2015.06.26. 18:39

Sipos Balázst először avatták Ironman-né

Balatonfüred - Nem hiányoztak a vasi triatlonosok sem a IV. Balatonman Füred elnevezésű versenyről sem. A szombathelyi Sipos Balázs ironmant teljesített.

Balatonfüreden hőségben, de hatalmas szélben kellett megküzdenie a versenyzőknek a távokkal és az elemekkel jókora hullámokkal, a kerékpárospályán emelkedőkkel.

A leghosszabb időt az ironman táv részvevői töltötték a pályán, 3,8 km úszás, 180 km kerékpározás és egy maratoni távnyi (42,125 km) futás várt rájuk. Az ultratriatlonban profinak számító Vatai Miklós kiemelkedett a mezőnyből, csupán 9:57:27 órára volt szüksége, hogy legyőzze ezeket ezt az irdatlan távot. Mindössze 12-en értek 13 órán belül célba. Köztük volt a szombathelyi Sipos Balázs is, aki 12 óra 45 perc 12 másodperces eredményével a nyolcadik helyet szerezte meg.

Egy új Ironman: Sipos Balázs  Fotó: Sipos Zsófia

- Egész életemben sportoltam, teniszeztem, versenyszerűen úsztam, fallabdázom is. Hét éve kezdtem el hobbiszinten triatlonozni. néhányszor megcsináltam a Vasi Vasembert, tavaly és tavalyelőtt pedig a középtávot is. Egy nagy célom vált valóra azzal, hogy teljesítettem az ironmant is - mondta a 40 esztendős sportember. Nagy állomás ez az életemben, de nem állok meg, megyek tovább, még javítani szeretnék az időeredményemen.

A középtávon (1,9 km úszás, 91 km kerékpározás, 21 km futás) indultak a legtöbben (370 férfi és 56 nő), ez volt egyben a középtávú ob is. A vasiak érmet nem hoztak, a legelőkelőbb helyezést Mesterné dr. Temesi Zsuzsanna érte el a 45 49 éves hölgyek kategóriájában, negyedik lett. A speciál táv (1,9 km úszás, 180 km kerékpár, 10 km futás) 63-as mezőnyében a körmendi Mikos Ádám az előkelő nyolcadik helyen zárt.

A vasi eredmények. Középtáv. Férfi, 35 39 év (84 induló): 35. Nagy Gábor 6:07:35 óra. 45 49 (43): 16. Horváth Tamás 6:07:42, 20. Haraszti Zsolt (Proathlon SE) 6:09:23, 26. Schäffer István 6:27:52. 50-54 (18): 7. dr. Koltay Miklós 6:15:40, 14. Geröly Csaba 7:13:26, 18. Schrőter Béla 8:06:16. Női, 45 49 (8): 4. Mesterné dr. Temesi Zsuzsanna 6:50:53. Speciál. Férfi (63): 8. Mikos Ádám (Körmend) 7:42:13. (A külön nem jelöltek a SZOESE versenyzői.)