Haladás

2014.08.24. 13:12

Több volt a meccsben: Debrecen-Haladás 1-0

Az OTP Bank Liga 5. fordulójában az első félidőben Gaál Bálint révén óriási helyzetet hagyott ki a Haladás. Szünet után a Debrecen begyötört egy gólt - kikaptunk.

DVSC-TEVA - SZOMBATHELYI HALADÁS 1-0 0-0)

Debrecen, 6000 néző,  játékvezető: Fábián.

DVSC: Novakovic - Lázár, Brkovic, Morozov, Korhut - Varga J., Bódi, Vadnai, Bouadla - Volas, Kulcsár T.

Haladás: Rózsa - Jagodics, Dvorschák, Devecseri - Schimmer, Szakály, Iszlai, Katona - Nagy O, Gaál, Halmosi.

A Haladás kezdte a játékot.

Öt perc ment el a meccsből, egyelőre kiegyenlített a játék, helyzet még nem volt.

14. perc: Az első említésre méltó esemény. Nagy Olivér 18 méteres, kissé balról elvégzett szabadrúgása alig ment el a jobb sarok mellett.

Lassan húsz percen is túl vagyunk, továbbra is egál a találkozó.

21. perc: Dvorschák küldött rá egy szabadrúgást 24 méterről, a védőkről lepattanó labdát Halmosi bökte vissza Szakályhoz, a középpályás 19 méteres lövése alig zúgott el a bal sarok mellett.

Minden dicséretet megérdemel az mintegy 50 szombathelyi, aki a helyszínen szurkol a csapatnak!

20. perc: A Loki ultrái kivonultak a stadionból tiltakozásul a klubkártya bevezetése ellen.

21. perc: Mi maradt ki! Iszlai ment el a bal oldalon, középre adott labdáját a teljesen üresen érkező Gaál hét méterről a jobb sarok mellé fejelte.

A Debrecen is próbálkozik, de a jobbról-balról érkező beadások sok veszélyt eddig nem jelentettek.

32. perc: Csere a Debrecenben, a sérült Bouadla helyett Szakály lépett pályára.

33. perc: Dvorschák húzta vissza Korhutot, sárga lap

37. perc: Vadnai csúszott rá hátulról Szakály lábára, sárga lap.

41. perc: Schimmer jobb oldali beadását Gaál két védő gyűrűjében, tíz méterről fejelte a léc fölé.

A debreceni közönség egyre türelmetlenebbül fütyül, nincs megelégedve kedvencei produkciójával.

Vége az első félidőnek. A hazai publikum kifütyülte saját csapatát, ez mindennél többet elmond a Debrecen játékáról. Ami bennünk illet, eddig jól futballozunk és már vezethetnénk.

II. FÉLIDŐ

A szünetben cserélt a Debrecen, Volas helyett Sidibe a pályán.

48. perc: Devecseri kapott sárga lapot.

49. perc: Bódi cselezte át magát Iszlain, 19 méteres lövése Dvorschák érintésével a jobb sarok mell zúgott el.

50. perc: 1-0. Bódi balról beívelt labdáját Brkovic a hosszúról Kulcsár elé fejelte, aki kapásból, jobbal, tíz méterről a jobb sarokba lőtt (1-0).

52. perc: Sidibe 18 méteres lövése ment el méterekkel a bal sarok mellett.

56. perc: Csere a Haladásban, Szakályt Jancsó váltotta.

57. perc: Katona kapott sárga lapot.

61. perc: Halmosi lőtt 21 méterről a jobb sarok mellé.

Ez a mai,  meglehetősen fáradtan mozgó  Debrecen ellen lehetne keresnivalónk.

68. perc: Nagy Olivér rúgott oda Vargának, sárga lap.

69. perc: Kulcsár passzolt Szakályhoz, aki 20 méterről másfél méterrel a jobb sarok mellé lőtt.

71. perc: Csere a Haladásban, Iszlai helyett Németh Márió lépett pályára.

80. perc: Ismét Hali-csere, Jagodicsot Varga Gábor váltotta.

82. perc: Most a Debrecen cserél, a gólszerző Kulcsár helyére Seydi jött be.

83. perc: Lázár jobbról belőtt labdáját Sidibe hét méterről, teljesen tiszta helyzetből a bal sarok mellé fejelte. Ezt mondjuk megúsztuk.

Még hat perc plusz a ráadás. Megnyomhatnánk a hajrát.

87. perc: Nagy Olivér lőtt 19 méterről a jobb sarok mellé. Nem volt rossz próbálkozás.

Megnyomtuk a hajrát, a Loki saját térfelére szorult. Más kérdés, hogy helyzetünk nincs. Ha az első félidőben Gaál kicsit pontosabban céloz...

Három perc a hosszabbítás.

A Debrecennél a labda így nehézkes gólt lőnünk.

Vége a mérkőzésnek.

Az első félidőben jobban futballoztunk a Debrecennél, szünet után viszont a hajdúsági csapat beleerősített.