2014.08.22. 18:05

Jól állnak a magyarok az U16-os kosár Eb-n

Strumica - Második mérkőzésén is nyert a magyar fiú korosztályos kosárlabda-válogatott a macedóniai, B divíziós U16-os Európa-bajnokságon.

Magyarország- Íroroszág 55-42 (17-10, 13-21, 15-6, 10-5). Strumica, U16-os férfi B-divíziós Európa-bajnokság.

Magyarország: Kerpel-Fronius, Lewis 2, Rudner 8, Bordács 4, Pápai 4. Csere: Doktor 10/6, Kucsora 5, Durázi 6, Németh Á. 2, Fülöp B. 10, Laczó 2, Molnár L. 2. Vezetőedző: Ferenczi Tamás. Edző: Érsek István, Székely Norbert.

A bolgárok elleni győzelem (73-59) után a két vereséggel álló, alacsony szerkezetű írekkel találkoztak a magyarok. Az első negyedben a körmendi Doktor Péter és a szombathelyi Durázi Krisztofer kosarai is hozzájárultak a hétpontos vezetéshez. A második tíz percben kicsit elakadtak a magyarok. Nem sikerült növelni előnyüket, sőt, az írek triplákkal még a vezetést is átvették a félidő végére (30-31). A harmadik negyedben rendezték soraikat a mieink, a negyedikben pedig még fölényesebbé tették újabb győzelmüket.

A C csoport állása a 3. forduló után: 1. Csehország 6 pont (3 győzelem/0 vereség), 2. Magyarország 4 (2/0), 3. Hollandia 3 (1/1), 4. Írország 3 (0/3), 5. Bulgária 2 (0/2).

A magyar együttes szombaton 21 órától Hollandiával találkozik, vasárnap 16.30-tól pedig a csehek ellen zárja a csoportkört.

A Körmendi Törpördögök játékosa, Doktor Péter 10 pontot szerzett az írek ellen (Fotó: Érsek István)