2017.04.16. 18:32

Legyűrte a szomszédvár ZTE-t a Falco KC

Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság felsőházi középszakaszának 5. fordulójában a szomszédvár, ősi rivális ZTE vendégeként aratott fontos győzelmet a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely.

Kerkai Attila

Igazi rangadó hangulatban kezdődött a mérkőzés, hiszen a hazai drukkerek mellett kétszáz vasi szurkoló is átruccant Zalaegerszegre.

A Falco remekül elkapta a ritmust (0-8), de a ZTE három triplával fordított (9-8). Szorosan alakult az első negyed, zalai oldalon az okozott gondot, hogy hat perc után Szabó Zsolt már három faulttal állt, s le kellett hozni. Kiegyenlített lett a találkozó és a ZTE két ponttal megnyerte az első negyedet. A második tíz perc elején Váradi triplájával még tartotta magát a Falco, de aztán a zalaiak 26-18-ra elléptek. Mindkét edző kezdte kihasználni a cseréket, majd 33-27-es állásnál Mohácsi ellen ítélt sportszerűtlen hiba után a vasiak újra feljöttek. A nagyszünetig megmaradt a ZTE kétpontos előnye (39-37).

A második húsz perc elején Tóth Norbert gyorsan egyenlített, de Ubilla egy hármassal azonnal válaszolt (42-39). A zalaiak játékmesterét nehezen tartották a szombathelyiek, majd Szabó Zsolt negyedik személyijét is megkapta, a kipontozódás szélére jutott. A Falco jól védekezett és támadott, a lendületbe jött Bognár pedig újra vezetéshez juttatta a vendégeket (25. perc: 44-45). A vasiaknál Medford egy esés következtében sántikált le a pályáról, s ez a negyed is nagyon szorosan alakult. Nem esett sok kosár, hiszen a dobások egyik oldalon sem voltak pontosak - aztán Mohácsi egy triplával cáfolt rá minderre (54-51). Ám Govens kosara következett, majd ugyanő a vezetést is visszavette együttesének (54-55). A negyed slusszpoénját Norfleet szolgáltatta és ezzel a kosárral őrizte meg előnyét az utolsó negyedre a ZTE (56-55). Két vendégkosár nyitotta az utolsó etapot. Govens növelte a vasi előnyt (56-61) - és a ZTE-nek immár kapaszkodnia kellett. Ubilla hármasával közeledett ellenfeléhez a zalai csapat, de Barham szintén távolról volt eredményes (63-68). Így kezdődött az utolsó öt perc, Váradi hármasa célba talált, aztán Govens is, miközben kezdtek elmaradni a hazai kosarak (38. perc: 65-73). Ez pedig már jó esély volt a szombathelyieknek, hogy megnyerjék a találkozót, a zalaiak még egy támadást indítottak, hogy utolérjék a vasiakat, akik viszont már kellően magabiztosan tették a dolgukat. Sőt, még növelték is előnyüket és biztosan győztek (68-80).

Zalakerámia-ZTE KK-Falco Vulcano Energia KC Szombathely 68-80 (17-15, 22-22, 17-18, 12-25). - Zalaegerszeg, 1800 néző, NB I. a csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, felsőházi középszakasz, vezette: Cziffra Cs., Benczur T., Győrffy P.

ZTE: UBILLA 22/6, Norfleet 14/3, BENKE 13/3, Szabó Zs. 2, Drungilas 10/3. Csere: Wright 4, Mohácsi 3/3, Kis R. -. Edző: Bencze Tamás.

Falco: GOVENS 18/3, Kovács P. 1, VÁRADI B. 10/6, Pustahvar 6, ZSIGERANOVICS 14. Csere: Medford 5/3, Barnham 10/3, Bognár 8, Tóth N. 8. Edző: Szrecsko Szekulovics.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 0-8. 8. perc: 11-10. 14. perc: 24-18. 20. perc: 39-37. 25. perc: 44-45. 30. perc: 56-55. 35. perc: 63-68. 38. perc: 65-73.

Szrecsko Szekulovics: – Nagyon nehéz meccset játszottunk, nagyon fontos győzelmet arattunk! Jó ritmusban kosárlabdáztunk, nagyon együtt volt a csapat, jól küzdöttünk – igazi csapatmunka eredménye ez a diadal. Sikerült megállítani Ubillát, de összességében is jól védekeztünk. Végig meccsben voltunk, a hajrát pedig jobban bírtunk. Köszönöm a szurkolók segítségét, nagyon kellettek a győzelemhez!