2015.10.09. 19:00

Megszakadt a CVSE hat éve tartó veretlenségi sorozata

Celldömölk - Elvesztette hat szezon óta tartó bajnoki veretlenségét a Celldömölki-Swietelsky-Wewalka extraligás férfi asztalitenisz-csapata. A Szécsény szakította meg a páratlan sorozatot.

Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka-SZERVA ASE 2-6. - Celldömölk, férfi asztalitenisz Extraliga-mérkőzés, vezette: Segyevi, Lung.

Páros: Fazekas, Lindner 3:2 (5, 6, -7, -8, 6). Két sima szett után kicsit kiengedett a celli duó, a döntő játszmában viszont ismét magabiztosak voltak Fazekasék (1-0).

Egyéni, 1. forduló: Lindner-Bátorfi 3:1 (8, 6, -7, 8). A két rutinos játékos nagy csatát vívott, de Lindner Ádám végül behúzta a várt győzelmet. Az alsósági sportcsarnokban senki sem gondolta ekkor, hogy innen már minden meccs a vendégeké lesz. Ecseki-Oláh 1:3 (-2, 7, -7, -5). A 24 éves, a minap a jekatyerinburgi Eb-t is megjárt finn válogatott, Oláh Benedek gyorsabb, labdabiztosabb volt a 19. születésnapját kedden ünneplő Ecseki Nándornál. Fazekas-Kriston 1:3 (-10, 10, -11, -6). Kellemetlen meglepetésre Kriston Dániel nyert; Fazekas Péter görcsösen, bizonytalanul játszott (2-2).

Pedig jól indult a mérkőzés, a Lindner Ádám (szemben balról)-Fazekas Péter (jobbról) páros nyert Fotó: Gyuricza Imre

2. forduló: Lindner-Oláh 0:3 (-7, -6, -6). Oláh esélyt sem hagyott Lindnernek. Fazekas-Bátorfi 0:3 (-9, -9, -8). Fazekas ezen a mérkőzésen sem tudott talpra állni, higgadtabb ellenfele nyert. Ecseki-Kriston 2:3 (-8, 3, 9, -9, -9). Ecsekinek a negyedik és ötödik szettben is kezében volt a győzelem, de nem tudott élni a lehetőségekkel (2-5).

3. forduló: Fazekas-Oláh 1:3 (-6, 11, -4, -5). Erre a vereségre már lehetett számítani (2-6).

A CVSE a  2009/2010-es szezonban kezdte meg azt a győzelmi sorozatot, amelyet most megszakítottak a szécsényiek. (Idén április 21-én ünnepelhették a megszakítás nélküli századik bajnoki győzelmüket.) Ez a vereség is azt bizonyítja, hogy ebben az idényben komoly kihívói akadnak a sorozatban hatszoros bajnok cellieknek.

Győzött: Lindner 1, Fazekas-Lindner páros, illetve Oláh 3, Kriston 2, Bátorfi 1.