2024.05.04. 20:10

Nem sokon múlt a körmendi bravúr

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság alsóházi rájátszásának hatodik fordulójában vállalható vereséget szenvedett Kecskeméten a tartalékos Egis Körmend.

Fotó: Szendi Péter

Az ezer sebből vérző Körmend több mint egy évtizede nem tudott győztes meccset vívni a hírös városban, és az előjelek alapján úgy tűnt, nem most szakad meg ez a rossz sorozat. A sérült Durázi mellett Basic és Djogo játékára sem számíthatott Kocsis Tamás, illetve erősen kétséges volt Tolbert pályára lépése, de ő végül tudta vállalni a játékot.

Az első negyedet 0-4-gyel kezdték a Rába-partiak, majd Sinik hármasával gyorsan zárkózott a Kecskemét. Lendületben mégis a vasiak maradtak, akik egy 6-0-ás sorozattal 3-10-re nyúltak el. Nem akármilyen választ adott erre a házigazda, amely 12-0-ás rohanással egyenlített és fordított (15-10). A háromperces körmendi kosárcsendet Takács büntetői törték meg, de a negyed hajrájában ismét többet hibázott a Körmend támadásban és védekezésben is, így nyolc ponttal nyerte az etapot a Kecskemét (24-16). Nagy akarással a piros-feketék három pontra jöttek vissza a 14. percben, Morgan középtávolijával 28-25 volt az állás. A játékrész nagy részében beállt a csapatok közti 3-4 pontos differencia, a Kecskemét nem tudott nagyobb előnyre szert tenni, a Körmend pedig nem tudott egyenlíteni. A 18. percben Dramicanin közelijével 36-30-ra módosult az állás, majd a negyed utolsó perceit megint a házigazda uralta, amely 40-30-ra nyerte az első félidőt. Ebben nagy szerepe volt annak, hogy a 17. perctől kezdve egészen a nagyszünetig már nem talált gyűrűbe a Körmend.

Wittmann nyitotta egy triplával a harmadik negyedet, amire Morgan ugyancsak egy távolival válaszolt, majd jött Ivkovics, aki szintén elsüllyesztett egy hármast (46-33). A Rába-parti fiatalokat fűtötte a bizonyítási vágy, nem estek össze a vendégek, hanem szívós játékkal zárkóztak és ott loholtak a Kecskemét nyomában. A hazaiak próbálták őrizni 8-10 pontos előnyüket, de a negyed záró akkordjaként Morgan sikeres büntetőivel 63-56-ra jött fel a Körmend.

Az utolsó etap elején Konate középtávolijával tovább csökkentette hátrányát a vasi piros-fekete alakulat, amely szemmel láthatóan egyre inkább hitt abban, hogy győzhet Kecskeméten. Konate hátán vitte csapatát a negyed derekán, hiszen az ő pontjaival – előbb zsákolt, majd nem sokkal később egy duplát is a helyére tett – két pontra közelítette meg ellenfeléta Körmend (67-65). Érezhetően eksztázisba kerültek a vendégek, akiknél Kiss és Morgan keze is távolról sült el, újra egál volt a meccs (71-71)! A meccs legvégére azonban törvényszerűen elkészült erejével az erősen tartalékos vasi alakulat, amely végül hatpontos, vállalható vereséget szenvedett.

Jegyzőkönyv

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Egis Körmend 79-73 (24-16, 16-14, 23-26, 16-17).

Kecskemét, 800 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur T., Makrai M., Dr. Popgyákunik B.

Kecskemét: Wittmann 11/9, Sinik 15/12, Ivkovics M. 7/3, Karahodzsics 8, Lukovics 12. Csere: Tóth B. –, Bogues 9, Kucsera 7, Dramicanin 10. Edző: Ivkovics Sztojan.

Körmend: Doktor 7/3, Morgan 17/9, Takács K. 2, Tolbert 10, Konate 21. Csere: Kiss M. 5/3, Schmera 2, Ferencz 9/3, Herczeg –, Edző: Kocsis Tamás.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 3-8. 6. perc: 10-10. 8. perc: 17-14. 12. pec: 28-21. 16. perc: 31-28. 20. perc: 40-30. 24. perc. 48-42. 27. perc: 57-47. 30. perc: 63-56. 35. perc: 69-65. 38. perc: 74-71.