Vasi foci

2015.03.23. 18:35

Pályán a megyei II. osztály Szombathelyi- és Körmendi-csoport csapatai - gólerős volt a 19. forduló

Körkép - A 19. fordulóval folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság a Szombathelyi- és a Körmendi-csoportban.

Szombathely

Az éllovas Táplán a papírformának megfelelően begyűjtötte a három pontot. A második Lukácsháza viszont fontos pontokat bukott, ugyanis a Ják vendégeként kapott ki. A dobogóért küzdő Söptét és a Sparit döntetlennel fékezték le. Fontos győzelemmel folytatta a bajnokságot a bentmaradásért küzdő Herény és a Felsőcsatár.

Gyöngyöshermán-Szentkirály–Tanakajd 3-0 (1-0).

Szombathely, vezette: Sály K.

Gól: Kis Z. (34), Dalmi A. 2 (56, 70).

Gyöngyöshermán-Szentkirály: Káldi Sz. – Serbán M. (Könczöl Z.), Kis Z., Dénes G., Szabó A. – Horváth T., Fazekas J. (Hegedűs D.), Geosits P., Király B. (Rozner K.) – Németh Sz., Dalmi A.

Tanakajd: Szabó C. – Varga D. (Azoitei C.), Marcz M., Sebestyén Á., Schmidt A. – Orsós G., Orsós J., Németh M., Marcz G. – Csárdi A. (Halmosi A.), Tamás L.

Ják–Lukácsháza 1-0 (1-0).

Ják, 100, vezette: Szabó II. Z.

Gól: Máté Cs. (29).

Kiállítva: Molnár K. (31.), Gugcsó P. (89.), mindkettő Lukácsháza.

Ják: Dobos P. – Bődi R., Svob L., Dobos Á., Czeglédy N. (Mészáros G.) – Máté D., Máté Cs., Iszak R., Mészáros T. (Iszak N.) – Máté Á., Török B.

Lukácsháza: Molnár K. – Kiss M. (Mihácsi M.), Szalai M., Gugcsó P., Mészáros A. (Pónácz B.) – Szentkúti P., Kovács D., Németh P., Szabó C. (Komálovics M.) – Komálovics Á., Tar B. (Horváth B.).

A kemény talajú pályán küzdelmes meccset vívtak a felek. Az esélyesebb Lukácsháza meddő mezőnyfölényben futballozott, kapuba csak a Ják talált, egy szabadrúgásból. A hazai csapat nagyot harcolt, meglepte ellenfelét.

Zanat–Felsőcsatár 0-1 (0-0).

Szombathely, vezette: Szalay P.

Gól: Sásdi I. (61.).

Zanat: Horváth T. – Kónya J., Mátyás B., Lakatos Zs., Putz B. – Gallai Á. (Gyurácz D.), Szabó P., Fekete A., Szabó B. (Lakatos T.) – Farkas A., Porkoláb L. (Varga V.).

Felsőcsatár: Horváth M. – Gerencsér Gy., Csoknyai T., Kopácsi G. (Tóth K.), Osztrosits Á. (Kiss M.) – Németh V. (Taschler T.), Cobzaru R. (Sásdi I.), Schmalzl G., Tieber J. – Böhm Á., Vidéki Cs.

A hasonló erőt képviselő csapatok csatáját a szerencsésebb vendég együttes nyerte meg.

Újperint–Söpte 0-0 (0-0).

Újperint, vezette: Kovács Zs.

Újperint: Janzsó B. – Tóth B., Iszak G., Török A., Vas T. – Tóth M., Mészáros P., Hegedűs M. (Möslinger F.), Horváth P. (Polhammer G.) – Windisch Cs., Szabó Z.

Söpte: Krepfl P. – Kovács E., Varga A., Pereszteghy A., Szakács N. – Varga Cs., Nyul J., Udvardi L., Molnár Cs. (Pusker Z.) – Szakály D., Kiss B.

Torony–Herény 0-1 (0-1).

Torony, vezette: Borhi T.

Gól: Iszak M. (35).

Torony: Németh Á. – Buday L. (Leidl B.), Kovács G., Binger Á., Rácz M. – Nagy Fe., Szabó J., Kovács K. (Bódi M.), Németh M. – Németh M., Barta Z. (Süle J.)

