2016.04.02. 18:01

Legyőzte a Sopront a Falco KC

Az NB I-es kosárlabda-bajnokság középházi középszakaszának 3. fordulójában a Falco-Trend Optika KC Szombathely szomszédvári rangadón verte nagy csatában a Sopront.

A vendégektől Tóth Gergő betegség, Rancsics pedig sérülés miatt hiányzott.

Falco-Trend Optika KC Szombathely-Sopron KC 80-75 (15-21, 20-18, 25-22, 20-14)

Szombathely, 1500 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, középházi középszakasza, vezette: Hegedüs T., Gorka Sz., Hervay T.

Falco: Thomas 9/9, Váradi B. 6, Burgess 14/3, Relphorde 13/3, Wright 14. Csere: Bognár 12/6, Lekli 8, Kovács B. 2, Hódi -, Bazsó 2. Edző: Kálmán László.

Sopron: Ruják 10/6, Tiggs 9/6, Takács 5/3, Dénes 8/6, Taylor 15. Csere: Bavcic 19/9, Laroche 9/6, Bán -. Edző: Sabáli Balázs.

Az eredmény alakulása, 2. perc: 0-6. 8. perc: 11-11. 13. perc: 24-22. 18. perc: 28-39. 20. 24. perc: 42-49. 28. perc: 56-56. 30. perc: 60-61. 33. perc: 67-61. 37. perc: 73-72. 39. perc: 78-72.

Fotó: Unger Tamás

A Falco a kezdésnél nem tudta lekövetni a gyors soproni támadásokat. Kálmán Lászlónak korán időt kellett kérnie (2. perc: 0-6). Rendezte is sorait a házigazda. De a dobások nem mentek, se távolról, se közelről. Bognár, csapata első triplájával kiegyenlített egy pillanatra (8. perc: 11-11), de az előny általában a vendégeknél volt. Az első negyed Dénes dudaszó pillanatában elengedett triplájával zárult. Majd Bognár köszönt be távoltól a második etap kezdéseként. Gyűrték tovább becsülettel egymást a felek. Araszolgatott a Falco, olyannyira, hogy fordított (13. perc: 24-22). A folytatásban azonban ismét átvette az irányítást az SKC (15. perc: 26-30), majd ismét átvette. Hullámzó volt nagyon a hazaiak játéka, a Sopron könnyebben, gyorsabban jutott el helyzetig, tíz pont fölé növelte az előnyét (18. perc: 28-39). A Falco nagy küzdelemben tartotta látótávolságban ellenfelét (20. perc: 39-39).

Dobópárbajjal, rohanós játékkal kezdődött az második félidő. A Sopron azonban jobban, sokkal jobban célzott távolról (24. perc: 42-49). De harcolt keményen a házigazda, nem hagyta meglépni ellenfelét - Wright kapta össze magát a nehéz percekben. Aztán percek múlásával már a triplák is jöttek. És ismét visszajött a meccsbe a Falco, egyenlített (28. perc: 56-56). Forró lett a hangulat a pályán, a játékvezetők nehezen követték le az eseményeket. Óriási izgalmakra volt kilátás a negyedik negyedben (30. perc: 60-61). A záró játékrészt kemény játékkal, remek védekezéssel, és 7-0-val nyitotta a Falco. (33. perc: 67-61). Az időkérés után újított a Sopron, nekiesett ellenfelének, egyre nehezebben talált gyűrűbe a Falco (37. perc: 73-72.). A védekezés viszont működött, a percek pedig fogytak (39. perc: 78-72). Magabiztos, szervezett, akaratos játékkal rukkolt elő a Falco a hajrában, nem bízta a szerencsére a dolgot, és megnyerte a szomszédvári rangadót!

Kálmán László: - Egy igazán nagy csapat skalpját gyűjtöttük be, elégedett, boldog vagyok. Ezzel a győzelemmel kívánok jobbulást - a csapat nevében is - a volt Falco-vezető, jóbarát Henrik Pista bácsinak.

Sabáli Balázs: - Az első félidő remek játékát nem tudtuk megismételni a második 20 percben. A megszerzett labdákat könnyedén ajándékoztuk oda ellenfelünknek. A hajrában a Falco már rutinosan tartotta az előnyét - bár akadt érdekes szituáció