián.

A vendégek gyorsan magukhoz ragadták a kezdeményezést, jó védekezésből tudtak lerohanásgólokat lőni. A félidőre már négygólos volt az előnyük. A második félidőben viszont a sok pontatlanság, könnyelműség miatt az ellenfél visszajött a mérkőzésbe. A végjáték izgalmasra sikeredett, de a szombathelyiek kicsikarták a bravúros idegenbeli győzelmet. Junior: 21-27.

Bajnok DSE Nemesvámos-Celldömölki VSE 30-27 (14-14). Nemesvámos, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, v.: Gácsig, Sárközi.

CVSE: Szabó - Horváth 2, Sebestyén 2, SZOMORKOVITS A. 4, Geiger, SZOMORKOVITS L 14/4, Fűzfa 2. Csere: Pongrácz (kapus), NÉMETH 3, Vlasich, Marton, Szalai.

A Celldömölk ráijesztett az esélyesebb vendéglátóra. Ám a hazaiak fordítottak, ötgólos előnyt szereztek, már úgy tűnt, hogy korán eldől a mérkőzés sorsa (11. perc: 8-3). De egy celli időkérést követően a vendégcsapat rendezte sorait. Fordított, és ezt követően tartotta egy-két gólos előnyét (20. perc: 9-10. A második félidőben is megnehezítette a házigazda dolgát a CVSE (46. perc: 22-24), ám a végjátékot nem bírta erővel, felülkerekedett a frissebb, több cserével rendelkező hazai csapat. Junior: 62-13.

SZESE Győr-Sárvárfürdő Kinizsi 25-21 (12-9). Győr, 40 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Báthori, Lamberg.

Sárvár: Takács - Hegyi 4, Nardai V 3, Pataki 4, Sóos 2, Vajda 4, Farkas 4. Csere: Jurik, Varga, Csejtei. Edző: Rozmán Gergő.

Jól kezdett a Sárvár (10. perc: 1-3), de több ziccert kihagyott, így nem tudott jobban ellépni. A félidő közepére egalizált, majd a szünetre előnybe is került a hazai csapat. Fordulás után sokat hibázott a Sárvár, ezt kihasználva már 16-11-re is vezetett a Győr. Kapust cserélt, rendezte védekezését a vendég, sikerült egyenlíteni (21-21). De ezzel el is fogyott az erő, a meccs hajrájában már nem sikerült gólt lőni, így elmaradt az idegenbeli siker. Junior: 38-14.

Körmendi DMTE-Dr. Lupo Büki TK 23-18(11-9). Körmend, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Hardi, Őri.

Körmend: Anek - Török 2, Adorján 1, Faragó 5, Szabó A. 4, Lakatos 1, Kiskós 10/6. Csere: Kaczor, Németh A. 1, Bokor, Cser, Őri, Horváth D., Péter. Edző: Oláh Sándor.

Bük: HARASZTOVICS- BINDER 4, CSÓKA 4, Szabó D. 3/2, Markó 3/2, Csabai, Szabó N. 1. Csere: Kálmán (kapus), Pukler, Szabó R. 3, Megyeri, Németh B. Edző: Mátés István.

A Bük kezdte jobbann a megyei rangadót (14. perc: 1-6). Időkérés után aztán összekapta magát a hazai gárda, megkezdte a felzárkózást, a 24. percre utolérte, majd meg is előzte ellenfelét. A következő 30 perc egyenlő küzdelmet hozott (46. perc: 14-13), egészen az 52. percig felváltva estek a gólok. Ám ekkor nagyobb előnyre tett szert a Körmend (18-13). És innen már tartotta az eredményt. Junior: 21-24.

Oláh Sándor: - Történelmi győzelem volt ez számunkra, gratulálok a lányoknak!

Mátés István: - Rutinos játékosaink hiányában túl nagy teher nehezedett a fiatalokra. Akik a mérkőzés nagy részében ezt a helyzetet jól is viselték. Sajnos a mérkőzés végén a Körmend ránk erőltette az akaratát. Gratulálok a házigazdának.