Herény: Horváth Gy. – GACS P., ELSŐ Z., IKER ZS., SZALONTAI L. (Rába T.) – Tomor Á., Iszak M. (Kiss M.), Zimomrja O., Grubick F. (Maróti M.) – Keresztényi Z. (Vincze T.), TOMOR B. (Luchoo V.).

Az első félidőben a szél által támogatott Herény uralta a meccset, meg is szerezte a vezetést – igaz, a hazaiak egy 11-est kihagytak. A második félidőben nem változott az eredmény, mert a Herény szervezetten, fegyelmezetten futballozva megőrizte előnyét.

Honvéd Sé–Elektromol Spari 1-1 (1-0).

Sé, 80 néző, vezette: Magyar P.

Gól: Tóth F. (18), illetve Pulai A. (92).

Kiállítva: Tóth F. (93., Sé).

Sé: Varga G. – FICHTACHER A. Károly, URI T., Németh T., Koroknai Z. – BERTA M., Kovács K., Tóth F., Kiss P. – Máté R. (Sásdi P.), KISS M.

Spari: PUNGOR A. – Varga B., Szalai Z. (Németh R.), KELEMEN Gy., Dienes A. – Majtényi D., Harsányi L., Pulai A., Varsányi N. – BODORKÓS T. (Berta R.), Koródi Gy.

A több sebből vérző, erősen tartalékos hazai csapat – sérülések, eltiltás miatt nyolc játékos hiányzott – méltó ellenfele volt a jó játékerőt képviselő vendégeknek. Jó mérkőzésen, a döntetlen reális eredmény, bár a második félidőben a séiek többször is eldönthették volna a meccset. A Spari a hosszabbítás hosszabbításában egyenlített. Nem mindenkinek jár jól az órája...

Vasszécseny–Táplánszentkereszt 1-3 (0-2).

Vasszécseny, 180 néző, vezette: Gaál Á.

Gól: Horváth D. (78), illetve Maczek J. (14), Niksz T. 2 (16, 74).

Vasszécseny: Lugosi M. – Bori G. (Rauch Zs.), Horváth G., Boda G., Pető K. (Kovács Sz.) – Horváth Á., Kőműves M., Horváth P., Balázs Á. (GOMBKÖTŐ F.) – Viszked P., Horváth D.

Táplánszentkereszt: Bakucz – NAGY II. K., TÓTH J., Nagy I. K., PREICZER – NÉMETH D (Verttics), KÖLKEDI D., Guttmann (Máté), Gergácz – Niksz, Maczek (Polgár).

A vendégek negyedóra alatt megnyugtató előnyre tettek szert, kíméletlenül kihasználták a hazai védelem hibáit és innentől nyugodtan játszhattak, hiszen a vendéglátó nem tudta értékesíteni a lehetőségeit. A második félidőben is csak kapufára futotta a Vasszécsenytől, míg a Táplán a hajrában tovább növelte előnyét – a végén a hazai gól csak szépségtapasz volt.

Balogunyom–Szentpéterfa 3-2 (2-1).

Balogunyom, 80 néző, vezette: Horváth Z.

Gól: Szép Á. 2 (31, 35), Kiss M. (72), illetve Varga N. (26), Gaál Á. (89).

Kiállítva: Für A. (76. Balogunyom), illetve Udvardi T. (65. Szentpéterfa).

Balogunyom: Für A. – Völgyi R. (Horváth I.), Hajós A., Farkas E., KISS M. – SZÉP Á., DÁVID L., TEKLITS P., Németh M. (Homor M.) – Farkas M. (Szén P.), Varga R.

Szentpéterfa: Bernáth I. – Wágner Sz., Hujber Zs., Varga S. (Kurcz M.), Udvardi T. – Szeiler B. (Kurcz P.), Tóth Sz., Kovács B., Varga N. – GAÁL Á., Wágner M.

A Balogunyom nagy küzdelemben múlta felül ellenfelét – a mérkőzés nagy részében jobban játszott, megérdemelten szerezte meg a három pontot. A 76. percben 3-1-es állásnál – nem egészen érthető okból – a hazaiak kapusát kiállította a játékvezető és 11-est ítélt. A kapuba az addig két gólt szerző Szép Ádám állt, és hárította a büntetőt.

