2017.02.02. 19:05

Küzdelmes győzelem - A Vasas otthonában diadalmaskodott a Falco KC

Budapest - Az NB I. A csoportos férfi kosárlabda-bajnokság 16. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a Vasas vendégeként aratott győzelmet - a házigazda nem adta olcsón a bőrét.

A Falco a második idegenbeli győzelme reményében lépett pályára az újonc, sereghajtó Vasas vendégeként.

Zsigerenavovics duplája vezette fel a meccset, bő két perc kellett, mire érkezett a válasz a túloldalról. Nagy iramot diktáltak a csapatok, de a nagy rohanásban sok dobást rontottak. Idegesnek tűntek a felek (4. perc: 4-4). „Természetesen" a triplák sem jöttek - pedig próbálkoztak szorgalmasan távoltól a játékosok. Az etap hajrájára aztán némi előnyre tette szert a Falco, Pusztohvar betörésekből, Zsigeranovics pedig a palánk alól volt eredményes. (7. perc: 9-12). Az etap utolsó pontjait, a mérkőzés első tripláját azonban a Vasas jegyezte, így átvette a vezetést. A hazaiak januárban igazolt centere, Wright nagyot harcolt, érezhetően bizonyítani akart volt csapatának. De nem csak ezért vette át az irányítást a Vasas - a hazaiak pontosabban, agresszívabban játszottak. A szombathelyiek nehezen kerültek helyzetbe, de ha rá is emelték a labdát, rendre kiperdült a gyűrűből. Kezdett veszélyessé válni a hazai fór (13. perc: 28-19). Kapaszkodnia kellett a Falcónak, de csak büntetőkkel araszolgatott. Mégis - nagy nehezen - sikerült megállítani a hazaiak rohanását. Komoly küzdelemnek vetett véget a nagyszünetet jelző sípszó (20. perc: 34-31). Érdekesség, hogy az első félidőben a szombathelyiek 11 alkalommal próbálkoztak a triplavonalon túlról, egyszer sem hullott gyűrűbe a labda. Ez a csapnivaló dobóforma nem sok jót ígért a folytatásra.

Pusztohvar megbízható játékára, pontjaira ismét szükség volt Fotó: Unger Tamás

Fordulás után két Vasas dupla következett, ám Govens a Falco első tripláját jegyzete, majd Tóth Norbert szerzett fontos pontokat. Egyenlített a szombathelyi alakulat (23. perc: 38-38). A folytatásban felváltva estek a pontok, felváltva vezettek a felek. És a Falco egyre jobban dobott - Pusztohvar lendült bele, amikor a legjobban kellett. Egy pillanatra úgy tűnt, hogy a Falco magához ragadja az irányítást - Govens és Medford is elkapta a fonalat. De nem engedett a Vasas (28. perc: 48-48). Így az utolsó játékrész egál állásról kezdődött (30. perc: 52-52). Agresszív védekezéssel, és egy 10-2-es rohammal kezdte a negyedik negyedet a Falco (34. perc: 54-64). Jött is a hazai időkérés. Rendezte sorait a Vasas, küzdött becsülettel. De amikor kellett, a sárga-feketéktől mindig betalált valaki. Állandósult a tíz pont körüli vasi előny (36. perc: 61-71). Magabiztosan, szervezetten játszott a Falco, úgy tűnt, hogy nem hagyja erőre, reményre kapni ellenfelét (39. perc: 69-79). A Vasas azonban minden mindegy alapon rohamozott, és elérte, hogy a mérkőzés büntetőpárbajjal záruljon. A büntetővonalon aztán többször is megremegtek a szombathelyi kezek, így szoros eredménnyel, de megérdemelt Falco-győzelemmel zárult a meccs.

Vasas Budapest-Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 80-84 (18-16, 16-15, 18-21, 28-32).

- Budapest, 400 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Söjtöry T., Tőzsér D., Rácz Zs.

Vasas: TAYLOR 18, Katona 5/3, Horváth Á. 8/6, PACHER 20/3, Wright 10. Csere: Thompson 15, Moravcsik 2, Garamvölgyi -, Faragó -, Boros 2. Edző: Sárosi Bulcsú.

Falco: GOVENS 24/6, Váradi B. -, Barham 2, PUSZTOHVAR 16/9, ZSIGERANOVICS 15. Csere: MEDFORD 16/6, Tóth N. 8, Kovács P. 3, Bognár -. Edző: Szrecsko Szekulovics.

Az eredmény alakulása, 4. perc: 4-4. 7. perc: 9-12. 13. perc: 28-19. 16. perc: 30-24. 20. perc: 34-31. 23. perc: 38-38. 28. perc: 48-48. 30. perc: 52-52. 34. perc: 54-64. 36. perc: 61-71. 39. perc: 69-79.