2013.03.16. 18:57

Mélyről felállva triplazáporral nyert a Körmend

Körmend - Az első negyedben már 17 ponttal is vezetett Körmenden a remekül játszó Kaposvár, de a hazaiak fogcsikorgatva megfordították az állást, majd az utolsó negyedben az addig bezárt triplazsákot a vendégekre zúdítva magabiztosan szerezte meg első győzelmét a középszakaszban.

Németh Zsolt

Ezúttal végre teljes kerettel állt ki a Körmend, de a vendégekhez képest, mint ha fél gőzzel játszottak volna a piros-feketék. Az első negyed közepére biztos előnyt gyűjtött a Kaposvár. Főleg Dunn és Hendlein volt elemében a palánk alatt. A körmendiek inkább a személyi hibákat gyűjtögették, a szurkolók nehezteltek is a játékvezetőkre. A másik oldalon hét perc után született meg az első hiba. Grebenár beállása valamit javított a Körmend helyzetén, de a negyed utolsó pillanatában Dunn távolija 16 pontra növelte a differenciát. A második tíz percben javított védekezésén a Körmend, ami támadásban is hozott valamit. Néhány szerzett labdából zárkóztak a hazaiak. Fekete Ádám érezte a változást, maga köré gyűjtötte csapatát. Austin látványos zsákolása hét pontra hozta a hazaiakat, de a Kaposvár újra tíz pont fölé növelte előnyét, amit tartott a nagyszünetig.

Feltűnő volt, hogy nagyon nem mentek a triplák a hazaiaknak, 12 kísérletből egyedül Sonyák talált be a szünetig.

Ferencz harmadik hármas kísérlete aztán már célt ért, és ez jelzés értékű is lehetett. Shaw 2+1-es akciója után csak hat volt a különbség, de a Körmend vezetésére egészen a 34. percig kellett várni. Shaw utolsó másodperces, tízméteres hármast szerzett, majd Kutasi vágta be harmadik tripláját. Innen már nem volt visszaút. A fáradó vendégek csak nézték a körmendi triplaparádét. Ismét Shaw és Kutasi talált be, aztán Ferencz is kétszer, majd Austin adta meg hármassal a kegyelemdöfést. Az utolsó negyedben nyolc triplával 30 pontot dobott és magabiztosan nyert a Körmend.

Lami-Véd Körmend – Kaposvári KK 89-77 (15–31, 21–16, 23–16, 30-14)

Vezetőedző: Fekete Ádám

Az eredmény alakulása: 6. p.: 10-21. 10. p.: 15-28. 15. p.: 26-34. 10. p.: 30-37. 24. p.: 48-54. 26. p.: 48-59. 32. p.: 62-67. 36. p.:71-69

Mestermérleg:

Hencsey Tamás: – Nagy öröm hogy ismét győzelemhez tudok gratulálni a csapatomnak. Nagyon rosszul kezdtünk, nem sikerült a csapdás védekezésünk és nagyon jól dobott a Kaposvár. Mi viszont nagyon rosszul. Ezen és a védekezésen is tudtunk változtatni, két kulcsembert ki tudtunk venni a vendégek játékából. Köszönjük a bíztatást!

Fekete Ádám: – Csak gratulálni tudok a Körmendnek, a második félidőben extra dobóteljesítményt nyújtottak. Ehhez persze kellett a mi gyengébb védekezésünk is. Ez egy nyerhető mérkőzés volt, de csak 20-25 percig koncentráltunk.