Körmend

A listavezető Egyházasrádóc gólfesztivált rendezve haladt tovább az aranyérem felé. A második Szakonyfalu rangadót bukott a Magyarszecsőd vendégeként. De szerencséjére a harmadik Szarvaskend is kikapott, a Rábatótfalu pályáján maradt alul. A Csákánydoroszló kiesési derbin verte simán a Vasalját. Nem spórolt a gólokkal a Nádasd.

Bajánsenye–Körmendi Téglagyár 1-2 (0-0).

Bajánsenye, vezette: Samu Cs.

Gól: Kovács V. (70), illetve Horváth Á. 2 (47, 54).

Bajánsenye: Kalamár D. – Sáfrányos G., Kovács V., Kovács Imre, Kocsis Sz. (Horváth B.) – Luter L. (Bakó M.), Avas Zs., Fábián B. (Vörös G.), Németh L. (Róka R.) – Póczak Cs. (Csóbor B.), Póczak L.

Téglagyár: Németh G. – Horváth S., Horváth J., Horváth D., Sárközi R. (Horváth R.) – Horváth D., Horváth D., Erdélyi A. (Joó A.), Gerencsér A. – Horváth Á., Horváth D.

A vendég megérdemelten vitte el a három pontot a második félidő elejét végigalvó hazaiak ellen. A két csapat dolgát nagyban megnehezítette a gyalázatos játékvezetői ítéletek tömkelege! A hazai csapat mielőbbi gyógyulást kíván a súlyos sérülést szenvedő csapatkapitányának!

Körmend VSE.– Őriszentpéter 3-1 (2-0).

Körmend, vezette: Kiss P.

Gól: Nagy P. (11), Törő T. (32), Balla M. (77), illetve Varga A. (48).

Kiállítva: Meixner P. (63.), Horváth D. (88.) mindkettő Körmend VSE.

Körmend Vse: Bohus A. – Lukács G. (Páll T.), Káptalan J., Vilics B., Horváth Á. (Pál J.) – Törő T., Meixner P., Horváth D., Nagy P. – Horváth A. (Halász I.), Balla M.

Őriszentpéter: Szabó A. – Horváth L., Pacsai P., Pongrácz G., Bokányi J. – Varga A., Forgács Gy., Baján R., Sály Károly – Őr P., Póczak M.

Csákánydoroszló–Vasalja 3-0 (1-0).

Csákánydoroszló, vezette: Süle Á.

Gól: Horváth M. (26), Gérnyi P. (56), Dancs M. (70).

Csákánydoroszló: Bérdi B. – Pintér P., Petrovics L., Farkas N., Gérnyi P. – Horváth M. (Kecskés Z.), Németh R., Takács M., Gersli G. (Varga G.) – Dancs M., Musits D. (Varga D.).

Vasalja: Juranovits A. – Grosz R., Péter Á., Esztergályos R., Török A. – Esztergályos E., Farsang V., Kiss S. (Nagy K.), Páll Á. – Gimesi M., Bartik D.

Rábagyarmat–Ivánc 3-1 (1-0).

Rábagyarmat, 30 néző, vezette: Bereczky Cs.

Gól: Dancsecs D. (7), Esztergályos R. (66), Tóth T. (74), illetve Tuboly L. (90).

Rábagyarmat: Soós A. – Németh D., Moór P., Simon T. (Póczak Zs.), Esztergályos R. – Tóth T., Meskó D., Dancsecs D. (Siklér P.), Kovács T. – Szakács A. (Varga B.), Farkas A.

Ivánc: Tarafás Sz. – Tóth K., Takács Sz., Lancsák Á., Papp M. – Németh G. (Sipos A.), Vass N., Tuboly L. (Németh L.), Horváth L. – Markó G., Zelkó G.

A hazai csapat csak a győzelemnek örülhet. A vendégek, amíg bírták, egyenrangú ellenfelek voltak. Jól csak a játékvezetők teljesítettek.

Egyházasrádóc–Viszák 5-2 (2-0).

Egyházasrádóc, 100 néző, vezette: Fülöp Z.

Gól: Loibenbeck A. 2 (1, 33), Loibenbeck R. Pál (47), Kazinczki G. (62), Balogh A. (89), illetve Horváth J. (65), Császár L. (73).

