Sportvilág

2017.08.13. 17:00

Utolsó helyen végzett a férfi kosárválogatott

KAZANY Három vereséggel zárta az oroszországi felkészülési tornát az Európa-bajnokságra gyakorló magyar férfi kosárlabda-válogatott.

A négy csapatot felvonultató tornát pénteken az orosz válogatott elleni vereséggel kezdte csapatunk (69-84). Szombaton Izland ellen léptünk pályára és 60-56-ra kikaptunk. A vasárnapi meccsre felszívta magát a magyar együttes, 67-65-re maradt alul Németország ellen.

Izland-Magyarország 60-56 (13-7, 14-24, 23-12, 10-13). - Kazany, 100 néző, felkészülési kosárlabda-mérkőzés.

Izland, legjobb dobók: Hermannsson 14, Acox 13, Bearingsson 13/9.

Magyarország: Ruják 3, Perl 17/9, Benke 4, Allen 8/3, Keller Á. 7. Csere: Kovács P., Eilingsfeld 5/3, Pongó Máté, Csorvási 5, Váradi B. 7/3. Szövetségi kapitány: Ivkovics Sztojan.

Csapatunk tompán kezdett, de aztán felvette a ritmust, és a szünetben már vezetett (20. perc: 27-31). Úgy tűnt, hogy fordulás után is tartjuk a jó formánkat, de a belelendülő Izland vezényelt egy 17-0-s rohamot, és a zárófelvonás már 50-43-as izlandi előnyről indult. Fiatal csapatunk nem adta fel, 11-0-val kezdett és roppant szorossá tette a végjátékot. Komoly győzelmi lehetőségünk volt, de végül elkapkodtuk a hajrát, kikaptunk.

Németország-Magyarország 67-65 (20-19, 16-18, 16-19, 15-9). Kazany, 150 néző, felkészülési kosárlabda-mérkőzés.

Németország, legjobb dobók: Benzing 25/12, Akpinar 12/3.

Magyarország: Wittmann 3/3, Kovács 6, Vojvoda 17/6, Allen 7/3, Keller 2. Csere: Eilingsfeld 18/3, Pongó -, Váradi 8/6, Golomán -, Perl 3/3, Tóth 1. Szövetségi kapitány: Ivkovics Sztojan.

Az első negyedben hol a harcosan, jól kosarazó magyar, hol a német csapat vezetett egy-két ponttal. A második negyedet 0-9-cel kezdték Kellerék, ám megrázták magukat, és a félidőre már egypontos (36-37) magyar vezetéssel vonultak a felek. A harmadik negyedben Allen és Vojvoda triplát vágott, aztán Eilingsfeld vette hátára a csapatot, már kilenc egységgel ment a magyar együttes. A zárónegyedben négy-öt ponttal a magyar csapat vezetett, ám a németek ledolgozták hátrányukat. Vojvoda húsz másodperccel a vége előtt mindkét büntetőjét kihagyta, a németek nem hibáztak: 67-65 a vége.

A torna végeredménye: 1. Oroszország, 2. Németország, 3. Izland, 4. Magyarország.