2016.11.27. 18:55

A végén csattant- nagy meglepetést okozott a Sárvár

Csorna- A labdarúgó-NB III. 17. fordulójában a Sárvár FC meglepetésre 1-0-ra nyert a Csornai SE vendégeként.

Csornai SE-Sárvár FC 0-1 (0-0). Csorna, 200 néző, NB III-as labdarúgó-mérkőzés, vezette:

Sárvár: Horváth B. - Maráczi, Pados, Rajos, Nagy - Csákvári (Beke), Manganelli, Kun, Imre (Pető) - Dancsecs (Klauzer), Koronczai. Edző: Kovács László.

Nagy Zoltán a ráadásban szerezte a győztes találatot Fotó: Sárvár FC

Gólszerző: Nagy Z. (93.).

A sárváriak alaposan megszervezték védekezésüket, fegyelmezetten lezárták a területeket. Ugyanakkor nem csak hátul álltak stabilan, támadásban is voltak veszélyes akcióik. Szünet után az idő múlásával az Urbán Flórián irányította csornaiak egyre nagyobb nyomás alá helyezték a sárvári kaput, ám a vasiak hősiesen védekeztek, ha pedig lehetőségük nyílt, kontráztak. Már mindenki a hármas sípszót várta, amikor a 93. percben egy ellentámadás végén Pető passzát a bal oldalon érkező Nagy Zoltán tíz méterről a hálóba vágta (0-1).

A nagyot küzdő sárváriak nagyon fontos és értékes győzelmet arattak. A vasiaknál valamennyi játékos jó teljesítményt nyújtott.

Kovács László: - A fiúk már hetek óta ötletesen futballoznak, ám a helyzetek kialakításával hadilábon állunk. Mai győzelmünk a bravúr kategóriájába tartozik.

További eredmények: Diósd-Tatabánya 0-0, Komárom-Veszprém 0-0, Győri ETO-Csepel 4-0, Ajka-Andráshida 2-0, Gyirmót II.-Kaposvár 1-1, Puskás Akadémia II.-Érd 2-1, Videoton II.-Hévíz 1-2, III. ker TVE-Budapest Honvéd II. 2-2.

1. Érd 17 14 0 3 40- 15 42

2. ETO FC Győr 17 13 0 4 47- 11 39

3. Kaposvár 17 11 3 3 39- 12 36

4. Puskás A. II. 17 9 2 6 27- 20 29

5. Ajka 16 8 4 4 31- 22 28

6. III. Kerület 17 8 3 6 34- 22 27

7. Csorna 17 8 2 7 27- 26 26

8. Andráshida 17 8 2 7 23- 24 26