Egyházasrádóc: Balogh Á. – Budai T. (Kovács R.), Vilics Á., Vilics B., TAKÁCS K. (Weiner T.) – Loibenbeck R. (Molnár I.), Kazinczki G., Krajczár Zs., Velekei L. – Balogh A., LOIBENBECK A.

Viszák: Mihályka J. – Agg M., Kránicz R., Horváth T., Simon A. (Pásztor T.) – Horváth J., Agg A., Császár L., Toplak P. – Tóth G., Agg R.

Kellemetlen szél, kopogós, kemény pálya, szervezett ellenfél, megérdemelt hazai győzelem.

Rábatótfalu–Szarvaskend 2-1 (0-0).

Rábatótfalu, vezette: Mónos J.

Gól: Erős P. (51), Anderkó G. (71), illetve Tóth G. (50).

Rábatótfalu: Senkó D. – Düh Zs., Kóczán L., Dancsecs A., Mikos B. – Erős P. (Domján D.), Kóczán P. (Ráncsik J.), Kovács Á., Réczeg A. (Gierling Gy.) – Huszár G., Anderkó G.

Szarvaskend: Ésik T. – Nagy Á., Kovács Sz., Csillag D., Jóna Sz. – Németh T. (Vörös Zs.), Tóth G., Földes B., Horváth M. – Esztergályos Zs. (Vörös V.), Szakály Gy. (Vilics A.).

Színvonalas, küzdelmesen mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem született. Az első félidő kiegyenlített játéka után a második félidő elején egy szép támadás után a vendégek szereztek vezetést. A bekapott gól után a hazaiak átvették a játék irányítását, és előbb Erős P. 25 méteres szabadrúgásával egyenlítettek, majd Anderkó G. egyéni alakítása után megszerezték a vezetést. A játék további részében számos lehetősége volt még a hazaiaknak, de ezekből már nem szereztek gólt. Az egész hazai csapat jól teljesített.

Nádasd–Csörötnek 8-1 (6-0).

Nádasd, 80 néző, vezette: Hittaller R.

Gól: Csenterics J. 3 (4, 16, 45), Szabó D. 2 (31, 43), Csenterics T. (32), Zsoldos A. (54), Takács M. (70), illetve Soós A. (62).

Kiállítva: Horváth M. (77., Csörötnek)

Nádasd: Esztergályos Cs. – Azanger A., PODLAVICZKI G., MESTERHÁZI A., Kalamár Z. (Mészáros T.) – Csenterics T. (Horváth D.), SZABÓ D., Károly Sz. (Szakály Á.), Zsoldos A. – Takács M., CSENTERICS J.

Csörötnek: Horváth Sz. – Kovács M., Réczeg M., Póczak Cs., Horváth M. – Horváth D., Soós A., Kovács A., Horváth M. – Horváth Zs. (Kakas T.), Horváth A.

A mezőnyjátékossal a kapuban felálló vendégek ellen a hazaiak nagy kedvvel, lendületesen kezdtek. Már a 3. percben megszületett az első találat, jó félórányi játék után pedig már 4-0 volt az eredmény. Helyenként sziporkázó játékkal, alaposan visszavágott a Nádasd az őszi 3-0-ért.

Magyarszecsőd–Szakonyfalu 2-1 (1-0).

Magyarszecsőd, vezette: Horváth Á.

Gól: Nagy B. (42), Csillag G. (88), illetve Dömötör T. (70).

Magyarszecsőd: Veszprémi Á. – Hegedüs L., Vass R., Frank P. (SVAJDA L.), Nagy B. – Takács Á., Hercegh I., Gudics T. (CSILLAG G.), Horváth N. – Sátori B., Vass D. (TÓTH N.).

Szakonyfalu: Sömenek R. – Éder R., Nemes M., Herczeg P., Gáspár J. (Réczeg G.) – Vajda R., Stájer D. (Stájer N.), Nemes R., Bartakovics F. – Salamon Sz. (Wachter T.), Németh B. (Dömötör T.).

Alacsony színvonalú mérkőzésen a szerencsésebb csapat győzött. A döntetlen igazságosabb eredmény lett volna.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a  [email protected] email-címre.

Megyei II.: A Sárvári-csoportban az éllovasok rendre begyűjtötték a 3 pontot