Haladás

2014.10.07. 11:10

U17-es gól a hajrában - Pályán az Illés Football Akadémia együttesei

Az utánpótlás-bajnokságok 8. fordulójában az Illés Akadémia csapatai közül az U14-esek és az U15-esek kikaptak, az U17-esek és az U21-esek győztek. Az U17-esek a 89. percben lőtték a győztes gólt.

U14, Nyugat

Illés Akadémia-Haladás–Győri ETO 1-2 (0-2)
Illés Akadémia, vezette: Mészáros.
Gól: Doktorics (61.).
Illés Akadémia-Haladás: Viganó – Kónya, Horváth F., Balogh, Illés Á. – Nyári (Nyíri), Huszti, Edelényi (Kemény) – Szekér, Illés B. (Doktorics), Burai. Edző: Bánfalvi Zsolt.

A szombathelyiek már a saját térfelükön letámadták ellenfelüket, sok labdát is szereztek, nem hagyták kibontakozni a győrieket, jól futballoztak. Ám a végjáték nem volt az igazi, a vendégek viszont két kontrából eldöntötték a meccset. Az Illés Akadémiában valamennyi játékos jó teljesítményt nyújtott.

A bajnokság állása: 1. Győri ETO 21, 2. Pécs 19, 3. Újpest 19, ... 5. Illés Akadémia-Haladás 15 pont.
A következő mérkőzés. Október 8., szerda, 15.00: ZTE–Illés Akadémia-Haladás.

U15, Nyugat

Illés Akadémia-Haladás–Győri ETO 0-4 (0-1)
Illés Akadémia: Pölöskei (Soós) – Latyák, Vámos, Labát (Szabó D.), Szalai (Vargovics) – Hertelendi (Bolla), FÜLEKI, SZILÁGYI – KISS T., Keresztes (Marton), Winkler. Edző: Desits Szilárd.

Az első húsz perc ugyan a győrieké volt, ezt követően azonban átvette a játék irányítását a hazai csapat. Rengeteg ziccert dolgoztak ki, kapufát rúgtak és tizenegyest is hibáztak. A vendégek viszont valamennyi lehetőségüket gólra váltották. A látottak alapján akár 4-4 is lehetett volna a végeredmény.

A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 22, 2. Főnix-Gold 21, 3. Pécs 18, ...10. Illés Akadémia-Haladás 8 pont.

U16

A Puskás Akadémia–Illés Akadémia-Haladás összecsapást november 4-én, 11.30-kor rendezik.
A következő mérkőzés. Október 11., szombat, 14.00: Illés Akadémia-Haladás–Kecskemét.

U17

Illés Akadémia-Haladás–Kecskemét 2-1 (1-0)
Illés Akadémia, vezette: Kis T.
Gól: Tiba (22.), Farkas P. (89.).
Illés Akadémia: Molnár M. – Németh Z. (Sály), Kretz, TIBA, MÉSZÁROS – Kovács Z., Szabó Á. (Farkas P.), Derdák – Szőke (Mády), TÓTH G. (Szenczi), Tóvizi (Gönczö). Edzők: Farkas Péter, Marton Róbert.

Az U17-es együttes csapatkapitánya, a korosztályos válogatott Szőke Dániel (zöld mezben) küzd kecskeméti ellenfelével (Fotó: Unger Tamás)

Az első félidőben nagy fölényben játszott a szombathelyi együttes, több helyzetet is elhibázott. Szünet után kiegyenlítetté vált a játék, a kecskemétiek kiegyenlítettek. Az utolsó előtti percben azonban a vasiak megszerezték a győztes találatot.

A bajnokság állása: 1. MTK Budapest 22, 2. Illés Akadémia-Haladás 16, 3. FTC 15 pont.
A következő mérkőzés. Október 10., péntek, 12.00: Pécs–Illés Akadémia-Haladás.

U18

A Puskás Akadémia–Illés Akadémia-Haladás találkozót november 4-én, 11.30-kor rendezik.

U21

Illés Akadémia-Haladás–Kecskemét 2-0 (1-0)
Illés Akadémia, vezette: Földi.
Gól: Rácz (39.), Tóth M. (63.).
Illés Akadémia-Haladás: Gyurján M. – Grabant P., Angyal, Zsirai, Füredi – Soltész, Bedi, Tóth M. – Grabant B., Török, Rácz. Edző: Kuttor Attila.

Az elmúlt fordulóban nyújtott jó formát folytatta a szombathelyi csapat, amely végig uralta a játékot. Ez az oka, hogy nem is cseréltek a vasiak. Az eredmény nem tükrözi hűen a két csapat közötti különbséget és a hazai helyzetek számát.

Az Illés Akadémiában valamennyi játékos jó teljesítményt nyújtott.

A bajnokság állása: 1. Vasas Kubala Akadémia 18, 2. Illés Akadémia-Haladás 17, 3. Diósgyőr 17 pont.